Skocz do zawartości

Pytań kilka o Imprezę RS 2,5 - US


Dyziek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Ostatnio zacząłem głebiej interesować się tematem wolnosących imprez zza ocenu, stąd też kilka pytań :)

Chodzi mi konkretnie o modele GC i GD. Z tego co zdążyłem się zorientować to w ubu modelach był montowany ten sam motor.

Możecie napisać jak to jest z trwałością tych silników?? Chodzi mi o typowe usterki jak np. panewki w wersjach turbo...

Czy te silniki to te same jednostki co w wersjach EU Foresterów i Obk??

Jeśli inne to czy nie ma problemu z dostępnością części np. rozrząd..? Podobnie jeśli chodzi o typowe części eksploatacyjne - tarcze, klocki - dostępne są zamienniki czy tylko OEM??

Wogóle jest coś czego możnaby się obawiać (pomijając fakt, że często przypływają do nas egzemplarze mocno dzwonione)??

 

Pozdrawiam!! :)

Edytowane przez Dyziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki dostaniesz bez problemu, bo hamulce w prawie wszystkich Subarakach są wymienne ;) Tam siedzi z tego, co kojarzę "duży dwutłoczek" 294mm - bez problemu dostępny w Polszy w różnych smakach, a upgrade np. na czterotłoka to żadna filozofia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jankesi czesto uturbiają RSy więc chyba jest spoko.

 

i jednak dobrze mi swiatło, były dohc i sohc, a więc klatwa Silnika 2.5 zaczęła sie już za czasów klasyka :o

 

The 2.5/EJ25D (DOHC) used in the 1998 RS suffered from a high-rate of head gasket failures.[5] The 1999 model featured several changes: the newly designed "Phase II" SOHC version of the same 2.5 L engine featured a slightly higher peak torque by 5 N·m (3.7 lb·ft)

 

u mnie juz puka piston slap. Chetnie bym widział taki upgrade... :rolleyes: Pawlas sprzedał swojegpo RS-a z apokalipsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to wynika ze stare 2.5 mają ten sam problem co 2.5 w Wrxa-ch Hawkeye. Ale taka awaria w wollnossaku to troche bieda :o 280km można ratować ,ale nie wiem czy 160 komuś by sie chciało...

 

coś mi świta że pawlas w silniku z apokalipsy tez pisał o upg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś podać orientacyjny koszt roboty UPG z materiałami w takim RS'ie...? Bo takich tematów o uturbieńcach jest mnóstwo ale o wolnnossących cisza :) Tyko nie piszcie, że w wolnossącym nie występuje ;)

Edytowane przez Dyziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...