Jump to content

Pytań kilka o Imprezę RS 2,5 - US

Dyziek
 Share

Recommended Posts

Witajcie!

Ostatnio zacząłem głebiej interesować się tematem wolnosących imprez zza ocenu, stąd też kilka pytań :)

Chodzi mi konkretnie o modele GC i GD. Z tego co zdążyłem się zorientować to w ubu modelach był montowany ten sam motor.

Możecie napisać jak to jest z trwałością tych silników?? Chodzi mi o typowe usterki jak np. panewki w wersjach turbo...

Czy te silniki to te same jednostki co w wersjach EU Foresterów i Obk??

Jeśli inne to czy nie ma problemu z dostępnością części np. rozrząd..? Podobnie jeśli chodzi o typowe części eksploatacyjne - tarcze, klocki - dostępne są zamienniki czy tylko OEM??

Wogóle jest coś czego możnaby się obawiać (pomijając fakt, że często przypływają do nas egzemplarze mocno dzwonione)??

Pozdrawiam!! :)

Edited by Dyziek

Tarcze i klocki dostaniesz bez problemu, bo hamulce w prawie wszystkich Subarakach są wymienne ;) Tam siedzi z tego, co kojarzę "duży dwutłoczek" 294mm - bez problemu dostępny w Polszy w różnych smakach, a upgrade np. na czterotłoka to żadna filozofia :)

z tego co wiem to jankesi czesto uturbiają RSy więc chyba jest spoko.

i jednak dobrze mi swiatło, były dohc i sohc, a więc klatwa Silnika 2.5 zaczęła sie już za czasów klasyka :o

The 2.5/EJ25D (DOHC) used in the 1998 RS suffered from a high-rate of head gasket failures.[5] The 1999 model featured several changes: the newly designed "Phase II" SOHC version of the same 2.5 L engine featured a slightly higher peak torque by 5 N·m (3.7 lb·ft)

u mnie juz puka piston slap. Chetnie bym widział taki upgrade... :rolleyes: Pawlas sprzedał swojegpo RS-a z apokalipsy?

No na to wynika ze stare 2.5 mają ten sam problem co 2.5 w Wrxa-ch Hawkeye. Ale taka awaria w wollnossaku to troche bieda :o 280km można ratować ,ale nie wiem czy 160 komuś by sie chciało...

coś mi świta że pawlas w silniku z apokalipsy tez pisał o upg....

A mógłby ktoś podać orientacyjny koszt roboty UPG z materiałami w takim RS'ie...? Bo takich tematów o uturbieńcach jest mnóstwo ale o wolnnossących cisza :) Tyko nie piszcie, że w wolnossącym nie występuje ;)

Edited by Dyziek