Jump to content

Zbieżność tył

filarm
 Share

Recommended Posts

Na początku chciałbym się przywitać bo jestem nowy na tym forum.

Od kilku dni mam impreze 1.8 awd kombi z 1993 roku....Jest może nieco stara ale jara:D

Pierwsze wrażenia super jednak przy większych prędkościach a zwłaszcza na śliskiej drodze auto lata po drodze i to bardzo...

Dziś byłem na diagnostyce i amorki są ok, luzów nie ma ale zbieżność to masakra...

Przód -1mm ale tył -7mm!!!!

Jak ustawić zbieżność- w sensie nie jakie wartości bo to mniej więcej już wyszukałem(choć lekka rada żeby był lekko nadsterowny by się przydała(myślę nad -2mm bo ponoć w minusie tył daje nadsterowność-proszę sprostować jeśli się myle-wiem to tylko z neta nie z praktyki)

Czym i gdzie pokręcić żeby zmienić zbieżność tylnych kół...

Na śrubach przednich tylnych wachaczy mam takie plastkikowe "pokrętła" z napisam lock i strzałką...

Czy tym się reguluje zbieżność?? Jeśli tak to jak??

Ściągnąłem ze 3 serwisówki i w każdej brakuje tego rozdziału;/

Bardzo proszę o radę.

Praktycznie Ci co robią zbieżność powinni mieć katalogi z danymi do aut- ale tak widać nie jest.

plastkikowe "pokrętła
-one osłaniają nakrętki by można było odkręcić(poluzować) śrubę która jest na mimośrodzie.

Na pewno masz za bardzo zbieżny tył, ale ile powinna wynosić to może ktoś mądrzejszy albo z wiedzą podpowie.

Wg serwisówki przód i tył mają mieć 0 +-3mm ja mam z tyłu -7,1mm czyli mega rozbieżny, to diabelnie za dużo i temu auto jest bardzo narowiste na prostych...teraz pytanie jak zdjąć te plastikowe osłonki-przekręcić przeciwnie do strzałki z napisem lock czy jakoś je podważyć?-nie chce nic w tym urwać-wole najpierw zapytać;P