Skocz do zawartości

Zbieżność tył


filarm

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać bo jestem nowy na tym forum.

 

Od kilku dni mam impreze 1.8 awd kombi z 1993 roku....Jest może nieco stara ale jara:D

 

Pierwsze wrażenia super jednak przy większych prędkościach a zwłaszcza na śliskiej drodze auto lata po drodze i to bardzo...

 

Dziś byłem na diagnostyce i amorki są ok, luzów nie ma ale zbieżność to masakra...

 

Przód -1mm ale tył -7mm!!!!

 

Jak ustawić zbieżność- w sensie nie jakie wartości bo to mniej więcej już wyszukałem(choć lekka rada żeby był lekko nadsterowny by się przydała(myślę nad -2mm bo ponoć w minusie tył daje nadsterowność-proszę sprostować jeśli się myle-wiem to tylko z neta nie z praktyki)

 

Czym i gdzie pokręcić żeby zmienić zbieżność tylnych kół...

 

Na śrubach przednich tylnych wachaczy mam takie plastkikowe "pokrętła" z napisam lock i strzałką...

Czy tym się reguluje zbieżność?? Jeśli tak to jak??

Ściągnąłem ze 3 serwisówki i w każdej brakuje tego rozdziału;/

 

Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie Ci co robią zbieżność powinni mieć katalogi z danymi do aut- ale tak widać nie jest.

plastkikowe "pokrętła
-one osłaniają nakrętki by można było odkręcić(poluzować) śrubę która jest na mimośrodzie.

 

Na pewno masz za bardzo zbieżny tył, ale ile powinna wynosić to może ktoś mądrzejszy albo z wiedzą podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg serwisówki przód i tył mają mieć 0 +-3mm ja mam z tyłu -7,1mm czyli mega rozbieżny, to diabelnie za dużo i temu auto jest bardzo narowiste na prostych...teraz pytanie jak zdjąć te plastikowe osłonki-przekręcić przeciwnie do strzałki z napisem lock czy jakoś je podważyć?-nie chce nic w tym urwać-wole najpierw zapytać;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...