Skocz do zawartości

Cabo Verde opinie


Barney

Rekomendowane odpowiedzi

Cabo jest genialne!!Bylem tam 3tyg w lutym i,pomimo kilkunastu juz dlugich podrozy poza Europe w ostatnich 10latach,wyjazd na Cabo to moje top 3.Zaznaczam jednak,ze nie mam dzieci,a jazda z berbeciem zdecydowanie (tam mysle) inaczej wyglada niz bez niego.

 

Jesli chodzi o turystyke to z Cabo jest troche jak z np. Turcja-tzn. masa ludzi jezdzi np. do Antalyi na all inclusive i na tej podstawie wyrabiaja sobie opinie o calym kraju.. Na Sal i Boa Viste tez przyjezdza masa ludzi,ktorzy nie wychodza z hoteli a juz niemal na pewno nie opuszczaja tej jednej wyspy. A najlepsze na Cabo jest zupelnie gdzie indziej.

 

Nie wiem jaki wyjazd planujesz,ale pytaj-chetnie pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu kolego!!:) Tam jest 9 zamieszkałych wysp,z czego hotele(te duże,all-inc) sa na dwóch raptem,z przewagà Sal.I to zdecydowanie nie sà najwieksze z wysp,ale skupiajà dobre 90% ruchu turystycznego. Sam,mimo tego,ze sporo podróżuje,miałem zerowe niemal pojęcie o Cabo jeszcze miesiàc przed wyjazdem.Skusiły mnie tanie bilety(930zł RT z Frankfurtu) i gwarantowana pogoda. Potem kupiłem doskonały przewodnik Bradt po wyspach(bije LP na głowe) i zaczélo sie planowanie.Mimo pełnych 3tygodni na miejscu "zrobiliśmy" tylko ok.70% tego,co planowałem,bo atrakcyjność turystyczna wysp nas przerosła wręcz. Już nawet pomijajàc genialny,całkowicie niekomercyjny karnawał na San Nicolau,na ktory trafiliśmy zupełnie przypadkiem i wsiàkliśmy na 5dni,to każda z odwiedzonych wysp (Boa Vista,Sao Nicolau,Santo Antao,San Vicente i Santiago) oferuje bàdź to dziesiàtki przepięknych szlaków w cudnych górach(np.genialne Santo Antao),bàdź kapitalne,super przyjemne miejscowości(np. Mindelo czy też Ribeira Brava na S.N.), albo też pyszne plaże ( np. Tarrafal na Santiago czy plaże Boa Visty).. Jest tez oblędny wulkan na Fogo,ale na niego już zabrakło nam czasu.. Do tych wszystkich atrakcji trzeba dodać zupełnie wyjàtkowy, kreolski klimat tubylczy. Całe dnie lokalesi spędzajà np. na plantacjach trzciny cukrowej przerabianej masowo na grogue(alkohol) w prymitywnych destylarniach rozsianych po górach lub w barach sàczàc ów grogue lub punch(grogue z dodatkiem owoców)..nikt się nie śpieszy,nikt nie krzyczy..pełna mañana.. Oczywiście "klimatu" nie da się oddać tekstem,ale jest on, IMO, cholernie wyjàtkowy i przyjemny.

Nie wiem co tu jeszcze napisać.. Mam gdzieś taki skrypt praktyczny z cenami,poszukam go. Pytajcie,pytajcie!:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Yanas,

 

Ja raczej wypoczynek, planuje 7-10 dni, aktywnosci i zwiedzanie ograniczone ze wzgledu na malego.

Interesuje mnie hotel ktory jest maksymalnie blisko Atlantyku, hotelowe baseny mnie nie kreca.

 

Jak jest z wymiana pieniedzy tam?

Slyszalem ze karta MasterCard tam nie zapalce i lepeij miec gotowke.

A jak jest z wiza? Kupuje sie na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianà nie ma problemów-w wiékszych miejscowościach sà oddziały banków,bankomaty też. Wiza od ręki na lotnisku,chyba nadal kosztuje 25e/os.

 

Pytanie tylko,czy jak nie masz zamiaru się specjalnie ruszać z hotelu,to jest sens lecieć taki kawał drogii, bo pewnie np. w Tumezji hotele sà rownie dobre,a Morze Śródziemne jest przyjemniejsze do kàpieli niż Atlantyk (cieplejsza woda i brak/dużo mniejsze fale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu to chyba cieplej na Cabo niż w Tunezji, woda też i to dużo.

Kanary są bliżej ale już byłem i chcę spróbować czegoś nowego.

W styczniu Cabo Verde to chyba najbliżej gdzie jest "lato" dla statystycznego Polaka.

Dzięki za podpowiedzi Yanas, chyba jednak się skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie co, to hotel Riu Karamboa na Boa Vista jest przy pięknej, szerokiej plaży, 40minut spacerem od miejscowości Sal Rei i wygląda (z zewnątrz co prawda) bardzo solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...