Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Ale dało się zauważyć po wypowiedziach że masz większą butle niż inni w Forku. Zakładam że @falentema taką samą jak np @.Misza.. Wszystko zalezy od stylu jazdy. Pamiętam miałem kiedyś mazdę 323P w klekocie wolnossącym, w mieście paliła ok 5,5-6, potem zmieniłem samochód i jeździł nim mój ojciec. On nie potrafił zejść poniżej 7. A to samo miasto, podobne odległości itd. Porównywać można spalanie jeśli dwa samochody jadą ta samą trasą jeden za drugim w rozsądnym odstępie. Mi Forek latem z klimą i w korkach spalał nawet 16, a zimą palił 12-13, bo też noga lżejsza wtedy jest. W trasie poniżej 10 się mieściłem bez problemów. Także spalanie 20 jakbym miał turbo to było by na pewno osiąglalne bez jakiś problemów. Teraz mam benzyniaka z wiatrakiem i w automacie i pali mi tyle co forek wolnossak a koników prawie 2x więcej i samochód cięższy o jakieś 300kg.

 

Wielkość butli nie ma znaczenia przy wyliczeniach ile L na 100km bo czy butla 44 czy 144 to spalanie powinno być na podobnym poziomie. Kolega @falente kilka postów wyżej pisał że ma pojemność 44 L i dystans na takiej pojemności maksymalnie 280 km ujechane a i nawet 230 km. Uśredniając do dystansu 255 km wychodzi koledze 17 L . Coś ma  zbyt łapczywie ustawioną instalację. Pytanie czy próbował jeden zbiornik na benzynie przejechać bez LPG w celu sprawdzenia czy też takie wysokie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi pisze że źle ustawione LPG powoduje duże spalanie, teoretycznie koryguje Ci to sonda lambda i wprowadza korekty, któtko i długo terminowe. No chyba że ktoś jeździ w cegłą zamiast nogi. To wtedy zgodze się że ustawienie instalacji będzie kluczowe, bo ciągły OL takie da spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zbliża mi się czas wymiany butli, chcę zostawić wielozawór tomasetto z tym że jest on bodajże do butli o wys. max 230mm. Czy wysokość butli 230mm= długość tego niebieskiego wężyka 230mm. Nowa butla będzie 240mm czy wężyk musi mieć 240mm?
Monter który wsadzał Ci wcześniej butlę musiał skrócić rurkę. Więc teraz trzeba by i wydłużyć :) chodzi o tą która jest zaciągany gaz.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam jedną imprezę zagazowaną, ssaka 115km ale siedzi instalacja pod duże turbo parownik jest już na 450kunia w prognozie, 8mm itd. zbiornik toroidalny 42l (puszka 18kilo)

 

I myślę o Białym, z raci że jest wypruty, dobrą sprawą by był lekki baniak.

 

Czy ma ktoś wiedzę, jak przedstawiają się koszty zbiornika bardzo lekkiego z kompozytów, czy CNG

ponoć waga puszki na poziomie 5kg, nawet wielo zawór jest z kompozytu nie mosiężny.

 

 

e99e906f10fbe465c9236950b805ef5d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 18:23, hugo napisał:

Widziałem kilka wielozaworów po 10 latach eksploatacji i powiem, że słabo to wyglądało. Nowy pewnie w granicach 200pln, ale zrobisz jak uważasz.

150zł i problem z głowy :D takie 10 letnie to zwykle ciężko nawet odkręcić. 

 

28 minut temu, Sykatore napisał:

Witam, mam jedną imprezę zagazowaną, ssaka 115km ale siedzi instalacja pod duże turbo parownik jest już na 450kunia w prognozie, 8mm itd. zbiornik toroidalny 42l (puszka 18kilo)

 

I myślę o Białym, z raci że jest wypruty, dobrą sprawą by był lekki baniak.

 

Czy ma ktoś wiedzę, jak przedstawiają się koszty zbiornika bardzo lekkiego z kompozytów, czy CNG

ponoć waga puszki na poziomie 5kg, nawet wielo zawór jest z kompozytu nie mosiężny.

 

 

e99e906f10fbe465c9236950b805ef5d.gif

 

Panie, po cóż :D Pamiętam jak EJ18T miałem wystrojone tak, że instalacja na 120-150km wystarczała, po prostu w pewnym momencie dotryskiwała jakiś mały procent BP. Ale to auto miało poniżej 200km z racji doładowania (~0.7bar) a instalacja była świeża.

 

W GC czuć butle LPG na dupce ogólnie. 

 

Taka zwykła butla 55l jak pamiętam, w karcie miała wpisane 12 albo 13kg, bo montowałem niedawno w forku. To taka nowa 42 ciekawe czy poniżej 10 by nie zeszła. Co ciekawe 21 letnia seryjna butla LPG 60 albo 65l ważyła ze 30kg, miałem problem to sam wytaszczyć z auta żeby nie porysować. 

 

Co do kompozytów obawiałbym się o odpowiednią homologacje, chociaż cng/lpg ma zdaje się zbliżone. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, wwicek24 napisał:

Można też wstawić do głowy… twojej pustej

To nawet nie głupi pomysł, w formie bagażnika dachowego :P opływowe i ładne i ciężar rozkładałby się na większą powierzchnię. No i malowane na biało zeby się tak nie nagrzewało od słońca

 

Lub na to nawet panele solarowe i na wieczór podłączać auto pod oświetlenie domu - taki odwrotny elektryk ;D

 

Ale pojechałem :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...