Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Ja bym się tym nie przejmował. To pewnie jakąś zasłona dymna przed czymś. Czyli kolejny sposób aby społeczeństwo drażnić. Według mnie prawo nie działa wstecz i nie będą mogli cofnąć nabytej już homologacji.

Co nie będzie im również przeszkadzać, że jeśli to wejdzie to owszem będziemy jeździć, ale do jakiegoś tam czasu trzeba będzie pewnie uiścić odpowiednią opłatę za nową legalizację :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kminie tej ustawy, spalanie LPG jest dla środowiska sporo lepsze niż benzyny, w dobie smogu i problemów z powietrzem tym bardziej powinniśmy z LPG korzystać.

 

Z innej beczki, zwiększone spalanie LPG i słabe wyniki spalin to bardziej lejące wtryski czy luzy zaworowe do regulacji?

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kminie tej ustawy, spalanie LPG jest dla środowiska sporo lepsze niż benzyny, w dobie smogu i problemów z powietrzem tym bardziej powinniśmy z LPG korzystać.
 
Z innej beczki, zwiększone spalanie LPG i słabe wyniki spalin to bardziej lejące wtryski czy luzy zaworowe do regulacji?
Myślę że sonda lambda bardziej, albo przepływomierz. Skoro wzrasta Ci spalanie LPG, a ono w dużej mierze zależy od sterownika silnika. Więc on dostaje zafałszowane sygnały z czujników.
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat clickbajtowy i tyle. Wszystkie zawarte "newsy" już istnieją w ustawie o Dozorze Technicznym z 2000r.  i od zawsze było to stosowane w przypadku urządzeń transportu bliskiego.

Mianowicie przy projektowaniu, wytwarzaniu i naprawach robi się to w uzgodnieniu z DT

 

Edytowane przez Pawel.wro
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2021 o 08:50, .Misza. napisał:

Ja mam, od 1,5 tygodnia. Bluebox OBD.

I jak po prawie 3 miesiącach jazdy? :) u mnie już się dzieje :dance:

IMG_20211011_145321.jpg.f560e66be4e72bf42fb424497ce8d446.jpg

 

Przy okazji dostałem zdjęcie wymontowanie cewki 

IMG_20211012_092059.jpg.221c9ec93706084fc918ab14f4b35f2e.jpg

 

Coś mi się wydaje, że w ostatniej chwili za to się zabrałem. Z innych "ciekawostek" to goście, którzy mi serwisowali ICOMa, podobno zwinęli interes i tak na dobrą sprawę (przynajmniej w Małopolsce) nie ma już komu takich wynalazków serwisować. No nic... 5 lat u nas pojeździło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattipkco zakładasz? 

@Kiwi 4ester wydaje się ok. Zdecydowanie inna kultura. Na pewno wpływ na to miało wpływ, że gaziarz był na tyle ogarnięty i podwiesił czujnik stukowego. Spalanie deko niższe. W sumie wyszedłem z założenia, że ponad 4 lata jeździłem na jakimś wynalazku, to każdy nowy sterownik będzie lepszy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .Misza. napisał:

co zakładasz? 

uderzyłem w klasykę: stag i reduktor kme nevo plus. Wydaje się że znalazłem ogarniętego gazownika który tymi zabawkami umie się bawić. Czy dobrze zrobiłem, okaże się w najbliższym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mattipk napisał:

uderzyłem w klasykę: stag i reduktor kme nevo plus. Wydaje się że znalazłem ogarniętego gazownika który tymi zabawkami umie się bawić. Czy dobrze zrobiłem, okaże się w najbliższym czasie

Ale, że jak? Dwa sterowniki?:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już będąc w trakcie montażu też jeszcze wertowałem kilkadziesiąt stron wstecz, żeby się upewnić czy coś podpytać montera, ale zdjęcie z montażu wtrysków napawa optymizmem :D

IMG_20211012_204614.jpg.b59024203c4b74b344669c674f3bad19.jpg

 

IMG_20211012_204618.jpg.e980c348d1633ecc876a9f9d9808594e.jpg

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już będąc w trakcie montażu też jeszcze wertowałem kilkadziesiąt stron wstecz, żeby się upewnić czy coś podpytać montera, ale zdjęcie z montażu wtrysków napawa optymizmem 
IMG_20211012_204614.jpg.b59024203c4b74b344669c674f3bad19.jpg
 
IMG_20211012_204618.jpg.e980c348d1633ecc876a9f9d9808594e.jpg
Może się czepiam, ale dałbym je z drugiej strony, aby pod takim samym kątem jak wtryskiwacz PB podawał LPG. Zasada jest jedna, wtryskiwacz PB ma jak najbardziej symulować pracę wtrysku PB. Nie zmienia to raczej nic z pracą później. Ale mógł zrobić lepiej, zwłaszcza że jest gdzie tam je upchnąć. A te wtryski są wąskie i zmieściły by się między kolektor a listwę PB.

Co to za wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ewemarkam napisał:

Może się czepiam, ale dałbym je z drugiej strony, aby pod takim samym kątem jak wtryskiwacz PB podawał LPG. Zasada jest jedna, wtryskiwacz PB ma jak najbardziej symulować pracę wtrysku PB. Nie zmienia to raczej nic z pracą później. Ale mógł zrobić lepiej, zwłaszcza że jest gdzie tam je upchnąć. A te wtryski są wąskie i zmieściły by się między kolektor a listwę PB.

Co to za wtryski?
 

Nie do końca, bo jednak sprawdzał przy mnie i by trzeba było podcinać metalowe osłony wtrysków (już nie pamiętam, z której strony). Inna sprawa, że poprzednie wytryski też miałem tak umiejscowione i w sumie z góry patrząc to tak się w oczy (przy okazji) nie rzucają :)

Wtryski AG Hercules :)

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

dałbym je z drugiej strony

Ja ma tak samo jak na powyższych zdjęciach.

 

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

wtrysków napawa optymizmem :D

One są ze sobą połączone wężykiem, czy z każdego idzie osobny?

 

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Już będąc w trakcie montażu też jeszcze wertowałem kilkadziesiąt stron wstecz, żeby się upewnić czy coś podpytać montera, ale zdjęcie z montażu wtrysków napawa optymizmem :D

IMG_20211012_204614.jpg.b59024203c4b74b344669c674f3bad19.jpg

 

IMG_20211012_204618.jpg.e980c348d1633ecc876a9f9d9808594e.jpg

John deer na LPG :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaroz napisał:

Ja ma tak samo jak na powyższych zdjęciach.

 

One są ze sobą połączone wężykiem, czy z każdego idzie osobny?

 

 

 

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:
1 godzinę temu, yaroz napisał:
One są ze sobą połączone wężykiem, czy z każdego idzie osobny?
 

 

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Mam wrażenie że do każdego pójdzie osobny wężyk z rozdzielacza na środku. Ja tak miałem u siebie.

 

Będą połączone wężykiem czyli 2x2.

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

John deer na LPG :biglol:

Ooo, kolejny stereotyp złamany, diesel w benzynie na LPG :biglol:

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...