Jump to content

Recommended Posts

22 minuty temu, yaroz napisał:

Pisze ci na reduktorze BRC genius 1500, a Google mówi że to sekwencja IV generacji.;)

Dzięki. Taki ze mnie techniczny genius.

• Replies 8.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Weź koło i .......j się w czoło.

Koszt instalacji DLM ok 10k zł. Czas realizacji 2-3tyg, bo trzeba do Holandii wysłać pompę wysokiego ciśnienia do modyfikacji, chyba że masz nadmiar kasy, to możesz oryginalną zachować i kupić no

Jak można założyć gaz do Subaru? 

Posted Images

50 minut temu, Madera napisał:

Dzięki. Taki ze mnie techniczny genius.

Nie jest źle zamontowana. Wężyki mogłyby być krótsze. Ale jeśli dobrze pracuje to zostaw ją w spokoju :). Przy okazji wymiany filtrów, niech się jakiś macher (taki co serwisuje i montuje BRC) podepnie i zobaczy na korekty. 

Edited by ewemarkam

Według mnie pracuje dobrze. Na zbiorniku 48L robię ok. 440 km. Jakiś czas temu lekko nim telepało jak stał na światłach, ale samo przeszło. :P

37 minut temu, Madera napisał:

A możecie polecić sprawdzony serwis instalacji BRC w Warszawie i okolicach lub Białej Podlaskiej?

W Białej- nie :D

W Warszawie to forumowy „jako” na mechaników 11 ;) 

Edited by Teddy26

Mam taki objaw na gazie, że przy hamowaniu silnikiem na dwójce dość mocno szarpie i "żabkuje." Na PB jest OK. Instalacja to stary BRC Sequent.

Parownik regenerowany na org częściach. Czyzby wtryski kończą swój żywot?

Hej,

moja swinia to Legas V z NIEturbo dynamicznym silnikiem 2.0 ej 205. Robiac trase z Ełku do Mierzei wiślanej wpadając na 2pasmówke, cisnę 180 (wincyj nie idzie :)) ) i taka trasa w dwie strony gdzie jest pewnie kolo 350 takich predkosci oleju żre kolo dość sporo tj. 0,5 litra, jadąc tą samą trasą do 140 wezmie 0,1 . Chętnie zakupie silnik z GT czy to moja obsesja? Przebieg udokumentowany 210000, jezdzilem na 5w30 bral sporo, na 5w40 mniej (niewiele).

p.s.

Gaz na pokładzie

Edited by pysiek2247

Witam, w planach mam założenie LPG do Legacy GT, zaproponowano mi takie podzespoły: Stag QBOX PLUS, wtryskiwacze Stag AC W031 i reduktor AC TWIN. Co myślicie?

W dniu 29.09.2020 o 21:36, pysiek2247 napisał:

Hej,

moja swinia to Legas V z NIEturbo dynamicznym silnikiem 2.0 ej 205. Robiac trase z Ełku do Mierzei wiślanej wpadając na 2pasmówke, cisnę 180 (wincyj nie idzie :)) ) i taka trasa w dwie strony gdzie jest pewnie kolo 350 takich predkosci oleju żre kolo dość sporo tj. 0,5 litra, jadąc tą samą trasą do 140 wezmie 0,1 . Chętnie zakupie silnik z GT czy to moja obsesja? Przebieg udokumentowany 210000, jezdzilem na 5w30 bral sporo, na 5w40 mniej (niewiele).

p.s.

Gaz na pokładzie

jaka temperatura była na zewnątrz i jaka klasa oleju ACEA (klasa SAE jest tylko do temperatur)

W dniu 29.09.2020 o 21:36, pysiek2247 napisał:

Hej,

p.s.

Gaz na pokładzie

Spróbuj zrobić płukankę i zalać motulem x-max 

Olej to byl:

Millers Trident 5W40 

HARAKTERYSTYKA:
ACEA A3/B3, A3/B4
API SL/CF
MB 229.1, MB 229.3, MB 229.5
BMW Longlife-98, BMW Longlife-01
Chrysler MS 12991
Fiat 9.55535-M2, Fiat 9.55535-N2, Fiat 9.55535-Z2
GM-LL-A-025, GM-LL-B-025
PSA B71 2293, PSA B71 2296
Renault RN 0700/0710
VW 502.00/505.00

PARAMETRY:
SAE klasa lepkości:…5W40
Ciężar właściwy przy 15 C:…0,857
Lepkość kinematyczna przy 100 C:…12,79 cSt
Lepkość kinematyczna przy 40 C:…77,7 cSt
Indeks lepkości:…165
Temperatura krzepnięcia:… <-30 C
Temperatura zapłonu:…>200 C
Lepkość na zimno przy -30 C…6600 cP max

plukanke zawsze robie bo nic nie cieknie, nic sie nie poci

Temperatura wysoka bo to wakacje, jakies 30 na zewnatrz

Edited by pysiek2247
  • 3 weeks later...

Dobry wieczór.

Szanowni....

Czy po wymianie regulatora ciśnienia paliwa ( zbyt bogata mieszanka - przelany ) na sprawny, trzeba sprawdzić / wyregulować mapę gazową ?

Wypadało by wykasować korekty długoterminowe (chyba zdjęcie klemy załątwia sprawę), pojeździć trochę na PB. Później przerzucić na LPG i zobaczyć jak wyglądają korekty krótko terminowe. 

Edited by ewemarkam
10 godzin temu, ewemarkam napisał:

Wypadało by wykasować korekty długoterminowe (chyba zdjęcie klemy załątwia sprawę), pojeździć trochę na PB. Później przerzucić na LPG i zobaczyć jak wyglądają korekty krótko terminowe. 

Brzmi to trochę jak bankowy bełkot szamański :lol: ale na tym forum na pewno ma sens.

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Brzmi to trochę jak bankowy bełkot szamański :lol: ale na tym forum na pewno ma sens.

Jeździć, obserwować, jak się zjeb... zezłomować :biglol:

Odłączyłem, jeździłem, sprawdzę w piątek u gazownika.

W/g. mnie jest inaczej.

W sobotę NS to polecę na sprawdzonej mapie.