Jump to content
Azrael

LPG w Subaru

Recommended Posts

Posted (edited)

To jest ważne które parametry, mi zawsze facet daje karteczke :) Lambda na pomiarze, w składzie spalin ile jest tlenu. Świadczy to o poprawności strojenia LPG, też i nie tylko. 

Pewnie miałeś przekroczone HC, czyli węglowodory czyli paliwo. Może jest tylko przelany, bo węglowodory to także olej :/ nie bierze Ci oleju? A może po prostu świece zapłonowe nie dopalają mieszanki, kiedy wymieniałeś świeczki? A może po prostu katalizator był nie dogrzany :) Czynników jest wiele.

Edited by ewemarkam

@ewemarkamno to tak:

-olej - leje Totala (zalany na próbę, niczym nie odbiegał od Castrola, wiec juz 3 tura Totala) - co 10kkm, jak wchodzi 4-4,5l to reszta, która zostaje w bańce 5l spokojnie wystarcza,

-świece zmieniałem niedługo po zakupie, więc powiedzmy 30kkm temu, 

- samochód zdecydowanie był rozgrzany, specjalnie jeździłem przed przeglądem (z tego, co pamiętam). 

Biorę też pod uwagę sam katalizator, ale nie wierzę, zeby przez sam kat było gorzej na lpg niz benzynie. 

@ewemarkamno to tak:
-olej - leje Totala (zalany na próbę, niczym nie odbiegał od Castrola, wiec juz 3 tura Totala) - co 10kkm, jak wchodzi 4-4,5l to reszta, która zostaje w bańce 5l spokojnie wystarcza,
-świece zmieniałem niedługo po zakupie, więc powiedzmy 30kkm temu, 
- samochód zdecydowanie był rozgrzany, specjalnie jeździłem przed przeglądem (z tego, co pamiętam). 
Biorę też pod uwagę sam katalizator, ale nie wierzę, zeby przez sam kat było gorzej na lpg niz benzynie. 
Zobacz jeszcze sobie na korekty paliwowe, przy PB i LPG. Może tylko instalacja do strojenia. A jakie świeczki założyłeś? Irydowe czy zwykłe?

Nie pamiętam, ale świece dobierane po książkach etc 

Nie pamiętam, ale świece dobierane po książkach etc 

Inaczej... Ile płaciłeś za świece. Zwykła to mniej niż 10 PLN sztuka. Pytam bo jest duża różnica w żywotności świecy.

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

Inaczej... Ile płaciłeś za świece. Zwykła to mniej niż 10 PLN sztuka. Pytam bo jest duża różnica w żywotności świecy.

Aa to nie, aż tak to nie. Myślę, że kolo 30zl za szt. moglo być