Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ewemarkam napisał:

Jak już je zdemontował to co mu szkodzi. Teoretycznie nie powinna się zmienić. 

Irydowych i platynowych świec się nie mierzy szczelinomierzem bo ścierasz wtedy cieniutką warstwę irydu/platyny i świece są do wyrzucenia. Oczywiście jak te są do wyrzucenia to może sobie je co najwyżej zmierzyć dla zabawy, ale nie wolno tego robić jak mają być ponownie użyte. Czasy mierzenia szczeliny minęły razem z miedziakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 15:06, Pan Dziedzic napisał:

Walczyłem z objawem zamulania ponad rok. Wymieniłem wszystko co mogło mieć z tym związek.

Świece wyeliminowałem bo były przecież nowe

A czy przy wymianie świec odłączałeś aku? Kilkukrotnie czytałem na the forum, że po resecie ECU przez jakiś czas "muelenie" nie występuje.

Życzę żeby zanik mulenia nie był tymczasowy .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irydowych i platynowych świec się nie mierzy szczelinomierzem bo ścierasz wtedy cieniutką warstwę irydu/platyny i świece są do wyrzucenia. Oczywiście jak te są do wyrzucenia to może sobie je co najwyżej zmierzyć dla zabawy, ale nie wolno tego robić jak mają być ponownie użyte. Czasy mierzenia szczeliny minęły razem z miedziakami.
Niestety często wciąż ludzie to robią, co więcej np przy LPG ją zmniejszają .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam polecanego, ale i tak wole zrobić wywiad tutaj, co dzisiaj jest najlepsze dla takiego pacjenta.
To najpierw zapytaj polecanego gazownika, a nie szukasz setu na forum.
Polecany musi mieć doświadczenie w montażu i obsłudze, więc lepiej montować to co lubi i umie wystroić.

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wg producenta mają do 60KM na cylinder, jakim cudem mają wyrobić przy 300KM?
Powinny dać radę. W moim aucie mnożnik jest w okolicach 1 przy wytryskach ciemnoniebieskich z 2.5 STI i ciśnieniu LPG ok. 1.35-1.4.
Wydajność 60KM jest podana zdaje się dla 1.2 bara.
Plus jest taki, że to wtryski STAGa więc w ich sterowniku będą dobrze wysterowane.
Można myśleć o Yeti plus, Dragony i Herculesy chyba potrafiły płatać figle ale doświadczeń nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny dać radę. W moim aucie mnożnik jest w okolicach 1 przy wytryskach ciemnoniebieskich z 2.5 STI i ciśnieniu LPG ok. 1.35-1.4.
Wydajność 60KM jest podana zdaje się dla 1.2 bara.
Plus jest taki, że to wtryski STAGa więc w ich sterowniku będą dobrze wysterowane.
Można myśleć o Yeti plus, Dragony i Herculesy chyba potrafiły płatać figle ale doświadczeń nie mam.
Ile masz, mocy? Pamiętaj że wydatek paliwa przy 300KM jest spory i trzeba będzie mocno podnieść ciśnienie a i tak na górze mogą się zapętlać. Do tego problemem będzie reduktor, żeby utrzymał stabilne wysokie ciśnienie na górze. Ja bym dał Napoleony, które przy 1bar mają większą wydajność niż AC03 przy 1.2bar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na rynku pojawiła się może jakaś sensowna kosztowo opcja LPG do nowwszego forka XT 2.0 DIT? Szukam, ale mało informacji w tym temacie, na forum LPG też wątków jak na lekarstwo.
Jest Vialle Direct Blue. Ale chyba bardzo drogie, no i nie wiem czy już jakiś Forester 2.0 DIT z tym jeździ.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, RadziejS napisał:

Czy na rynku pojawiła się może jakaś sensowna kosztowo opcja LPG do nowwszego forka XT 2.0 DIT? Szukam, ale mało informacji w tym temacie, na forum LPG też wątków jak na lekarstwo.

Masz na myśli 4gen., 5gen., czy 6gen.?

Edytowane przez hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz, mocy? Pamiętaj że wydatek paliwa przy 300KM jest spory i trzeba będzie mocno podnieść ciśnienie a i tak na górze mogą się zapętlać. Do tego problemem będzie reduktor, żeby utrzymał stabilne wysokie ciśnienie na górze. Ja bym dał Napoleony, które przy 1bar mają większą wydajność niż AC03 przy 1.2bar.
Dragony pomijając pierwsze serie mają opinie bardzo awaryjnych. Nie mam doświadczeń więc nie mam zdania.

Ciekawą opcją jest EKO-POWER.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewemarkam napisał:

Ale które wartości miałeś przekroczone? Jaka była lambda? Może był przelany, albo nie dolany. 

Na przeglądzie technicznym, przy próbie emisji spalin.. Nie wiem które. Sonda byla wymieniana, choć moze warto by jeszcze raz sprawdzić.. Bo wykresy przy pomiarze juz szalały na starej. 

Jak to ma znaczenie, na benzynie tez przekroczyłem, ale mniej niz na LPG. Zarówno ja jak i gościu mieliśmy duże oczy. Czas jest, więc chce wreszcie sie za to wziąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...