Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, dcd84 napisał:

Na wolnych obrotach na gazie silnik pracuje nierówno. Wkręca się ładnie, przyspiesza jak trzeba. Na benzynie problem nie występuje. 

Instalacja to BRC Sequent Fly.

Jakiś miesiąc temu regenerowałem parownik oryginalnym zestawem naprawczym i przez ten czas wszystko było w porządku.

Sprawdziłem podciśnienia i wszystko wygląda ok. 

Gdzie szukać problemu?

Może Ci lepić wtryski. Wystarczy że zatankujesz raz jakiś kiepski gaz. Coś zawsze te filtry puszczą. Wtryski możesz wyjąć, przepłukać wstecznie denaturatem przy pomocy strzykawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewemarkam napisał:

Może Ci lepić wtryski. Wystarczy że zatankujesz raz jakiś kiepski gaz.

Czyli to nie legenda ludowa.

Raz zatankowałem w drodze za Mszczonowem na stacji gaz - stacja bez nazwy, nie było kolejki.

Tragedia. No jak bym jechał innym samochodem. (dodawana podobno jest woda do gazu ale to usłyszałem i traktuję jako urban legend)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego doświadczyłem raz, wyjeździłem LPG. Potem wymiana filtrów, słuszna bo były zawalone czarną mazią. Gdy płukałem wtryski to też czysty ten denaturat nie był. Demontujesz wtryskiwacz, podłączasz wężyk od strony która leci do kolektora i płuczesz denaturatem przy pomocy strzykawki. Ciśnienie wytworzone przez strzykawkę np 20ml jest na tyle duże że podnosi Ci tłoczek we wtryskiwaczu, dlatego płucze się je wstecznie. Koszta śmieszne tego zabiegu. A wykonać można samemu pod blokiem :) Denaturat dlatego że na pewno nie zaszkodzi wtryskiwaczom.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dcd84 napisał:

Może być aceton?

Pewnie nie ma żadnych elementów plastikowych, ale mimo tego bym nie ryzykował. Może ktoś inny ma pozytywne doświadczenia z tym rozpuszczalnikiem. Kup denaturat, kupisz chyba w każdym lepszym spożywczym a te są otwarte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gumas_72 napisał:

(dodawana podobno jest woda do gazu ale to usłyszałem i traktuję jako urban legend)

Zawodniony LPG to zbrodnia ale nikt tego nie robi rozmyślnie, to się dzieje podczas kolejnych przetłoczeń. Inną sprawą jest że przed sprzedażą detaliczną LPG powinien być odwodniony.

 

2 minuty temu, dcd84 napisał:

Co z pozostałym alkoholem w środku?

Odparować.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego ta czarna maź w filtrze gazowym ?
 
To proszę Pana nazywamy "chrzczony LPG"
Gorszej jakości Lpg i tego syfu jest sporo, z ciekawostek po każdym wyjeździe na Bałkany i pomimo tankowania na zadupiach w Albanii czy innej Rumunii filtr jest tylko szary bez tej smoły, a auto przejeżdża na zbiorniku 20% więcej km.

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewemarkam napisał:
40 minut temu, Pan Dziedzic napisał:
No to Łódzki Orlen chrzci.
Po 10 tyś było na filtrze to coś.
Od zmiany tankuje lpg na BP, zobaczymy.

Wymieniales fazy lotnej. A patrzyłeś na fazy ciekłej przy wielozaworze?

Wielozawór jest w zbiorniku, chodzi o elektrozawór przed parownikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle mi się napisało. Miałem na myśli fazy lotnej, jest on przed zaworem przy reduktorze. Ale on właśnie często jest czysty. A oleiste badziewie zbiera się na filtrze fazy lotnej. Filtry są różne fazy lotnej. Ja mam teraz BRC, ale wymiana i tak mi się zbliża. Zastanawiam się czy też go założyć. Czy jakiś odstojnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle mi się napisało. Miałem na myśli fazy lotnej, jest on przed zaworem przy reduktorze. Ale on właśnie często jest czysty. A oleiste badziewie zbiera się na filtrze fazy lotnej. Filtry są różne fazy lotnej. Ja mam teraz BRC, ale wymiana i tak mi się zbliża. Zastanawiam się czy też go założyć. Czy jakiś odstojnikowy.
To, że masz BRC nic nie znaczy. Liczy się materiał, z którego są zrobione.
Bibułowe filtrują najgorzej, najlepiej włókno szklane i poliester. Proponuję wybrać produkty certools.

Co do odstojnikowych - najlepiej wytrącają substancje oleiste czy tam smoliste. Były partie z wadliwym klejem filtrów Alex Ultra 360 ale ponoć rozwiązali problem.

Niektórzy celem redukcji kosztów dają 2 filtry - bibułę a za nią odstojnik i odstojnik wymieniają rzadziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...