Jump to content
Azrael

LPG w Subaru

Recommended Posts

Nie, w zasadzie w kup i zrób na TVN turbo facet montował taki LPG o Forka S-turbo.

Nie, w zasadzie w kup i zrób na TVN turbo facet montował taki LPG o Forka S-turbo.
Oo, to nawet nie wiedziałem że tak się da, muszę poczytać :)

Już wiem o co chodzi, zatrzymałem się na etapie instalacji wykorzystujących fabryczne wtryski benzynowe.

Instalacji LPG z wtryskiem w fazie ciekłej  do STI nie zamontujesz. Nie ma tak wydajnych wtryskiwaczy, chyba że dało by radę dać po dwa wtryskiwacze na cylinder.
Racje masz, poszperałem to w zasadzie do 50km na cylinder. Może się coś kiedyś zmieni.

Też chodził mi po głowie bezposredni wtrysk lpg, ale mój master od lpg, który montuje między innymi instalacje vialle, stwierdził, że te instalacje szału nie robią i lepiej zamontować standardową instalację. 

1 godzinę temu, przemyslawn napisał:

Też chodził mi po głowie bezposredni wtrysk lpg, ale mój master od lpg, który montuje między innymi instalacje vialle, stwierdził, że te instalacje szału nie robią i lepiej zamontować standardową instalację. 

To nie jest bezpośredni wtrysk a wtrysk w fazie ciekłej. Bezpośredni wtrysk LPG może być realizowany tylko w silnikach z bezpośrednim wtryskiem Pb.

Mam wtrysk Vialle w moim WRX'ie. Źle nie ma ale rewelacji też nie. Pisałem o tym kilka stron wcześniej.

IMG_20161130_233319.jpg

IMG_20161130_233450.jpg

IMG_20170608_182834.jpg

IMG_20170608_182906.jpg

IMG_20170608_183024.jpg

Masz rację, przejęzyczyłem się, oczywiście miałem na myśli wtrysk w fazie ciekłej. Dokładnie to samo powiedział mój gazownik, szału nie ma, plusem tego systemu jest brak reduktora. Masz po 2 wtryskiwacze na cylinder ?

Na zdjęciu widać po 1 wtrysku na cylinder. Mylić może zasilenie wtryskó szeregowo o ile dobrze widzę.

Masz ustawiony dotrysk benzyny czy idzie Ci do końca na LPG?

1 minutę temu, przemyslawn napisał:

Masz rację, przejęzyczyłem się, oczywiście miałem na myśli wtrysk w fazie ciekłej. Dokładnie to samo powiedział mój gazownik, szału nie ma, plusem tego systemu jest brak reduktora. Masz po 2 wtryskiwacze na cylinder ?

Nie, jeden. Ale mam pompę 13 barową, co pozwala na zasilenie silnika o mocy 240KM+.

Nie ma problemow ze zubożeniem mieszanki przy wyższych obrotach ? Jest możliwość ustawienia dotrysku pb ? Mógłbyś opisać plusy i minusy tej instalacji ?

Gadałem o dotrysku Pb z moim gazownikiem (bardzo ogarnięty). Stwierdził, że jeżeli jest dobra instalacja i dobra mapa to dotrysk Pb jest zbędny.

Na gazie zrobione już całkiem sporo i zero problemów.

Dotrysk ustawia się aby luzy wolniej się zmniejszały. LPG ma wyższą temperaturę spalania, gniazda zaworowe dostają po dupie. Dotrysk 10-15% załatwia sprawę.

3 minuty temu, ewemarkam napisał:

Dotrysk 10-15% załatwia sprawę.

ale też mówimy o dotrysku powyżej jakiegoś poziomu obrotów. Jadąc spokojnie nie ma takiej potrzeby i lata się tylko na lpg.

U siebie mam dotrysk powyżej 4.5 tyś, ale to też przy jakimś mocniejszym obciążeniu silnika. 

Tak, dokładnie. Zazwyczaj od 4 tys obrotów.

9 godzin temu, przemyslawn napisał:

Nie ma problemow ze zubożeniem mieszanki przy wyższych obrotach ? Jest możliwość ustawienia dotrysku pb ? Mógłbyś opisać plusy i minusy tej instalacji ?

Moje pytanie dotyczyło instalacji ciekłego wtrysku lpg. Jestem ciekaw czy sterownik takiej instalacji umożliwia strojenie z poziomu komputera i jak szerokie daje on możliwości.

5 godzin temu, bikeman1 napisał:

U siebie mam dotrysk powyżej 4.5 tyś, ale to też przy jakimś mocniejszym obciążeniu silnika. 

Czyli wychodzi na to że po torze też można polatać na LPG;)

Zauważyłem że na LPG silnik wyraźnie wolniej schodzi z obrotów hamowanie silnikiem też jest słabsze. Czym to może być spowodowane? Nieprawidłowe ustawienia lpg czy wtryski słabe?

Nie powinno być różnicy, bo wtryski LPG małpują pracę wtrysków PB. Jest mnożnik ale to tylko wydłużenie czasu pracy wtryskiwacza LPG względem PB. Chyba że już i wtryski LPG leją. Nie masz problemów z porannym rozruchem, dłużej kręci itp?

Zauważyłem że na LPG silnik wyraźnie wolniej schodzi z obrotów hamowanie silnikiem też jest słabsze. Czym to może być spowodowane? Nieprawidłowe ustawienia lpg czy wtryski słabe?
Bez podłączenia się z komputerem nic nie powiesz. Na benzynie problem jest?

Właśnie na benzynie z obrotów schodzi dużo szybciej co mnie zdziwiło. 

Pytałem w Śląskim wątku, zapytam i tu, zna ktoś na Śląsku jakiegoś polecenego speca od Tartarini?

17 godzin temu, 555marcin napisał:

Pytałem w Śląskim wątku, zapytam i tu, zna ktoś na Śląsku jakiegoś polecenego speca od Tartarini?

Od lat dziewięćdziesiątych przedstawicielem TartariniAuto była Firma Auto Gaz Śląsk.

Cześć,

poszukuję osób, które mają 

Subaru Forester IV 1998cm3 241KM 2013r. i mają wykonane instalacje LPG, poszukuję dobrego systemu i liczę na cenne wskazówki/uwagi etc.

Pozdrawiam ;)