Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacji LPG z wtryskiem w fazie ciekłej  do STI nie zamontujesz. Nie ma tak wydajnych wtryskiwaczy, chyba że dało by radę dać po dwa wtryskiwacze na cylinder.
Racje masz, poszperałem to w zasadzie do 50km na cylinder. Może się coś kiedyś zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemyslawn napisał:

Też chodził mi po głowie bezposredni wtrysk lpg, ale mój master od lpg, który montuje między innymi instalacje vialle, stwierdził, że te instalacje szału nie robią i lepiej zamontować standardową instalację. 

 

To nie jest bezpośredni wtrysk a wtrysk w fazie ciekłej. Bezpośredni wtrysk LPG może być realizowany tylko w silnikach z bezpośrednim wtryskiem Pb.

Mam wtrysk Vialle w moim WRX'ie. Źle nie ma ale rewelacji też nie. Pisałem o tym kilka stron wcześniej.

 

IMG_20161130_233319.jpg

IMG_20161130_233450.jpg

IMG_20170608_182834.jpg

IMG_20170608_182906.jpg

IMG_20170608_183024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemyslawn napisał:

Masz rację, przejęzyczyłem się, oczywiście miałem na myśli wtrysk w fazie ciekłej. Dokładnie to samo powiedział mój gazownik, szału nie ma, plusem tego systemu jest brak reduktora. Masz po 2 wtryskiwacze na cylinder ?

 

Nie, jeden. Ale mam pompę 13 barową, co pozwala na zasilenie silnika o mocy 240KM+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przemyslawn napisał:

Nie ma problemow ze zubożeniem mieszanki przy wyższych obrotach ? Jest możliwość ustawienia dotrysku pb ? Mógłbyś opisać plusy i minusy tej instalacji ?

Moje pytanie dotyczyło instalacji ciekłego wtrysku lpg. Jestem ciekaw czy sterownik takiej instalacji umożliwia strojenie z poziomu komputera i jak szerokie daje on możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być różnicy, bo wtryski LPG małpują pracę wtrysków PB. Jest mnożnik ale to tylko wydłużenie czasu pracy wtryskiwacza LPG względem PB. Chyba że już i wtryski LPG leją. Nie masz problemów z porannym rozruchem, dłużej kręci itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na LPG silnik wyraźnie wolniej schodzi z obrotów hamowanie silnikiem też jest słabsze. Czym to może być spowodowane? Nieprawidłowe ustawienia lpg czy wtryski słabe?
Bez podłączenia się z komputerem nic nie powiesz. Na benzynie problem jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 555marcin napisał:

Pytałem w Śląskim wątku, zapytam i tu, zna ktoś na Śląsku jakiegoś polecenego speca od Tartarini?

Od lat dziewięćdziesiątych przedstawicielem TartariniAuto była Firma Auto Gaz Śląsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...