Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Paulus napisał:

 Złącze OBD masz ale nie masz OBD - i tu ja Cie zaskoczę.

 Yyyyyyy...ok. Trochę to dziwne ale nie o tym ten temat:rolleyes:. Czyli w sumie nie mam co się spinać na qbox plus czy 300 premium. A inne firmy które możecie polecić z czystym sumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba nie masz obd2 a jedynie złącze. Przerabialem taki scenariusz w Forku SF polifcie kumpla.
W takim układzie ja Ci nie podpowiem - mam pojęcie tylko o instalacjach w nowszych autach.
Co do sterownika - ważne żeby majster ogarniał dany produkt i żeby dobrze grał z resztą komponentów. Wolnossący silnik nie jest wymagający - tu ciężko o definitywnie zły produkt.
Ja lubię mieć w aucie dotrysk benzyny na wysokich obrotach dlatego ze STAGa wybrałbym Qboxa. Ale Twój silnik takiej troski nie wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja: Forester 2.5 N/A FB25 automat, niski przebieg na benzynie. Instalacja gazu STAG jakieś 1000km temu. Od tego momentu był już na nowym mapowaniu ("mapa się rozjechała") ale z nową mapą nie ma wiele lepiej lub wcale. Mianowicie: 

 

- przy normalnej jeździe na obrotach idzie jak burza

- na wolnych obrotach (noga z gazu i hamowanie np dojeżdżając do czerwonego światła) potrafi zgasnąć, normalnie jakbym kluczyk przekręcił i nie wyskakuje przy tym żaden kod błędu. Problem nie jest związany z całkowicie zimnym silnikiem  np po nocnym postoju - nie ma tu reguły.

 

Raczej jest to związane z LPG, na benzynie nie udało się dokonać takiego "wyczynu".


Pomożecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kane66 napisał:

taka sytuacja: Forester 2.5 N/A FB25 automat, niski przebieg na benzynie. Instalacja gazu STAG jakieś 1000km temu. Od tego momentu był już na nowym mapowaniu ("mapa się rozjechała") ale z nową mapą nie ma wiele lepiej lub wcale. Mianowicie: 

 

- przy normalnej jeździe na obrotach idzie jak burza

- na wolnych obrotach (noga z gazu i hamowanie np dojeżdżając do czerwonego światła) potrafi zgasnąć, normalnie jakbym kluczyk przekręcił i nie wyskakuje przy tym żaden kod błędu. Problem nie jest związany z całkowicie zimnym silnikiem  np po nocnym postoju - nie ma tu reguły.

 

Raczej jest to związane z LPG, na benzynie nie udało się dokonać takiego "wyczynu".


Pomożecie ?

 

Jakie komponenty są zabudowane? możesz wrzucić screen map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Slawskip napisał:

sprawdzane były zawory? u mnie podobne objawy były przy rozregulowanych zaworach.

 

+1. W Legacy EJ20 DOHC miałem identyczne objawy i pomogła regulacja luzów zaworowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Paulus napisał:

Jakie komponenty są zabudowane? możesz wrzucić screen map?

 

nie wiem co to screen map ale pewnie jakieś zrzut informacji z mapy którą ustawia gazownik - poproszę o te info następnym razem czyli niedługo ;-)

 

Zabudowane komponenty: qbox basic, wtryskiwacze acw 03, reduktor nie wiem jaki - do 250 koni mechanicznych (tu jest 170, auto bez turbo)

 

Zawory: to jest FB25 silnik, mechanik gadał że tam są automatyczne popychacze (chyba hydrauliczne), w necie tez miałem takie info jak kupowałem samochód. To się reguluje ? Przebieg 80kkm.

I czy możliwe że objaw jest tylko na gazie ?

 

Auto zachowuje się po prostu tak jakby mu na gazie za bardzo spadały obroty a jak juz spadną to silnik idzie spać ;-)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komponenty ok. teraz pytanie jak to jest zestrojone. Niestety bez podglądu jak wyglądają mapy nie można pomóc. Z tego co piszesz, wskazuje to na niewłaściwą regulacje instalacji. Czy była robiona kalibracja instalacji w trakcie próby drogowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kto z Was - bo nie pamiętam... - ma LPG w H6 z pierwszego okresu (2001-2003)?

Co należy wiedzieć? :D

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lutek34 napisał:

 

żeby dobrze dobrać graty, w miarę estetycznie zamontować  i wystroić.

 

...składając rower też tak trzeba postępować ;), więc dziękuję i liczę na b.konkretne rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt instalacji i koszty późniejsze, regulacje zaworów etc. Jak możesz to wrzuć to tu, może ktoś skorzysta...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt instalacji DLM ok 10k zł.

Czas realizacji 2-3tyg, bo trzeba do Holandii wysłać pompę wysokiego ciśnienia do modyfikacji, chyba że masz nadmiar kasy, to możesz oryginalną zachować i kupić nową - przerobioną od holendrów. Przeglądów nie ma, więc jedyne co, to legalizujesz butlę i z założenia to wszystko jeśli chodzi o samą instalację.

 

W kwestii eksploatacji.

Mam najechane 90k km. Jestem obecnie po 20k km na DLM i niestety okazało się, że trzeba skompensować luzy zaworowe. Same pastylki to koszt ~30zł za szt. Problem w tym, że jeśli nie ma ich w EU magazynach i trzeba ściągać z JPN za pośrednictwem ASO Subaru, to wtedy trwa to min 3 tyg. Koszt wyciągnięcia silnika i związanej z tym robocizny każdy Ci inaczej wyceni. U mnie z kilkoma dodatkowymi drobiazgami wyszło ok 5kzł za przegląd po 90k km (filtry, olej, świece, uszczelki pokrywy zaworów, pastylki, mycie silnika i przepustnicy), więc mądrzejszy o tą wiedzę jeszcze raz skalkulowałbym 'zyski' z DLM'a, bo obawiam się, że przy moich przebiegach 30k km rocznie to może być na progu rentowności. Zobaczymy kiedy następnym razem będę musiał znów regulować luzy zaworowe. Jeśli za 30k km, to wracam do jeżdżenia na Pb ;)

Edytowane przez Urabus
Usunięcie wulgaryzmu
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na DLMie prawie od nowości auta. Mam najechane 71000 km. W moim aucie nie ma potrzeby korekcji luzów. W zeszłym tygodniu miałem duży przegląd i w temacie luzów okej. Za to cały układ hamulcowy poleciał do wymiany (klocki i tarcze).

Czy Ty @kYs  nie zostałeś naciągnięty na te luzy? Czy exploatujesz auto zgodnie z sztywnymi zaleceniami dotyczącymi silników doładowanych.

Więcej info tu:

Gość bardzo rzeczowo wyjaśnia kluczowe kwestie w eksploatacji silnika.

Dobrze sobie to przyswoić i stosować te zasady a nie płakać potem że się coś dykci.

 

DLM raz do roku wymaga przeglądu czy wszystko dobrze pracuje plus update softu. Dostaje się także środki do płukania układu wtryskowego aplikowane do zbiorników gazu i benzyny.

 

Generalnie nie mam kłopotów z LPG w XTku.

Interwał wymiany oleju i filtra proponuję skrócić dwukrotnie. To znikomy koszt (samemu można ogarnąć) a dla motoru lepiej. Gaz może doprowadzać do rozpadu molekuł oleju pogarszając jego właściwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy III 1998 EJ251 (NA) - jakie i gdzie LPG najtaniej jak tylko się da, bez dużej straty żywotności silnika? Mam propozycje zakupu kompletnej półrocznej instalacji z identycznego auta, razem z kolektorem - tego się nie da wbić w dowód (z nową butlą), prawda?

 

Bez koniobijstwa, auto typu gruz na działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...