Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Na gazie średnio w trasie tak jadąc 130-140 robię na zbiorniku około 380 km. Po mieście jak mi się spieszy i krótkie trasy i 20 litrów potrafi spalić.

Te 485 zrobiłem w nocy na pustej autostradzie jadąc około 120 km/h. Ale w Austrii gaz chyba lepszy jak czytałem później mają inne proporcje. 

800 km przy założeniu jak masz LPG+benzyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miałki napisał:

Jechałeś 90 na godzinę?

Przy 90km/h wg kompa spalił mi poniżej 8l. Może i da się na autostradzie z lekką nogą zrobić te 800km na benzynie i gazie, no ale bez obciążenia. Chyba że kolega zmodził dodatkowo Forka na pneumatykę i obniżył zawieszenie do poziomu Lamborghini, to żadne wiatry nie straszne i te 800stów to minimum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu przejechałem 450 km na baku na gazie z Orlenu. 90-110 km/h w raczej równym tempie, mało wyprzedzania. W mieście robię na baku ok 320 km.
Moim zdaniem 950 km na gaz+benzyna jest do zrobienia. Kiedyś to sprawdzę i dam znać :-)



skape holendry dali mi octe z haniebnym wlewem na blotniku


Ja mam takiego pryszcza na błotniku Foresława. Wielki czarny wrzód na jasnym aucie. Fuj. Niemiecki diler montował holenderskiego teleflexa w tak niefrasobliwy sposób.
Jeszcze nie znalazłem lakiernika który by się zgodził to przypudrować. Przeniesienie wlewu do klapki też nie jest proste że względu na niestandardowe w Polsce rurki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje pytanie - może głupie, bo po części chyba znam odpowiedź, ale jestem ciekawy Waszej opinii.
Czy gazownicy mogli zabić moja turbinę ? Po odebraniu auta od gazowników turbina nie ładuje. Pomijam jakość mapy która zrobili (na wolnych bogata, przy przelotowych uboga, przy bucie też raczej bogata).

Dla ułatwienia / uniknięcia pytań: ECU resetowane, błędów brak, nawet po odpięciu wężyka od gruszki wastegate'a ciśnienie max to 0,4-0,5 Bara.

Główne pytanie, czy gaziarze mogli coś spitolić czy to tylko zbieg okoliczności, że po wizycie u nich tak się stało ?
Bo nie wiem czy ganiać się z nimi, że to ich wina czy... TD05 wleci wcześniej niż planowałem :) (jedyny pozytyw tej sytuacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2018 o 18:56, Mikes91 napisał:

Pisałem do egp. Na liście nie ma ale montują i wycenę podali.

LPG plus benzyna i zarobisz z 800 km. Najwięcej na austriackim gazie na 50 litrach autostradami zrobiłem 485 km. 

Sugeruję poczytać o EGP na LPG Forum. Nie mam doświadczeń z nimi, ale podejrzewam, że możesz znaleźć lepszy adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dr.elich napisał:

Sugeruję poczytać o EGP na LPG Forum. Nie mam doświadczeń z nimi, ale podejrzewam, że możesz znaleźć lepszy adres.

Skoro nie masz to nie wierz we wszystko co przeczytas tylko przekonaj się sam. Zawsze znajdą się jakieś minusy, ale ja ogólnie jestem zadowolony. Koledzy także tam montowali i polecili tą firmę. Czytając forum i opinie o dlm chyba w życiu bym nie założył tej instalacji. Jednak z 90% zapewne nigdy jej nie widziało a piszą Subaru DIT i LPG to dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - wolę się nie przekonywać na swoim aucie jeśli mogę bazować na doświadczeniach innych. Po moich przebojach z poprawkami LPG montowanym w zakładzie, który wiele osób polecało i w któym zagazowałem z super efektem auto wolnossące podchodzę z dużą rezerwą. Temat LPG musiałem przez to zgłębić sam i wiem, jakie błędy popełnili. A były to błędy bardzo podstawowe. Jest duża różnica w gazowaniu Subaru wolnossącego i uturbionego po mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2018 o 10:26, OBK CVT napisał:

bedzie dzialac, nic sie nie dzieje wg opinii uzytkownikow

co nie zmienia faktu, ze lpg to obciach dla mezczyzny :mellow:

 

Jakoś większy obciach czuję lejąc mazut do baku subaru niż LPG.

Co mnie podkusiło kupić diesla??? :(

Teraz zastanawiam się co kupić żeby nie było obciachu. Myślałem na outlanderem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lojszczyk napisał:

większy obciach czuję lejąc mazut do baku subaru

 

Na twoim miejscu wróciłbym do oleju napędowego. SIP może nie zastosować gestu handlowego w razie kabum :mellow:

 

11 godzin temu, lojszczyk napisał:

co kupić żeby nie było obciachu

 

Ja w ramach pokuty za dyszla zainwestowałem w STI. Karmię go chyba najdroższym paliwem na świecie czyli Premium po 1,82 euro za litr ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OBK CVT napisał:

Ja w ramach pokuty za dyszla zainwestowałem w STI. Karmię go chyba najdroższym paliwem na świecie czyli Premium po 1,82 euro za litr ;)

 

Próbowałeś przejechać jednym skokiem 1,5tys km i wyjść nie "połamany" z STI?

W sobotę i niedzielę wracałem do Gdyni na prom z Bergen. Poza tym robię rocznie 70tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OBK CVT napisał:

 

Nie kupiłem sti żeby jeździć powyżej 200 km. Od tego mam obka-a w dyszlu.

Sti to zabawka na kryzys wieku ;)

 

No właśnie prowadzimy różny styl życia. W moim przypadku kupienie STI jest nieporozumieniem. Potrzebuję raczej woła roboczego. Drugie auto trzeba gdzieś trzymać, ubezpieczać, tankować i myć. Nie mam na to czasu.

Pewnie jako drugie auto kupię ponownie forka turbo i zagazuję.

LPG w starszych subaru jest znakomitym rozwiązaniem- polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chcę zainstalować LPG do swojej subaryny GC, wolnyssak sekwencje IV gen. na centrali STAG 300 Premium. Chciałem się zapytać czy ktoś miał do czynienia z firmą z Kołobrzegu Autowestszpitun i jaką optymalną konfigurację wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PsychoKamil napisał:

Witajcie. Chcę zainstalować LPG do swojej subaryny GC, wolnyssak sekwencje IV gen. na centrali STAG 300 Premium. Chciałem się zapytać czy ktoś miał do czynienia z firmą z Kołobrzegu Autowestszpitun i jaką optymalną konfigurację wybrać. 

Premium w Twoim aucie jest bez sensu. Twoje auto nie ma OBD. Do tego silnika w zupełności wystarczy 200 GoFast lub Qbox basic (ze wskazaniem na ten drugi). Poza tym linia sterowników 300 jest już przestarzała i powoli wycofywana z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię Paulus zaskocze, posiadam złącze OBD, ale dzięki za radę. Zależy mi na dobrej instalacji w rozsądnej cenie, która nie wymagała by ode mnie cyklicznych wizyt u gazownika na regulację, Stag 300 Premium daje mi tą opcje. Poszukam informacji na temat centralek o których pisałeś.

Edytowane przez PsychoKamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w taką stronę jak Paulus pisze. Qbox basic jeśli chcesz mieć dotrysk benzyny albo 200 Gofast lub ew. starszy Stag 4 plus.
Choć wcale bym się przy STAGu nie upierał. Jest wiele wcale nie gorszych sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PsychoKamil napisał:

To Cię Paulus zaskocze, posiadam złącze OBD, ale dzięki za radę. Zależy mi na dobrej instalacji w rozsądnej cenie, która nie wymagała by ode mnie cyklicznych wizyt u gazownika na regulację, Stag 300 Premium daje mi tą opcje. Poszukam informacji na temat centralek o których pisałeś.

Przyjacielu, w niczym mnie nie zaskoczyłeś :D. Złącze OBD masz ale nie masz OBD - i tu ja Cie zaskoczę.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...