Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z założeniem gazu w foresterze z turbinom? Czy w ogóle w Polsce da się to zrobić, a jeśli tak to za ile i gdzie?

 

Da się da. W w-wie, namiary na priva

 

Pozdrawiam,

Jako

 

jako - gazowałeś swojego Legasia Turbo - miałeś zdać relacje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z założeniem gazu w foresterze z turbinom? Czy w ogóle w Polsce da się to zrobić, a jeśli tak to za ile i gdzie?

 

Da się da. W w-wie, namiary na priva

 

Pozdrawiam,

Jako

 

jako - gazowałeś swojego Legasia Turbo - miałeś zdać relacje 8)

 

Oczywiście Luki

Już piszę.

 

Mimo wszelkich obaw samochód jeździ porównywalnie do benzyny.

Wolne obroty są stabilne, zejście na wolne obroty płynne bez kucania.

auto przyspiesza płynnie bez szarpania klasycznie nabiera dynamiki w okolicach 3500 rpm zaczyna ciągnąć konkretnie aż do 7 tys.

Doregulowania wymagał zakres pomiędzy 3-4 tys obrotów (troszkę wzbogaciłem mieszankę) ponieważ przy około 3400 rpm odczuwalne było delikatne chwilowe zająknięcie. Po modyfikacji przechodzi płynnie w tym zakresie.

Zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 14-16 litrów LPG, wcześniej 12-13 litrów benzyny (muszę się jednak przyznać, że na gazie jeżdżę odrobinę dynamiczniej).

Nie ma wyraźnej różnicy w osiągach oraz przyspieszeniu, może na benzynie odrobinę żywiej reaguje na dodanie gazu z niskich obrotów ale jest to na prawdę różnica minimalna.

 

Co tydzień zostaje mi w kieszeni około 130 zł (przejeżdżam średnio 600 km).

 

Zdjęcia jeszcze dzisiaj.

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszelkich obaw samochód jeździ porównywalnie do benzyny.

[...]

Co tydzień zostaje mi w kieszeni około 130 zł (przejeżdżam średnio 600 km).

 

Czyli jak rozumiem przy kolejnej wizycie w grodzie Kraka przyjedziesz zaturbionym antykiem a nie ...... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszelkich obaw samochód jeździ porównywalnie do benzyny.

[...]

Co tydzień zostaje mi w kieszeni około 130 zł (przejeżdżam średnio 600 km).

 

Czyli jak rozumiem przy kolejnej wizycie w grodzie Kraka przyjedziesz zaturbionym antykiem a nie ...... ;)

 

Oczywiście i na pewno nie omieszkam Cię odwiedzić.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

znalazłem bardzo ostatnio gorący temat dotyczący tuningu instalacji gazowych I i II generacji tak zwanym BLOS-em. Jak komuś brakuje mocy w niezaturbionym silniku, to można razpatrzeć taką opcję. Nie jest droga a korzyści mnóstwo. Myślę, że jest to niezła opcja, która będzie coraz bardziej popularna.

Więcej info: http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=5828

 

Pozdrawiam,

Adimas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką prośbę, żeby podzielić się info na temat jakie świece stosujecie. Muszę je niedługo wymienić no i wiem że przy LPG powinny być porządne. Eventualnie jakieś namiary na sklepiki we Wawie albo Wrocku byłyby mile widziane :) Moje autko to SI N/A 2000 r., i mam BRC Sequent 24.

 

Aha to samo tyczy się przewodów WN, też jestem około wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką prośbę, żeby podzielić się info na temat jakie świece stosujecie.

[...]

Aha to samo tyczy się przewodów WN, też jestem około wymiany.

 

Ja mam zwykłe świece jakie są do benzyny używane, nic nie cuduję w tej materii. Przewody też jak na razie są oryginalne, czasem lekko buja mnie na jałowych obrotach na gazie i być może trzeba by je wymienić, ale auto jeździ bez problemów, więc nie zaprzątam tym sobie głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś oddałem do gazu mojego OBK 2,5 automat. Sprawozdanie jeśli kogoś zainteresuje mogę zdać już po kilku kilometrach i na bieżąco.:)

 

Bardzo chętnie poczytam :) Zapewne będziesz na początku zadowolony, potem zaczniesz wyczuwać, ze coś jest lekko nie tak i jak już kilkaset km nakręcisz i pojedziesz na pierwszy przegląd to już tak doregulują, ze powinno być OK :)

 

EDIT

 

A gdzie oddałeś autko do zagazowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie kazali przyjechać po 1000km i regulowali go i do tej pory jest dobrze:)(jeździ nim mój ojciec). Auto oddałem do zakładu koło stacji arge na przeciwko tandety. Już niedługo go odbieram :D

 

No to trzymam kciuki :) a zbiornik jaki bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pognałem troche auto po zakopiance, muszę powiedzieć, że straciło trochę wigoru. Składam to na kark "uczenia" się instalacji. Przyznam, że od czasu kiedy go mam nie miałem dużo czasu na poganianie tego auta po zakrętach, ale było dziś nieźle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wszystkich z okolic Olsztyna ostrzec przed SEBA-AUTO-GAZ.

Robili 3 podejscia do ustawienia gazu w moim Foresterze, za kazdym razem standardowe teksty: "filtr powietrza, swieczki, przewody sonda lambda", bez wymiany w.w. podjechalem do innej firmy zajmujacej sie BRC (autoryzowanej nie przez CZAKRAM, ale innego importera). Facet ustawil komputer w ciagu 2 godz. i autko jest idealne (zero roznicy benzyna-gaz).

Jesli chodzi o SEBA-AUTO-GAZ to pozwolili by auto jezdzilo na zbyt ubogiej mieszance, szarpiac i zupelnie bez mocy (smrod przy tym zajebisty), a to wszystko na gwarancji.

SEBA-AUTO-KAC powinien krecic lody wloskie, albo zgrzewac rynny, ew. kowalstwo artystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wszystkich z okolic Olsztyna ostrzec przed SEBA-AUTO-GAZ.

Robili 3 podejscia do ustawienia gazu w moim Foresterze, za kazdym razem standardowe teksty: "filtr powietrza, swieczki, przewody sonda lambda", bez wymiany w.w. podjechalem do innej firmy zajmujacej sie BRC (autoryzowanej nie przez CZAKRAM, ale innego importera). Facet ustawil komputer w ciagu 2 godz. i autko jest idealne (zero roznicy benzyna-gaz).

Jesli chodzi o SEBA-AUTO-GAZ to pozwolili by auto jezdzilo na zbyt ubogiej mieszance, szarpiac i zupelnie bez mocy (smrod przy tym zajebisty), a to wszystko na gwarancji.

SEBA-AUTO-KAC powinien krecic lody wloskie, albo zgrzewac rynny, ew. kowalstwo artystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwus

Mógłbyś podać namiar na tego lepszego magika od ustawiania LPG ??

I czy robił to z zastosowanie szerokopasmowej sondy labda ??

 

Co do SEBY otarłem się o ten zakład ale na szczęście jak teraz widzę dobrze, że nie zdecydowałem się na montaż u nich :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus

Mógłbyś podać namiar na tego lepszego magika od ustawiania LPG ??

I czy robił to z zastosowanie szerokopasmowej sondy labda ??

 

Co do SEBY otarłem się o ten zakład ale na szczęście jak teraz widzę dobrze, że nie zdecydowałem się na montaż u nich :)

 

Pozdrawiam

 

ul. Sprzętowa (po prawej stronie), facet sie nazywa Predko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos spotkal sie z Subaru z zainstalowanym wtryskiem gazu w fazie cieklej. Np. LPI Vialle?

Ile kosztuje takie cos dla wolnossacego boxera 2.0?

 

Oglądałem coś takiego w P 406, załozone w fabryce we Francji.

Koszty u nas ok. 10tyś moze już 8 tyś zł. Ale sesn montowania tego w naszysch warunkach średni.

Nie wiem gdzie robią to dobrze, trzeba nawiercać kolektor-precyzyjnie, a nie po Polsku, najlepiej mieć formę etc.

Facetowi padła pompa w zbiorniku gazu i wydał 4tyś zł na nową.

I znowu może amortyzować sobie instalację prawie od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim instalacje ciekłego wtrysku sa dedykowane pod konkretny silnik. Nie ma możliwości dostosowywania ich do jakiegoś innego modelu niż dedykowany.

Co do pomp to również się nasłuchałem o padających pompach z racji warunków w jakich pracują... niska temperatura.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wszystkich z okolic Olsztyna ostrzec przed SEBA-AUTO-GAZ.

 

Ja swojego Legasia zagazowałem w SEBA-AUTO GAZ w lipcu 2004 :roll: Zrobiłem na gazie ponad 40kkm - w zeszłym tygodniu minęła mi gwarancja. Wszystko gra i buczy.

Oprócz standardowych przeglądów, raz na jesieni regulowałem instalację. Oczywiście na gwarancji. I oczywiście zawsze jest standardowe pytanie o filtry, świece, przewody. Ale to chyba normalne. Na regulację umówiłem się wtedy, gdy z urlopu wrócił ich elektromechanik (nie wiem jak się nazywa, według właściciela, facet łebski). Rzeczywiście, zadał kilka konkretnych pytań, podłączył laptopa, położył go na przednim fotelu pasażera i odjechał............ Wrócił po godzinie i podając kluczyki, powiedział: "Proszę sprawdzić". Nie wiem gdzie jeździł (zrobił ok. 30km). Może był u Krzyska Predki 8). W każdym razie auto do tej pory jeździ bez zarzutów.

 

Legacy, to drugie auto, które gazowałem w SEBIE. Z poprzednim też nie miałem problemów, więc jeśli chodzi o mnie, to spokojnie mogę ich polecić.

 

A swoją drogą to słyszałem, że Predko też bardzo dobrze instaluje.

 

No i ma(miał?) Legacy kombi :):)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...