Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.06.2013 o 12:57, toian napisał:

Dzień dobry!

Poratujcie mnie proszę jakimś "ogarniającym temat" gazownikiem z Krakowa.

Forester 2.0 XC 2006 -> LPG BRC Sequent 24

 

Wg szpeców od Subaru samochód na gazie dostaje zbyt bogatą mieszankę i dławi go czasem. Firma która zakładała gaz ok 3tys km temu nie potrafi sobie z tym poradzić.

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

AN

Dla potomnych z okolic małopolski. 

BRC montować i regulować tylko w Czakram w Tarnowie. 

To „macierzysty” serwis instalacji BRC. 

Mają na zapleczu sporo „jajogłowych” inżynierów, profesjonalną hamownię. 

Nie jestem zwolennikiem kryptoreklamy ale sam bujałem się kiedyś z moim Chryslerem Stratus. 

Byłem w dwóch serwisach BRC w Krakowie. Dopiero Czakram usuną usterke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich potrzebuję informacji, gdzie serwisować/wyregulować instalację LPG Forester, w Poznaniu lub okolicach? 

Forester 2,0 07' - strasznie ,,buja" na gazie jak toję na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/24/2017 o 09:47, rutek111 napisał:

dzie serwisować/wyregulować instalację LPG Forester, w Poznaniu lub okolicach

Auto Gaz RODAN
ul. Tymienickiego 65, Poznań
tel.:61 656 27 52

http://auto-gaz.net.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2017 o 13:40, rydzada napisał:

Teraz z kolei ja popytam.

Mianowicie przy wczorajszym okresowym przeglądzie instalacji zwróciłem uwagę, że na lpg jest niewielki spadek mocy względem benzyny przy pedale w podłodze i maksymalnym obciążeniu silnika. Panowie pojeździli, poczytali parametry i stwierdzili, że powoli kończy się reduktor, bo wtryski otwierają się "na maksymalne czasy", ale ciśnienie gazowego lpg nie jest zbyt wysokie przy pełnym jego poborze. W każdym razie nie jest takie jakie powinno być. Stąd opinia serwisu, że warto wymienić reduktor, jak się chce butować, a butować wiadomo, że czasami się zechce choćby po to, żeby odejść na dwupasmówce Octavii albo paseratti TDI, co nie zawsze jest takie oczywiste, pomimo posiadania teoretycznie 230 KM ;) Smutne, ale prawdziwe.

Mój reduktor to BRC Genius MAX z 2009 r., który przejechał 150.000 km. Serwis, jak to serwis, chciał mi wcisnąć nowy "MAX" za 1450 zł z robocizną (!!!), odradzając przy okazji regenerację mojego, bo niby to nie skutkuje, a jak skutkuje, to na rok, że w aluminium reduktora są wżery, itp. itd. Trochę nie chce mi się wierzyć serwisowi, który oczywiście chce zarobić, więc pytam: czy warto iść tą drogą (regeneracja), czy przygotować się jednak na duży wydatek? Zestaw naprawczy widzę, że kosztuje w granicach 150zł. Plus robota = ok. 250 zł. Wolę to powtarzać choćby co roku, niż kupować nowy za 1450zł.

Proszę o poradę.

 

Umówiłem się na akcję-regenerację :)  za 250 zł z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę na razie od przeglądu instalacji LPG - u mnie siedzi holenderski Teleflex i tu jest problem ze znalezieniem fachowca, który zna instalację i posiada narzędzia do diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2017 o 14:26, rutek111 napisał:

Zacznę na razie od przeglądu instalacji LPG - u mnie siedzi holenderski Teleflex i tu jest problem ze znalezieniem fachowca, który zna instalację i posiada narzędzia do diagnozy.

No właśnie. W moim Forku z Niemiec też jest fabryczna instalacja holenderska AG czy coś takiego i nie mogę znaleźć serwisu do tego. Znalazłem zakład który chwali sie że serwisuje holenderskie instalacje ale akurat do tego nie posiada kodów (tak napisali). Wiecie gdzie można z tym pojechać? Znalazłem jakiś warsztat pod Kielcami ale może coś bliżej Rzeszowa jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zagazować niedawno zakupioną przeze mnie Imprezę GH 2.0, 150KM. Może ktoś polecić zakład w Łodzi i okolicach. Został mi polecony (...) przez jedną osobę, której gazowali samochód innej marki. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą? Wiem, że (...) kiedyś był polecany na forum, natomiast nie wiem jak jest teraz czy trzymają poziom? :)

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie jadło i... zdechło.
2,5 sohc
Od pewnego czasu jakby trochę mniej płynnie przełączał benzyna/gaz. Stanął bez ostrzeżenia po wypaleniu gazu i przełączeniu na benzynę. Kręci, nie łapie, jak zapala to na chwilę (jakby zalany, potrafi strzelić w wydech), po czym obroty spadają i gaśnie. Jak uda się jakimś cudem wprowadzić na obroty i zapiąć automat, to jedzie normalnie. ponowne zapalanie i historia sie powtarza. 
Błędy wymacane jakimś Autocom: 170,169, 200,43,53 niestety nie kasują się i nie mam opisu.
Przebieg na gazie 170tkm, całości 210tkm.

Psi nos prowadzi moje podejrzenia do parownika.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece, kable, upg, regulacje zaworów "nowe" tzn jakieś 7tkm.

Straciłem wenę, zaprowadziłem do elektryka. Dla odmiany chwilowa dziura pod pedałem objawiła sie w okolicy 2100rpm. Pojawiła się i znikła, póżniej wkręcał się normalnie, na ucho jakby był lekko zdławiony. Po zatrzymaniu wolne obroty trzyma. Po zgaszeniu to samo, zapala i po chwili gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BiP napisał:

Świece, kable, upg, regulacje zaworów "nowe" tzn jakieś 7tkm.

Straciłem wenę, zaprowadziłem do elektryka. Dla odmiany chwilowa dziura pod pedałem objawiła sie w okolicy 2100rpm. Pojawiła się i znikła, póżniej wkręcał się normalnie, na ucho jakby był lekko zdławiony. Po zatrzymaniu wolne obroty trzyma. Po zgaszeniu to samo, zapala i po chwili gaśnie.

Tak strzelam, ale lewego powietrza gdzieś nie łapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2017 o 09:29, BiP napisał:

(...)
Psi nos prowadzi moje podejrzenia do parownika.
 

 

Diagnozować już potrafię, leczyć jeszcze nie:D

Parownik do regeneracji, być może wtryski też. Parametry pracy znacząco się rozjeżdżają na benzynie i gazie. Po wykasowaniu korekt jeździ jak nowe.

Najlepsze, że chciałem robić grubszy serwis instalacji w kwietniu. Majster podłączył, stweirdził, że wtryski to ze 40tkm jeszcze wytrzymaja i nie ma co w nich grzebać, dostałem z okazji kolejki do łapy wąż z metra, bo stary sparciał i komplet filtrów do wymiany we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że przejrzałem już dość sporą część tego tematu i mam tam jakieś swoje podejrzenia to wolę się zapytać i poradzić Was, więc liczę na pomoc z Waszej strony :)

Niedawno zakupiłem Buga WRX z instalacją gazową Bigas, przebieg auta obecnie wynosi 252 tys. km, natomiast instalacji 69 tys. km. Imprezą przez ostatni rok/półtora poprzedni właściciel za wiele nie jeździł, ale wydaje mi się, że akurat to nie ma większego znaczenia. W aucie jakieś 2 tys. była robiona regulacja zaworów. Jeśli chodzi o mody to uppipe przelot, decat, tłumik środkowy i końcowy H&S, nigdy nie był hamowany, mapa też fabryczna.
Objawy:

  • wypadanie zapłonu, a przynajmniej efekt jak przy wypadaniu zapłonu (szarpanie, dławienie przy przyspieszaniu), gdy depnę mocniej, ale tylko w zakresie wysokich obrotów;
  • jeśli depnę do końca to dość często zdarza się, że przełącza instalację na benzynę (jeśli to normalne w turbo to mnie poprawcie, w N/A nie miałem takiego problemu), sytuacja ma miejsce głównie na pierwszych biegach;
  • jeśli silnik zgaszę na gazie to przy ponownym uruchamianiu trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem, podczas gdy na benzynie odpala od razu;
  • wtryski są tam Staga, nie wiem czy to normalne, ale odnoszę wrażenie, że dość głośno pracują; dźwięk podobny jest trochę do piston slapa (uprzedzając pytania - nie, nie jest to piston slap), coś w stylu klekotania.

Przegląd, według książki serwisowej od gazu, był robiony ponad 1 tys. km temu, więc tak naprawdę chwilę temu, więc tym bardziej zastanawiają mnie objawy. Ogólnie myślę też nad jakimś mapowaniem, może właśnie pod LPG, ale czekam na Wasze opinie. Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że przejrzałem już dość sporą część tego tematu i mam tam jakieś swoje podejrzenia to wolę się zapytać i poradzić Was, więc liczę na pomoc z Waszej strony

Niedawno zakupiłem Buga WRX z instalacją gazową Bigas, przebieg auta obecnie wynosi 252 tys. km, natomiast instalacji 69 tys. km. Imprezą przez ostatni rok/półtora poprzedni właściciel za wiele nie jeździł, ale wydaje mi się, że akurat to nie ma większego znaczenia. W aucie jakieś 2 tys. była robiona regulacja zaworów. Jeśli chodzi o mody to uppipe przelot, decat, tłumik środkowy i końcowy H&S, nigdy nie był hamowany, mapa też fabryczna.
Objawy:
  • wypadanie zapłonu, a przynajmniej efekt jak przy wypadaniu zapłonu (szarpanie, dławienie przy przyspieszaniu), gdy depnę mocniej, ale tylko w zakresie wysokich obrotów;
  • jeśli depnę do końca to dość często zdarza się, że przełącza instalację na benzynę (jeśli to normalne w turbo to mnie poprawcie, w N/A nie miałem takiego problemu), sytuacja ma miejsce głównie na pierwszych biegach;
  • jeśli silnik zgaszę na gazie to przy ponownym uruchamianiu trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem, podczas gdy na benzynie odpala od razu;
  • wtryski są tam Staga, nie wiem czy to normalne, ale odnoszę wrażenie, że dość głośno pracują; dźwięk podobny jest trochę do piston slapa (uprzedzając pytania - nie, nie jest to piston slap), coś w stylu klekotania.
Przegląd, według książki serwisowej od gazu, był robiony ponad 1 tys. km temu, więc tak naprawdę chwilę temu, więc tym bardziej zastanawiają mnie objawy. Ogólnie myślę też nad jakimś mapowaniem, może właśnie pod LPG, ale czekam na Wasze opinie. Z góry dzięki za pomoc!
Wydech cały zmieniony to i mapy wypadałoby skorygować. Może przy okazji praca silnika się ogólne poprawi, wyrówna. Tak sobie gdybam....

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech cały zmieniony to i mapy wypadałoby skorygować. Może przy okazji praca silnika się ogólne poprawi, wyrówna. Tak sobie gdybam....

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka



Też o tym myślałem w pierwszej kolejności właśnie, samochód mam dopiero od tygodnia tak naprawdę, więc chcę na razie zebrać wszystkie informacje i opinie, a dopiero później podjąć decyzję, co tu po kolei robić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...