Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Fajne jest natomiast to, że sterownik korzysta, przez OBD, z korekt dokonywanych na bieżąco przez ECU silnika.
 

 

Akurat taka opcje mam w Stagu zamontowanym 7 lat temu, wiec nie ma sie czym ekscytowac ;)  Wole Staga/LPGTecha, bo ich produkty sa OK, a do tego sa to polskie firmy ;) 

 

T.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w razie czego gazownik w kazdym zakątku Polski ogarnie. 

 

 

Z doswiadczenia moge napisac, ze instrukcja dostepna na stronie AC (producent Staga) wystarcza, aby zostac lepszym specjalista od regulacji instalacji niz 90% gaziarzy w naszym kraju. Zaloze sie, ze wiekszosc nawet nie przeczytala (nie mowiac juz o przeczytaniu ze zrozumieniem :D) tej instrukcji. 

Software tez jest za darmo, a sam poglad ustawien (bez modyfikacji) nie pomoduje utraty gwarancji.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zapytać jak znosi LPG silnik h6, 

mój od 130 tyś znosi bardzo dobrze 

Jak regulacja zaworów wygląda (słyszałem że na płytkii trzeba wyciągać silnik) i ile kosztuje?

 

 

Dobrze słyszałeś, są płytki - co do konieczności wyciągania słyszałem różne opinie choć oczywiście wyciągnięcie mocno ułatwia temat.

Koszt to ok. 3 tyś zł

Jaką instalacje najlepiej zamontować? Ile orientacyjnie może kosztować?

 

 

Nie wiem jaką najlepiej

STAG którego mam to koszt ok 4 tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chciałbym zapytać jak znosi LPG silnik h6,

mój od 130 tyś znosi bardzo dobrze

Jak regulacja zaworów wygląda (słyszałem że na płytkii trzeba wyciągać silnik) i ile kosztuje?

 

 

Dobrze słyszałeś, są płytki - co do konieczności wyciągania słyszałem różne opinie choć oczywiście wyciągnięcie mocno ułatwia temat.

Koszt to ok. 3 tyś zł

Jaką instalacje najlepiej zamontować? Ile orientacyjnie może kosztować?

 

 

Nie wiem jaką najlepiej

STAG którego mam to koszt ok 4 tyś zł

Do 2.5tys max w aso, w innym serwisie 1000-1500zl Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Wole Staga/LPGTecha, bo ich produkty sa OK, a do tego sa to polskie firmy ;)

i w razie czego gazownik w kazdym zakątku Polski ogarnie. Dokładnie tak samo jak z autami Subaru :) Kazdy mechanik ogarnie VW/Skode natomiast niekażdy Subaru. :)

 

Taaaa ;)

 

 

 

 

 

Z doswiadczenia moge napisac, ze instrukcja dostepna na stronie AC (producent Staga) wystarcza, aby zostac lepszym specjalista od regulacji instalacji niz 90% gaziarzy w naszym kraju. Zaloze sie, ze wiekszosc nawet nie przeczytala (nie mowiac juz o przeczytaniu ze zrozumieniem :D) tej instrukcji.

Software tez jest za darmo, a sam poglad ustawien (bez modyfikacji) nie pomoduje utraty gwarancji.

 

T.

 

No to jak w końcu jest?

 

Skoro jest tak super, to czemu wszędzie czytam, że tak trudno o dobrego gazownika? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wole Staga/LPGTecha, bo ich produkty sa OK, a do tego sa to polskie firmy ;)
i w razie czego gazownik w kazdym zakątku Polski ogarnie. Dokładnie tak samo jak z autami Subaru :) Kazdy mechanik ogarnie VW/Skode natomiast niekażdy Subaru. :)

Taaaa ;)

 

 

 

 

 

Z doswiadczenia moge napisac, ze instrukcja dostepna na stronie AC (producent Staga) wystarcza, aby zostac lepszym specjalista od regulacji instalacji niz 90% gaziarzy w naszym kraju. Zaloze sie, ze wiekszosc nawet nie przeczytala (nie mowiac juz o przeczytaniu ze zrozumieniem :D) tej instrukcji.

Software tez jest za darmo, a sam poglad ustawien (bez modyfikacji) nie pomoduje utraty gwarancji.

 

T.

No to jak w końcu jest?

 

Skoro jest tak super, to czemu wszędzie czytam, że tak trudno o dobrego gazownika? ;)

 

Ponieważ sama regulacja to nie wszystko. Gazownik musi wiedzieć co i jak założyć, że by działało poprawnie. Odpowiedni dobór konfiguracji do samochodu oraz montaż zgodny ze sztuką jest gwarantem sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do 2.5tys max w aso

 

A ja zapytam które to ASO.

Bo to u mnie czyli w Bielsku-Białej jak krzyknęli 5.000tyś to chyba ze 2 minuty się im w twarz śmiałem :biglol: :biglol: :biglol::yahoo:

 

P.S.

(Było to jakiś czas temu min. 2 lata )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bb to śrubę tylko kupilem nic wiecej.Mikołów 2,2tys, (banawet przy wiekszych robotach to wychodzi ponizej 2k)

110zl brutto kosztuje szklanka, najczęściej regulacje wyk o nuje sie tylko na wydechu i do tego nie k u p u jeszklanek tylko szlif

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do 2.5tys max w aso, w innym serwisie 1000-1500zl

 

 to chętnie poznam kogoś kto mi za tysiaka zrobi regulację 

 

 

Po co? Przecież i tak tam nie pojedziesz

Skoro ja płaciłem mniej przed montażem gazu, to znaczy że może kosztować poniżej tysiąca.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do 2.5tys max w aso, w innym serwisie 1000-1500zl

 

to chętnie poznam kogoś kto mi za tysiaka zrobi regulację

Po co? Przecież i tak tam nie pojedziesz

Skoro ja płaciłem mniej przed montażem gazu, to znaczy że może kosztować poniżej tysiąca.

Pewnie ze Tak

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro jest tak super, to czemu wszędzie czytam, że tak trudno o dobrego gazownika?

 

A w ktorej branzy latwo o dobrego specjaliste? ;) Po montazu gazu w moim Pugu podejrzalem ustawienia, z czystej ciekawosci... Byly sprzeczne z tym, co producent podaje w instrukcji i nawet umieszcza akurat te informacje w ramce jako wazna. To byl dopiero poczatek, troche sie nasiedzialem z wyprostowaniem ustawien.

Jesli ktos ma czas i troche pojecia o silnikach, to bez wiekszego problemu sobie poradzi dysponujac materialami dostepnymi on-line. Tylko skad wziac nadmiar wolnego czasu? :)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bb to śrubę tylko kupilem nic wiecej.Mikołów 2,2tys, (banawet przy wiekszych robotach to wychodzi ponizej 2k)

110zl brutto kosztuje szklanka, najczęściej regulacje wyk o nuje sie tylko na wydechu i do tego nie k u p u jeszklanek tylko szlif

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

No tak mogłem się domyśleć, w rejonie Śląska jeśli chodzi o ASO to tylko Mikołów.

 

Dzięki @@akir,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W bb to śrubę tylko kupilem nic wiecej.Mikołów 2,2tys, (banawet przy wiekszych robotach to wychodzi ponizej 2k)

110zl brutto kosztuje szklanka, najczęściej regulacje wyk o nuje sie tylko na wydechu i do tego nie k u p u jeszklanek tylko szlif

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

No tak mogłem się domyśleć, w rejonie Śląska jeśli chodzi o ASO to tylko Mikołów.

 

Dzięki @@akir,

Nie mam do nich wiekszych zastrzeżeń (osobiście). Z uslyszanych opinii Mikołów nie zapiety przewód chlodnicy, śrubki nie przykrecone pod maską, u mnie spalony dekiel od zbiorniczka spryskiwaczy(dostalem nowy )

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne Subaru w rodzinie heh od wczoraj i to podobne do mojego ale rok starsze i czarne - oczywiście jeden temat jaki gaz i gdzie. Szwagier bedzie robił na śląsku wyjątkowo ale dylemat czy STAG Qbox Basic wystarczy ?? Wersja Plus ma chyba obd, obsługę drugiej sondy i emulator  ? i do tego polecili mu ACR01 czarny do 165 konnego silnika (ponoć lekko obsłuży więcej niż deklarowane 150KM) oraz pojedyncze wtryski Hana.

Pytam Was bo może jakieś nowe trendy teraz są ?? coś słyszę o Barracudach dobre opinie ale głównie pytanie do Was czy ten sterownik i reduktor wystarczy ?? on też ma 2.0 165 n/a

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2.0 165 KM mam barakudy 130 i ACR01 czerwony, dodatkowo węże dostarczające gaz fi 8mm. Generalnie z tego co mówił mój majster to u mnie czarny ACR01 nie dał by rady. Dodatkowo warto podczas strojenia używać sondy afr, bo u mnie bez niej było za ubogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czeka mnie wymiana reduktora bo ten co mam juz koleje ACR01 czerwony, do tego mam STAGA ale nie wiem jaki model podobno nie najlepszy ;( jak radzicie wymienic sam reduktor na nowy ACR01 czerwony i reszte zostawic czy wymieniac tez sterownik na jakis lepszy?

 

Dodam ze Forek jezdzi bardzo przyjemnie na gazi prawie nie ma roznicy

 

Auto FXT SG po mapie na 260km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodatkowo warto podczas strojenia używać sondy afr, bo u mnie bez niej było za ubogo.
  a to dobrze że piszesz. Ten Majster mówił że ten Legacy ma szerokopasmową sondę i nie ma sensu robić tego dodatkową afr. Bądź tu mądry....

Te Hany które będą mu montowali w poniedziałek to jakiś model 2001 Gold. Na Barracudy nie ma szans bo warsztat takich nie zakłada w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czeka mnie wymiana reduktora bo ten co mam juz koleje ACR01 czerwony, do tego mam STAGA ale nie wiem jaki model podobno nie najlepszy ;( jak radzicie wymienic sam reduktor na nowy ACR01 czerwony i reszte zostawic czy wymieniac tez sterownik na jakis lepszy?

 

Dodam ze Forek jezdzi bardzo przyjemnie na gazi prawie nie ma roznicy

 

Auto FXT SG po mapie na 260km

a niby czemu STAG  nie najlepszy ? Polskiej produkcji, łatwy w obsłudze interfejs , dostępne aktualizacje, czego więcej wymagać ? U mnie działa juz 6 rok bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej paczki... Do pracy mam okolo 2,5 km , rocznie przejade okolo 10-15 tys km. Pytanko jest takie czy przy takich prEbiegach oplaca mi sie montowac lpg do legacy my04 2,5 at.

 

Drugie pytanko: jakie sa koszta instalacji w takim egzemplarzu, i gdzie w malopolsce, najlepiej okolice nowego sacza jest porzadny montaz lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...