Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem w tel i na małym ekranie wyglądało mi to na icka, tym bardziej że sam mam na i u mnie ta obudowa ma całkiem inny kształt i wygląda jakby była zdecydowanie bliżej przodu auta. Stąd taki osąd. A filtr powietrza jest po lewej na dole, poza kadrem . Jak już to to duże czarne to rezonator. Zresztą, czy suszara czy na poznasz po kurniku najprościej!

A gaz w zaturbionym- jak napisałem, nie ze się nie da bo są zagazowane suszary i tłuką kilometry ku radosze kierowników ale moim zdaniem ryzyko jest większe (np upg jak będzie kiepsko zestrojona instalka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu okazuje się ze ekologia to opium dla mas:-) a piniąse na 500+ gdzieś trzeba ukraść!

Ja i tak, jak przez ostatnie 70kkm, będę się bujal na lpg no chyba że cena przekroczy 4zł i nie będzie się to wtedy kalkulowac.

Spokojnie jak na wojnie. Myślę, że stosunek ceny gazu do benzyny będzie regulowany tak, aby LPG było nadal opłacalne. Można przecież podnieść akcyzę na noPB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wypowiedź jakiejś pani ekspert od rynku paliw mówiła że to zamieszanie nie powinno przełożyć się na ceny paliw LPG. Te firmy które rozlewają mieszają będą musiały zapłacić kaucję i juz negocjuja z bankami zabezpieczenie co może kosztować nas wzrost cen około 3 gr na litrze LPG. Mówiła ze ceny gazu i benzyny zachowują się zupełnie inaczej niż benzyn. Obecny wzrost LPG to dopiero odreagowanie po wzrostach cen z miesiaca maja ⛽. Jeszcze 2 tygodnie wahań potem stabilizacja i możliwe spadki cen LPG.

A jak będzie faktycznie sami zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na przeglądzie instalacji po 20.000 km - jeżdżę autami na LPG już ładnych kilka lat, ale tak zabrudzonego filtra jeszcze nie widziałem - bardzo duża ilość rdzawego popiołu. Niestety z jakością lpg jest bardzo różnie, warto zmieniać filtry częściej niż to nakazuje instrukcja/warunki gwarancji.

 

Za mało na razie przejechałem, ale wydaje mi się, że zniknęło nieprzyjemne dławienie, które zacząłem obserwować przy mocnym przyspieszaniu powyżej 4000-4500 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak to jest z tą fabryczną instalacją lpg w silniku 1.5 i czy trzeba go wyjmować do luzów zaworowych bo to jedyne 4x4 które podoba się żonie

Nie fabryczna, a montowana przez dilera. To silnik dohc wiec należy go wyciaganac. Szukaj motoru 2.5 litra

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WRX GH z 2009r, po zakupie założyłem instalację BRC, w serii 265km, po stage2 około 300, wszystko idealnie i teraz śmigam za 1,6 zł a nie 5 zł, gdyby ktoś potrzebował namiary na sprawdzony warsztat LPG w Mazowieckim to zapraszam, mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy subarowicze...ktoś, coś może wie na temat instalacji LPG którą zakładają w firmie / firmy ELPIGAZ w Lublinie na Bursakach...

 

Dochodzę do wniosku, że jaka by to firma nie była (części) to wszystko w rękach mechanika - instalatora - jeśli ma głowę na karku i nie robi na odpie...rdol to musi śmigać...może ktoś ma podobne spostrzeżenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na przeglądzie instalacji po 20.000 km - ale tak zabrudzonego filtra jeszcze nie widziałem

dlatego ja staram się wymienić filtry co 10-15 tyś

 To silnik dohc wiec należy go wyciaganac. Szukaj motoru 2.5 litra

 

wyciągać albo i nie a po za tym jak ktoś dobrze zestroi to zabieg po 100 tysiącach - nie ma dramatu  

2.0 125 km z 2003 r to będzie raczej sohc do lpg by się nadał

 

ale to prawie nie jedzie  ;)

może ktoś ma podobne spostrzeżenia? 

tak, ja  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy subarowicze...ktoś, coś może wie na temat instalacji LPG którą zakładają w firmie / firmy ELPIGAZ w Lublinie na Bursakach...

 

Dochodzę do wniosku, że jaka by to firma nie była (części) to wszystko w rękach mechanika - instalatora - jeśli ma głowę na karku i nie robi na odpie...rdol to musi śmigać...może ktoś ma podobne spostrzeżenia?

Dokładnie masz rację w 90%. Te 10% zostawiam na to ze pewnych rzeczy nie przeskoczysz ( np wydajność wtryskiwaczy). Ale qmaty gaziarz powie że tak nie da rady i już! Mam 2 auta w gaziuuuu i odpukac ale jak na razie (w sumie ponad 200kkm) wymiana filterkow, bo raz na rok pasuje, i 30 pln więcej na przegladzie. Tyle. Dwa minusy instalacji- tankuje się do pelna tyle czasu ze hotdoga zdarze zjeść i popic a drugi... to na akumulatorze chyba tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie instalację firmy AEB sygnowaną przez Elpigaz. Zdecydowałem się na nią, ponieważ zakład, który mi polecono montuje od 19 lat tylko instalację tej firmy. W necie nie znalazłem negatywnych informacji na temat tej instalacji, poza tym, że niewielu gazowników ją ogarnia ;) 

Autko zrobiło (od lipca) już 9 tys. km bez najmniejszych problemów. Plusem jest też gwarancja na 100000km lub 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zapytać jak znosi LPG silnik h6, legacy outback 2004, wersja nadwozia III gen.

 

Jak regulacja zaworów wygląda (słyszałem że na płytkii trzeba wyciągać silnik) i ile kosztuje?

 

Jaką instalacje najlepiej zamontować? Ile orientacyjnie może kosztować?

 

Przewidywalne przebiegi od 20 do 40k km rocznie  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli "strojenie" sterownika, które, wg informacji z netu wygląda trochę inaczej od strony interfejsu. Ponieważ większość zakładów instaluje STAGA i nie mają na codzień do czynienia ze sterownikiem AEB, twierdzą, że interfejs jest nie intuicyjny.

 

Na szczęście najczęściej strojenie to jednorazowa sprawa przy montażu instalacji.

 

Fajne jest natomiast to, że sterownik korzysta, przez OBD, z korekt dokonywanych na bieżąco przez ECU silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...