Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę 48l to trochę mało. 48 wchodzi czy 48 ma butla? Bo to dwie różne rzeczy. Szczerze powiedziawszy robię jakieś 40-50 k km rocznie i coraz bardziej się zastanawiam nad założeniem LPG. Ale z drugiej strony już teraz stwierdzam, że zasięg jest zbyt mały. Zaraz pewnie ktoś powie, że zrobię 400 km na gazie i 500 na benzynie. OK, ale to raczej jednorazowo niż na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytańko, jaki fabrycznie rozmiar butli montowany jest w Imprezie GH. Moje auto posiada od nowości zamontowaną instalacje LPG firmy TELEFLEX, tuż po sprowadzeniu pierwszy właściciel w kraju zamontował butle 630/200. Wydaje mi się, że wcześniej butla mogła być mniejsza - a przynajmniej niższa, bo przy tej podłoga bagażnika jest, przełamana - na środku wyżej, bo opiera się o butle po bokach niżej. Chyba, że był montowany jakiś stelaż, którego ja nie posiadam/dostałem wraz z autem. Bo bardzo pobieżnych oględzinach, wydaje mi się, że butla o wys 180 rozwiązała by problem.. Co do szerokości wygląda, że jest jeszcze po kilka cm luzy po bokach, więc może, żeby za bardzo nie zmniejszać pojemności butli zamontować niższa i ewentualnie szersza.. Może nie są to typowe rozmiary ale znalazłem butle 630/180, 650/180 tylko pytanie czy ta 650-tke zmieszczę w aucie. Niestety, nie mam nigdzie w pobliżu żadnego warsztatu LPG który posiadałby takie rozmiary butli do przymiarki, a nie chce zamawiać w ciemno i później się męczyć ze zwrotami/wymianami. Ktoś/coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym założyć LPG do Forestera 2.0 N/A, rocznik 2011, silnik FB20, ale po przeczytaniu 50 stron tego wątku mam mętlik w głowie.

Wzmacniane gniazda, lubryfikatory, wtryskiwacze..

 

Napisalem do firmy EGP, która zakłada gaz nawet do wspomnianych tutaj forków XT. Polecili mi kompletny zestaw sekwencyjny BRC. Instalacji wtrysku cieklego, krórą brałem pod uwagę nie da sie podobno w tym silniku zainstalować.

 

Czy ktoś użytkuje Forka z tym silnikiem i instalacją LPG? Czy to ma sens?

Od przyszłego roku będę zmuszony robic > 20kkm rocznie. Planowalem zmiane auta na jakiegoś oszczędnego diesla, ale szkoda mi Forka - mam go od nowości, a przejechane ma tylko nieco ponad 30kkm :-) (przez 5 lat).

 

Z drugiej strony mam mieszane uczucia do tego samochodu - jestem po lekturze wątku o zamulającym FB20 jednego z użytkowników i też mam wrażenie, że za każdym razem wsiadam do innego samochodu - raz jedzie jakby miał te 150KM innym razem jakby miał ich 70... Nic nie przerywa i nie szarpie, ale połączenie relacji - wciskanie pedału przyspieszenia kontra nabieranie prędkości jest często mocno nieadekwatne - zwłaszcza biorąc pod uwagę spalanie.

Spalanie... Wg komputera 8,6 przy jeździe raczej poza miastem, w 'realu' bliskie 10l/100, a poruszam się raczej wg zasad eco drivingu i z optymalnymi prędkościami (wg wartości spalania chwilowego). Stąd pomysł na LPG.

 

Drugi problem to ogarniety warsztat. EGP jest z Warszawy (odlegosc 300km). Może znacie kogoś, kto ogarnia Subaru i LPG w Kaliszu, Wrocławiu...?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez MateuszK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje IV i V generacji muszą być dedykowane do konkretnego samochodu 

 

Tutaj masz listę instalacji lpg które robi prins 

http://www.prinsautogaz.pl/oferta/direct-liquimax-2-0/direct-liquimax-2-0-available-list/

 

wystukaj sobie w google forum o lpg tam ci powiedzą kto gdzie co i za ile . 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisalem do firmy EGP, która zakłada gaz nawet do wspomnianych tutaj forków XT. Polecili mi kompletny zestaw sekwencyjny BRC. Instalacji wtrysku cieklego, krórą brałem pod uwagę nie da sie podobno w tym silniku zainstalować

bo ta instalacja ktora montuja w XT jest do aut z bezposrednim wtryskiem paliwa i musi byc dedykowana przez producenta. My w FB 20 bezposredniego wtrysku paliwa nie mamy a stary tradycyjny wielopunkt wiec w gre wchodzi tylko sekwencja  Niejaki uzytkownik Jako z Warszawy podobno niezle ogarnia LPG w Subaru, warto z LPG udac sie do zakladow ktore juz takie auta robily. Przebieg mam taki sam jak ty 30k km co prawda w XV ale motor ten sam i problemow z silnikiem nie mam. Osobiscie do jazdy po Wroclawiu mam yarisa 1.0 ktory pali 6l/100 a XV uzywam na trasy. Pamietaj ze jezeli masz LPG to nie pownienes auta garazowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisalem do firmy EGP, która zakłada gaz nawet do wspomnianych tutaj forków XT. Polecili mi kompletny zestaw sekwencyjny BRC. Instalacji wtrysku cieklego, krórą brałem pod uwagę nie da sie podobno w tym silniku zainstalować

bo ta instalacja ktora montuja w XT jest do aut z bezposrednim wtryskiem paliwa i musi byc dedykowana przez producenta. My w FB 20 bezposredniego wtrysku paliwa nie mamy a stary tradycyjny wielopunkt wiec w gre wchodzi tylko sekwencja  Niejaki uzytkownik Jako z Warszawy podobno niezle ogarnia LPG w Subaru, warto z LPG udac sie do zakladow ktore juz takie auta robily. Przebieg mam taki sam jak ty 30k km co prawda w XV ale motor ten sam i problemow z silnikiem nie mam. Osobiscie do jazdy po Wroclawiu mam yarisa 1.0 ktory pali 6l/100 a XV uzywam na trasy. Pamietaj ze jezeli masz LPG to nie pownienes auta garazowac.

 

Na szczęście nie garażuje :-)

Zakłady, które robią Subaru idzie znaleźć, ale nie w mojej okolicy :-( Co też mnie przeraża, bo wiadomo, że trzeba zrobić przegląd instalacji, pewnie co jakiś czas regulację etc....

 

Czy ktoś z Was ma 'zagazowane' auto z FB20? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...