Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ipsx82 powiedział tak zawęża do uszkodzenia czujnika ciśnienia w butli lub do żle ustawionych parametrów pojemności butli ponieważ 4 migające zielone diody informują o za dużym ciśnieniu gazu w butli @ipsx82 - jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc - spróbuję problem rozwiązać u znajomego gazownika, o efektach poinformuję.

 

Wszystko o czym napisał @ipsx82 się potwierdziło.

Oto winowajca - tzw. "szkiełko" pod pokrywą butli LPG.

post-20814-0-99392800-1461354977_thumb.jpg

Do serwisu przyjechałem z pustą butlą LPG - po wymianie "szkiełka" została wykonana kalibracja na butli pustej (no, prawie pustej).

Następnie tankowanie LPG do pełna - i wykonanie kalibracji na butli pełnej.

I wszystko śmiga jak należy  :)  Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

ipsx82 powiedział tak zawęża do uszkodzenia czujnika ciśnienia w butli lub do żle ustawionych parametrów pojemności butli ponieważ 4 migające zielone diody informują o za dużym ciśnieniu gazu w butli @ipsx82 - jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc - spróbuję problem rozwiązać u znajomego gazownika, o efektach poinformuję.

 

Wszystko o czym napisał @ipsx82 się potwierdziło.

Oto winowajca - tzw. "szkiełko" pod pokrywą butli LPG.

attachicon.gifSzkiełko.jpg

Do serwisu przyjechałem z pustą butlą LPG - po wymianie "szkiełka" została wykonana kalibracja na butli pustej (no, prawie pustej).

Następnie tankowanie LPG do pełna - i wykonanie kalibracji na butli pełnej.

I wszystko śmiga jak należy  :)  Dziękuję za pomoc.

 

Dzieki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowy na forum - to mój pierwszy post, więc przede wszystkim witajcie :)

Zainteresowałem się ostatnio tematem gazu, i zastanawiam się czy mój silnik można by było w ogóle zagazować? Czy ktoś zna się na temacie i mógłby mi coś podpowiedzieć - czego szukać, gdzie pytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@cherry, da radę zagazować ale jedynie w instalacje najnowszej generacji (DIT ma bezpośredni wtrysk benzyny).

Napisz do forumowicza jako odnośnie instalacji bo będzie miał największe pojęcie w tej kwestii.

Z tego co wiem na chwilę obecną instalacje w lpg szóstej generacji cały czas są problematyczne (pompa, wtryski) i nie jest to jeszcze generacja w 100% dopracowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem chyba wszystkie artykuły w internecie na temat bezpośredniego wtrysku, uff. Skontaktowałem się z Prinsem, i polecili mi właśnie EGP jako swój autoryzowany warsztat. Umówiłem się na montaż, trochę wprawdzie na termin musiałem poczekać ale już w środę będę miał to zrobione. Mam nadzieję że to będzie dobry wybór, bo koszt niemały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz. Liczę na to, że nie będzie mi sprawiał problemów :P

Spokojnie przejechałem na tej instalacji juz ponad 20 kkm. Zakładałem w Egp. Zero problemów póki co. Instalacja bezobslugowa. Ma swoją cenę i dlatego mało ludzi ją widziało i niewiele o niej wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wielkie dzięki za wypowiedź :) pozytywna opinia od kogoś kto sam jeździ na takiej instalacji i w dodatku montowanej w tym samym miejscu to dla mnie coś mega uspokajającego, bo strasznie się martwię jak to jutro będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie stresuj masz przetarty szlak. Ja zakładałem chyba jako pierwszy w tym modelu Subaru i razem z epg rozwiazalismy ewentualne problemy. Palę i jeżdżę na gazie od czasu do czasu przeplucze benzyną. Tak jak pisałem póki co nic niepokojącego. Wcześniej pisałem co i jak. Jak chcesz poczytaj lub pytaj jak masz jakieś wątpliwości. Napisz także jak tam Twoje wrażenia i jak się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po, wrażenia póki co bardzo pozytywne, komfortu jazdy oceniać jeszcze nie będę bo to za szybko, na razie mogę powiedzieć że jestem w szoku bo nie ma spadku mocy (przynajmniej takie odnoszę wrażenie). Jakie spalanie u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie ☺. Moim zdaniem trudno się czepiać bo koszt zakupu LPG niweluje minusy jeśli są. Moim zdaniem jak pojezdzisz i przełączysz na benzynę wtedy odczujesz że na gazie jest trochę lepiej. Spalanie hym teraz nawet nie zwracam uwagi bawię się autem i jego osiągami. Wszystko zależy od dynamiki jazdy, trasa,miasto. Mój rekord po mieście z dużą dynamiką 20 litrów gazu,a benzyny komputer pokazywał 18l. W trasie na zbiorniku zrobiłem 440 km vmax 120-130 km/h. Zbiornik 48 litrów netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 9300 zł

 

No to pięknie ☺. Moim zdaniem trudno się czepiać bo koszt zakupu LPG niweluje minusy jeśli są. Moim zdaniem jak pojezdzisz i przełączysz na benzynę wtedy odczujesz że na gazie jest trochę lepiej. Spalanie hym teraz nawet nie zwracam uwagi bawię się autem i jego osiągami. Wszystko zależy od dynamiki jazdy, trasa,miasto. Mój rekord po mieście z dużą dynamiką 20 litrów gazu,a benzyny komputer pokazywał 18l. W trasie na zbiorniku zrobiłem 440 km vmax 120-130 km/h. Zbiornik 48 litrów netto.

 

440 to bardzo ładnie, u mnie zasięg określony został na 380 km przy zbiorniku 50l, ale mam nadzieję osiągnąć wynik podobny do Twojego (w trasie oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...