Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kogoś kto zagazował Forestera 2.0 158KM z kodem silnika EJ204 nie (F).

Jakie wrażenia i czy rzeczywiście trzeba częściej regulować (sprawdzać) luzy zaworowe?

A może jak niektórzy twierdzą wystarczy poszukać fachowca który rzeczywiście przyłoży się do instalki i wtedy jeździ się jak na Pb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy Subaru Impreza Wagonowy czy tam kombi czy jak wolicie jaką macie pojemność zbiornika LPG w butli umieszczonej w miejscu koła zapasowego? Ja mam dość niedużą chyba 38 albo 40 litrów i to jest dość... mało. Netto do opróżnionego zbiornika da się zatankować około 34,5 litra to jest wynik powtarzalny. Może ktoś z Was ma butlę większą np coś w granicach chociaż tych 50 litrów? Jeśli tak to jakiego producenta? Pozdrawiam

U mnie wchodzi 53l.

 

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto zagazował Forestera 2.0 158KM z kodem silnika EJ204 nie (F).

Jakie wrażenia i czy rzeczywiście trzeba częściej regulować (sprawdzać) luzy zaworowe?

A może jak niektórzy twierdzą wystarczy poszukać fachowca który rzeczywiście przyłoży się do instalki i wtedy jeździ się jak na Pb?

 

Ja mam zagazowanego, nie ma z nim żadnych problemów. Sprawdzania/regulacja co 20-30000 i masz wszystko pod kontrolą.

Oczywiście, że musisz mieć dobrego fachowca - nie tylko w przypadku Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile obrobi max KM Hana 2100 czerwona na 4 cylindrach ?

Nie więcej niż 300. Ale ciśnienie reduktorów jest już bliskie 1,5 bara. Na zielonych H2100 zrobiliśmy STi z remapem na 330 KM ale jest problem ze stabilnością biegu jałowego.

 

 

Czy mamy na forum użytkowników czerwonych "Hana H2100 typ B - kolor czerwony 62-70KM/cyl przy ciśnieniu 1,2-1,5 bar" ?

 

wrażenia, opinie? czy na czerwonych też są problemy ze stabilnością biegu jałowego?

 

Ewentualnie, kto ma sprawdzony max. na Hana H2001 niebieskich (nominalnie do 60 KM/cyl.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

której firmy kupić świece zapłonowe do legacy II z instalacja LPG ? czy subaru montuje swoje opisane jako subaru czy korzysta z firm takich jak Denso NGK Bosch czy Champion ? na pewno nie będę chciał wynalazków bo po wybraniu opcji szukaj wyczytałem że najlepsze to pojedyncze zwykłe żadne dedykowane do LPG,  ale której firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest ktoś z Was z Białegostoku albo z Podlaskiego ? Możecie polecić dobrego gazownika w tym rejonie, który ogarnąłby zamontowanie LPG do forka S turbo?

Ja w zeszłym tygodniu miałem zmienianą instalację w autoryzowanym serwisie stag'a na Tysiąclecia i jestem bardzo zadowolony. Subiektywnie, samochód jeszcze tak fajnie nie jeździł, nawet na benzynie.

 

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono,

czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jaka jest przyczyna zachowania wskaźnika poziomu LPG opisana poniżej?

Wskaźnik poziomu LPG to sekcja czterech zielonych diodek przy lewarze zmiany biegów. Diody zapalają się na zielono w momencie przełączenia na LPG, chwilkę świecą światłem ciągłym (wszystkie cztery, niezależnie od tego, ile jest LPG z butli) a następnie zaczynają mrugać z częstotliwością ok. 2 Hz - również wszystkie cztery i również niezależnie od stanu LPG w butli.

Instalacja pracuje normalnie, silnik też, spalanie jest w normie. Żadnych innych anomalii. Co to oznacza i jak się tego pozbyć? Jakiś zawieszony pływak? Przerwany przewód?

Auto - Forester SG 2007 2.0 N/A, wersja "Bi-Fuel", instalacja BRC.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja u gazownika poduszki powietrznej w zbiorniku bo prawdopodobnie nie odbija prawidłowo butla przy tankowaniu lub popsuł sie czujnik napełnienia butli i jednego i drugiego sam nie naprawisz , pamiętaj by jechać do gazownika z pustą butlą bo może wystarczy korekta w ustawieniach a ją się robi na pustej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ipsx82, bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i podpowiedź.

Czy w opisywanym tutaj problemie będzie miało to jakieś znaczenie jak napiszę, że nie widzę żadnych nieprawidłowości przy tankowaniu LPG? Zapinam wąż, naciskam przycisk tankowania i trzymam do momentu, aż "prztyknie" - wtedy gaz przestaje być podawany z dystrybutora (słychać to wyraźnie). Ilość zatankowanego LPG też jest raczej proporcjonalna do stopnia opróżnienia zbiornika (patrzę na ilość przejechanych km). Czy to coś wnosi do tematu / zawęża obszar poszukiwań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto zagazował Forestera 2.0 158KM z kodem silnika EJ204 nie (F).

Jakie wrażenia i czy rzeczywiście trzeba częściej regulować (sprawdzać) luzy zaworowe?

A może jak niektórzy twierdzą wystarczy poszukać fachowca który rzeczywiście przyłoży się do instalki i wtedy jeździ się jak na Pb?

Cześć. Kupiłem zagazaowanego Forestera SG sprowadzonego z Niemiec w zeszłym roku . Pojazd był gazowany wg dokumentów przy 79 tyś km, i w zeszłym roku przy przebiegu 150 tyś były sprawdzane luzy  zaworowe których na szczęście nie trzeba było regulować. Podobno  co około 50-70 tyś należy sprawdzać. Ogólnie samochód chodzi na dobrej instalacji  Prins, i  bardzo dobrze się sprawuje zarówno na LPG jak i PB, dodatkowo pojazd jest wyposażony w lubryfikator który wspomaga smarowanie zaworów przy jeździe na LPG. Krążą wokół tego ustrojstwa mity, kupiłem pojazd już z tym,więc mogę się wypowiedzieć z własnego punktu widzenia. Czasami jak mnie nachodzi chęć powkręcania Leśnika na obroty to odbywa się to tylko i wyłącznie na PB. Średnie spalanie od 9-12 l/100 km. maksymalnie 14 l/100 w trybie miejskiej dżungli. 

 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ipsx82, bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i podpowiedź.

Czy w opisywanym tutaj problemie będzie miało to jakieś znaczenie jak napiszę, że nie widzę żadnych nieprawidłowości przy tankowaniu LPG? Zapinam wąż, naciskam przycisk tankowania i trzymam do momentu, aż "prztyknie" - wtedy gaz przestaje być podawany z dystrybutora (słychać to wyraźnie). Ilość zatankowanego LPG też jest raczej proporcjonalna do stopnia opróżnienia zbiornika (patrzę na ilość przejechanych km). Czy to coś wnosi do tematu / zawęża obszar poszukiwań ?

tak zawęża do uszkodzenia czujnika ciśnienia w butli lub do żle ustawionych parametrów pojemności butli ponieważ 4 migające zielone diody informują o za dużym ciśnieniu gazu w butli

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak zawęża do uszkodzenia czujnika ciśnienia w butli lub do żle ustawionych parametrów pojemności butli ponieważ 4 migające zielone diody informują o za dużym ciśnieniu gazu w butli

@ipsx82 - jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc - spróbuję problem rozwiązać u znajomego gazownika, o efektach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad instalacją gazową dla mojego forka - 2007r. 150 koni

Czy ktoś chciałby polecić jakąś dobrą instalację? Jak wyglądają koszta eksploatacji takiego zestawu - przeglądy regulacje?

Inaczej, podejdź do okolicznych gazownikow i zapytaj jakie graty zakładają. Potrzebujesz instalcji ktora bedziesz wstanie naprawiac bez problemu. Więc wazne zebys mial serwis blisko. Kolejnym waznym krokiem jedź na regulację luzow zaworowych przed montażem lpg(koszt w aso oscylujacy miedzy 2-2.5tys, jesli masz silnik dohc z tego co widzę to tak)

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...