Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w tvn pokazują reanimację Forka - m.in. montaż instalacji gazowej z wtryskiem w fazie ciekłej.

 

Pytanie do Jako, co o tym myśli w kwestii subaru turbo? czy można zgłosić się na "wymianę" starej instalacji, i ile to kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tvn pokazują reanimację Forka - m.in. montaż instalacji gazowej z wtryskiem w fazie ciekłej.

 

Pytanie do Jako, co o tym myśli w kwestii subaru turbo? czy można zgłosić się na "wymianę" starej instalacji, i ile to kosztuje :)

Akurat też widziałem ten odcinek. Chętnie posłucham opinii specjalistów.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem instalacji wtrysku ciekłego jest pompa zasilająca. Niestety bardzo szybko ulega zużyciu ponieważ skroplony gaz PG ma nikłe własności smarujące. Zazwyczaj po przebiegu ok. 60.000 km konieczna staje się rewizja tego właśnie elementu. Ponadto problemem są dla niej także niewielkie zanieczyszczenia paliwa gazowego, stąd pewnym rozwiązaniem tego problemu jest montaż filtra - separatora na przewodzie wlewowym do zbiornika.

Na chwilę obecną, jak już napisał Jako, problem sprawia także wydatek pompy paliwa, który jest ograniczony do 140 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką instalacje lpg polecilibyście do Subaru Legacy 2.5 2010r 167km 4cyl.? może ma ktos namiary na jakis dobry zakład w Łodzi?

Pozdrawiam, dzieki za info

 

teraz to juz teoretycznie nie ma znaczenia jaką, weź jakąś wiodącą firmę, systemy lpg są juz dopracowane

ewentualnie do subaru "dobrze się montują" wtryskiwacze hana gdyż nie są na listwie i kupujesz je na sztuki do boxera idealne rozwiązanie - takie mialem w foresterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaką instalacje lpg polecilibyście do Subaru Legacy 2.5 2010r 167km 4cyl.? może ma ktos namiary na jakis dobry zakład w Łodzi?

Pozdrawiam, dzieki za info

 

Pod Łodzią masz też serwis fabryczne KME, kiedyś byłem u nich na regulacji, mówili, że dużo subaru gazują.

U mnie z powodzeniem KME jeździ już w drugim Obk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego powodu mój gazownik odradzał mi Hany, a zamontował barracudy, do tego reduktor Romano (jak jeszcze większość gazowników psioczyła na ten produkt, a dziś montują) i wszystko lata jak należy. Zero problemów od momentu montażu i wystrojenia - wizyty parokrotne na sprawdzenie parametrów i jest super! Instalacja już dawno się zwróciła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do subaru "dobrze się montują" wtryskiwacze hana gdyż nie są na listwie i kupujesz je na sztuki do boxera idealne rozwiązanie

Historia. Na potęgę się zawieszają, przelewają i co tylko. Sporo serwisów zrezygnowało z tych produktów.

Ja hany montuję w listwach do boxera.

Nie zauważyłem żeby na potęgę zawieszały się czy przelewały. Owszem wymieniłem kilkanaście w tym roku, ale awaryjność do przebiegu 50tys. km nie przekracza 5 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do subaru "dobrze się montują" wtryskiwacze hana gdyż nie są na listwie i kupujesz je na sztuki do boxera idealne rozwiązanie

 

Historia. Na potęgę się zawieszają, przelewają i co tylko. Sporo serwisów zrezygnowało z tych produktów. 

 

Osobiście na takich wtryskiwaczach zrobiłem w sumie ok 260 kkm i nic z tych rzeczy na potęgę się nie działo 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panther masz odpowiedź na PW.

 

Szamot mój gazownik mówił, że na początku Hany były super, a jakość pogorszyła się z czasem i teraz nie jest najlepiej (choć bez dramatu) - po prostu mówił, ze mogą zawieźć, a auta na Barracudach jeżdżą i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot mój gazownik mówił, że na początku Hany były super, a jakość pogorszyła się z czasem i teraz nie jest najlepiej (choć bez dramatu) - po prostu mówił, ze mogą zawieźć, a auta na Barracudach jeżdżą i nic się nie dzieje.

Ja nie jestem specem od montażu lpg a tylko zwyczajnym użytkownikiem i piszę o swoich osobistych doświadczeniach

od zeszłego roku mam zamontowane w obecnym aucie, najechane ok 45 kkm, średnio co miesiąc jestem u mechanika i odpukać na razie nic  ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś problem ze skrzypiącym pływakiem w butli?

 

Skrzypiący nie, ale w ogólności hałasujący - wielokrotnie, właśnie z tym walczę ;-)

Zaraz po montażu było OK, potem zaczął stukać podczas jazdy, jakby mi ktoś opukiwał drewnianym młotkiem zbiornik. Na gwarancji naprawili - po 2 tyg. zaczął piszczeć (ale naprawdę głośno), gdy się gaz w zbiorniku bujał. Piszczał tylko w przedziale od full do 2/3. Wymienili mi na gwarancji cały wielozawór - teraz piszczy w PEŁNYM zakresie ilości gazu :D:toobad::facepalm:

 

Szlag mnie już trafia, ale na razie chyba odpuszczę walkę, bo właśnie gaz mi chyba zawory załatwił - w czwartek wiozę auto do mechanika, to się okaże (ale pewnie i tak silnik wyjmą, chlip, już po aucie, bo będzie "grzebane", a nigdy już się tak nie złoży jak fabrycznie :() a na razie autobus i tramwaj :cry:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja hany montuję w listwach do boxera. Nie zauważyłem żeby na potęgę zawieszały się czy przelewały. Owszem wymieniłem kilkanaście w tym roku, ale awaryjność do przebiegu 50tys. km nie przekracza 5 %.

 

 

 

Osobiście na takich wtryskiwaczach zrobiłem w sumie ok 260 kkm i nic z tych rzeczy na potęgę się nie działo 

 

Powtórzyłem słowa gazownika z Jastrzębia. Też chciałem, żeby ojcu Hany założył, ale on na to, że co chwila kogoś miał na reklamacji i zaprzestał montowania ich.

Ojciec ma założone niebieskie, polskie. AR chyba się nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...