Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zauważcie, że Jako pisał tylko o luzach, świece raczej dostają po tyłku tak samo, więc je lepiej wymieniać częściej niż sprawdzać/regulować luzy :-)

Zawsze profilaktycznie wymieniam razem z regul. luzów zaworowych (60 kkm)

Jakoś nie zauważyłem nadmiernego zużycia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z poprzedniego auta mam przyzwyczajenie - 30kkm i do wymiany - przy tym chyba pozostanę ;-) nie są to jakieś strasznie duże koszty, bardziej chodziło o profilaktykę ;-)

Zwykłe świece co 30tys km ok.

Ale w wielu modelach stosowane są świece platynowe lub irydowe, które na gazie 70tys km wytrzymują. I tanie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

noszę sie zamiarem zainstalowania lpg w moim Subaru Legacy 2010 2.5 2010r. 167 km 4cylindrowy. co myślicie o instalacji BRC Sequent 24.11? czy faktycznie do tego modelu potrzebna jest lubryfikacja? z góry dziękuje za wszystkie informacje.

Edytowane przez Slim85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Patrząc na stronę producenta to ten Qbox nie wypada chyba tak słabo?!

 

Qbox- a ma założonego ojciec w wolnossaku Lanosie. Zakładał 3 tygodnie temu u Cebuli w Jastrzębiu. Więc jeśli Cebula to zamontował, to znaczy, że tak jest najlepiej. 

 

Z racji tego, że samochód ma 55tkm przebiegu zalecona konieczna wymiana świec.

Czy tak jak piszecie Irydowe/platynowe będą lepsze do LPG niż tradycyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, to znaczy tylko tyle, ze akurat Qbox byl pod reka/w dobrej cenie w hurcie ;) Liste roznic pomiedzy wersjami Staga masz na stronie AC. Ja np. doceniam monitorowanie parametrow OBD w wersji Premium - moge podejrzec freeze frame z momentu, kiedy zapalil sie check.

 

Swiece irydowe/platynowe sa w standardzie w niektorych silnikach. Nigdy nie zmienialem swiec na inne niz producent przewiduje - nie widze takiej potrzeby.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Markus, to znaczy tylko tyle, ze akurat Qbox byl pod reka/w dobrej cenie w hurcie

 

Też tak może być, ale z tego co mówił, to głównie do nowszych aut zakłada Qbox-y właśnie. Ojciec ma Basic, choć lepszy byłby Plus, ale i tak nie wiem czym się to różni. :P 

 

 

 

Swiece irydowe/platynowe sa w standardzie w niektorych silnikach.

 

 

Czyli u mnie w Lanosie być może od nowości takowe siedzą? Mam już ponad 50tkm przejechane i chyba trzeba pomyśleć o wymianie. Tym bardziej, że lubi czasami "tyrpnąć" silnikiem na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, to znaczy tylko tyle, ze akurat Qbox byl pod reka/w dobrej cenie w hurcie ;) Liste roznic pomiedzy wersjami Staga masz na stronie AC. Ja np. doceniam monitorowanie parametrow OBD w wersji Premium - moge podejrzec freeze frame z momentu, kiedy zapalil sie check.

 

Swiece irydowe/platynowe sa w standardzie w niektorych silnikach. Nigdy nie zmienialem swiec na inne niz producent przewiduje - nie widze takiej potrzeby.

 

T.

W przypadku Qboxa Plusa też jest taka możliwość. Qbox to naprawdę fajny sterownik z wieloma możliwościami. Mam taki w Foresterze XT

 

Markus, to znaczy tylko tyle, ze akurat Qbox byl pod reka/w dobrej cenie w hurcie

 

Też tak może być, ale z tego co mówił, to głównie do nowszych aut zakłada Qbox-y właśnie. Ojciec ma Basic, choć lepszy byłby Plus, ale i tak nie wiem czym się to różni. :P

 

 

 

Swiece irydowe/platynowe sa w standardzie w niektorych silnikach.

 

 

Czyli u mnie w Lanosie być może od nowości takowe siedzą? Mam już ponad 50tkm przejechane i chyba trzeba pomyśleć o wymianie. Tym bardziej, że lubi czasami "tyrpnąć" silnikiem na wolnych obrotach.

 

Markus kup świece takie jak subaru przewiduje żadnych do gazu etc.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Qboxa Plusa też jest taka możliwość. Qbox to naprawdę fajny sterownik z wieloma możliwościami. Mam taki w Foresterze XT

Wg AC (http://www.ac.com.pl/pl/doc/313/charakterysta-techniczna-sterownikow) Qbox w wersji Plus ma "Czytnik paremetrów OBD", a 300 Premium posiada "Monitor paremetrów OBD". Jesli dzialaja tak samo, to tabelka zrobiona troche na wyrost ;)

Qboxa jeszcze nie bylo jak kupowalem Premium. Dzisiaj wybor jest duzo wiekszy, nie wiem, ktory sterownik bym wybral. A zeby bylo jeszcze ciekawiej, to mozna tez kupic LPGTecha ;)

 

T.

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...