Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

reduktor bigas doblo R21, ale wtryski to nie wiem, u mnie niebieskie hana2000 ledwo zipią.

 

(mam na myśli "przy upalaniu" tzn na wysokich obrotach, dużym obciążeniu itd... "na codzień" jest ok :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałem na Twoje pytanie, jakie pytanie, taka odpowiedź :)

 

kamilos1919, hana2100 ma chyba Siekla, i z tego co wiem to sobie chwali, chociaż na wolnych obrotach trochę ciężko wyregulować.

 

aha jeśli chodzi o komputer, to mam bigas. czyli reduktor + komp bigas, wtryski hana, moc ok. 250, moment ok. 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kamilos1919, hana2100 ma chyba Siekla, i z tego co wiem to sobie chwali, chociaż na wolnych obrotach trochę ciężko wyregulować.

 

aha jeśli chodzi o komputer, to mam bigas. czyli reduktor + komp bigas, wtryski hana, moc ok. 250, moment ok. 350.

 

no to tak jak u mnie : ) zapytam sie Siekli jak mu to chodzi : )

 

aa na jakim poziomie masz AFR i EGT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Mam legacy 2006 2.0 165 km. Czy to normalne aby przy dojazdach np do skrzyżowań (czyli w celu zatrzymania pojazdu) obroty silnika spadały prawie do zera (jadąc na gazie), a następnie podnosiły się do normalnego poziomu? Instalacja Czekram BRC 24 coś tam coś tam. Silnik nie gasnie ale podczas manewrów trochę upierdliwe....

 

 

no forumowicze ktoś podpowie, tak abym zrozumiał? mam regulować, naprawiać, remontować czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne, choć trochę mało. zależy od pływaka. Pływak ma taki dynks co nie pozwala zatankować do pełna, to jakieś tam względy bezpieczeństwa. Do mojej 61 litra wchodziło 40, po wywaleniu dynksa wchodzi 57 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że do całkowicie pustej butli 54 litry wchodzi 36 litrów LPG?

 

Podobno pojemność jest zawsze mniejsza ale to chyba przesada

Pojemność zbiornika jest podana jako pojemność wodna. Ilość gazu mieszczącego się w takim zbiorniku jest mniejsza o 20%. W Twoim przypadku powinno się mieścić ok. 42 - 44 litrów LPG. Wyjeździj gaz do końca i jedź podregulować pływak do gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że do całkowicie pustej butli 54 litry wchodzi 36 litrów LPG?

 

Podobno pojemność jest zawsze mniejsza ale to chyba przesada

Pojemność zbiornika jest podana jako pojemność wodna. Ilość gazu mieszczącego się w takim zbiorniku jest mniejsza o 20%. W Twoim przypadku powinno się mieścić ok. 42 - 44 litrów LPG. Wyjeździj gaz do końca i jedź podregulować pływak do gazownika.

 

U mnie do zbiornika 55l wchodzi maksymalnie około 43l LPG - sprawdzone wielokrotnie na rożnych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tankowanie gazu "do pełna" czyli niemal do jego faktycznej pojemności nie jest w pełni bezpieczne. Otóż gaz musi mieć miejsce na zwiększenie swej objętości pod wpływem temperatury. Po to jest te 20% marginesu. W skrajnie niekorzystnej sytuacji (tankowanie rano i postawienie auta w upale na słońcu) nadmiar gazu po rozgrzaniu zostanie wywalony na zewnątrz przez zawór bezpieczeństwa, czyli bezpośrednio pod auto. I wtedy dobrze żeby jeszcze jakiś wiaterek to rozgonił po świecie... :P . Poza tym walory zapachowe są takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejny problem, bo ostatnio przy odpalaniu na zimnym jak się lekko zagrzeje i przerzuca na LPG to widać że nie równo pracuje. Przy ruszaniu poszarpuje i śmierdzi gazem. Zrobiłem test i następnym razem jak zauważyłem że nierówno zaczyna pracować zmieniłem na benzynę i poczekałem aż się trochę bardziej rozgrzeje i dopiero na LPG. Po takim manewrze jest ok. Jak trochę pojeżdżę i jest ciepły problem nie występuje. Tylko na zimno ale tez nie zawsze.

 

Problem rozwiązany jak na razie. Dodatkowo oprócz tego co się działo za jakiś czas pojawił się zapach gazu przy postoju na wolnych. W czasie jazdy nie było czuć ale jak się zatrzymałem na światłach to dawało gazem aż niemiło. Po wizycie u gazownika okazało się że była nieszczelność opaski przy mapsensorze. Po mocniejszym ściśnięciu jest ok. Zapachu nie ma i z tego co zauważyłem nie ma już problemu z porannym przerzucaniem na gaz. Jeszcze będę testował ale wstępnie mogę powiedzieć że problemy zniknęły. Tak czy inaczej szykuję się na wymianę wtrysków na jakieś hanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mogę dojść do ładu z instalacją... ciągle mi pali za dużo i jedzie za słabo, zwłaszcza w dolnej połowie obrotów :/ do setki na benzynie 9 sekund, na gazie 11. Z drugiego biegu (automat mam) różnica jeszcze większa 11 i odpowiednio 13,7. Wtryski mam hana niebieskie, reduktor AC R01 250 KM, komputer KING ODB, ciśnienie robocze 1.4 BARa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...