Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

-- 7 paź 2012, o 22:22 --

 

Witam

Kolego Yanas co do instalacji BRC Sequent 24 to sobie daruj ponieważ osobiście mam taką instalkę w Forku 2.0 158KM i od roku nie mogę dojść z nią do ładu. tzn. wymieniłem membranę w reduktorze genius 1500, wtryskiwacze pomarańczowe i jest dupa. koszt wtrysków ogromny a po miesiącu nowe zaczęły przepuszczać gaz. Obecnie jestem na etapie modyfikacji wtrysków (konsultacja z JAKO) na wtryski Hana + listwa, podobno działają z instalką Sequent 24. Co do samej centrali Sequent 24 to ma ona kiepskie oprogramowanie i możliwości do ustawienia czasów wtrysku i kalibracji ustawionej mapy.

Z mojego doświadczenia odradzam BRC i najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z (Jako), ponieważ założyłem u niego już 2 instalki do Legacy 2.0 125KM i Outback 2.5 165KM i żadnych problemów ani uwag do montażu i działania instalacji.

 

ad1. u mnie spalanko na sequent 24 to 12,5 - 13,5 l na 100km - miasto i 10l - trasa

ad2. co do jazdy w terenie to instalacja gazowa nie przeszkadza w jeździe po terenie wszystko zależne jest jak zostaną poprowadzone rurki pod autem z doprowadzanym gazem do silnika.

 

Rada. Lepiej założyć dobrą instalację bo tylko wtedy będzie radość z oszczędnej jazdy.

Pozdr Radzio

 

Gazowalem kilka subarow ( + jakies V8 itp ) z pomoca BRC i wszystkie smgaja do dzsiaj szczesliwie. Odwiedzaja serwis tylko na planowe przeglady 0 problemów. Wiec piszesz glupoty. Prawdopodobnie trafiles na niefachowy serwis i cos spartolili. Napisz jakiego serwisu sie wystrzegac a nie jakiej instalacji.

 

 

Nie chcę zapeszać ale mój BRC Sequent24 ma już ponad 20tkm i jest OK. Spalanie w trasie 12,5L, miasto 14,5 (S-turbo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. czy mozecie polecic gazownika w lublinie który zakłada (i robi to dobrze :D ) instalacje w subaru imreza wrx???

W Twoich okolicach jest jeden spec od gazu:

http://adamrogowski.net/

Warto u niego zaczekać na termin by później cieszyć się bezawaryjną i oszczędną jazdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. czy mozecie polecic gazownika w lublinie który zakłada (i robi to dobrze :D ) instalacje w subaru imreza wrx???

W Twoich okolicach jest jeden spec od gazu:

http://adamrogowski.net/

Warto u niego zaczekać na termin by później cieszyć się bezawaryjną i oszczędną jazdą :)

Potwierdzam i polecam - niekiedy trzeba się naczekać, ale jest bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gaz sekwencja mam ustawiony na 35 stopni , a włancza się gdy silnik nagrzeje się całkowicie?! Wcześniej chodziło wszystko jak w zegarku .Jaka może być przyczyna .Termostat wymieniony!

Jedź szybko do gaziarza! Niech ci przestawi z włanczania na włączanie i będzie OK. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki gaz polecacie w forsterze my06 2.0 wolnossacy 158KM jakiej firmy jest najlepszy?

1. wtryskiwacze indywidualne Hana,

2. sterownik STAG 4 Plus lub STAG 300-4 ISA 2 (z podłączeniem sondy lambda),

3. reduktor AC R01,

4. zbiornik toroidalny we wnęce koła zapasowego (pojemność ok 45 - 50l ),

5. wlew według życzenia.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z lubryfikatorem?? Powinno się go zastosować , czy to tylko placebo ??

 

Pzdr

Placebo.

4. zbiornik toroidalny we wnęce koła zapasowego (pojemność ok 45 - 50l

Dlaczego taki mały? :shock: W moim Forku '98 mam 56L. Czy nowsze Forki mają mniejszą wnękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wtryskiwacze indywidualne Hana,

Jako ma już dostępne listwy, montujesz dwa wtryskiwacze na jednej listwie. Zdecydowanie lepiej to wygląda pod maską i takie rozwiązanie polecam :wink:

Mi bardziej się podobają pojedyncze wtryskiwacze, które są umieszczone pod kolektorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z lubryfikatorem?? Powinno się go zastosować , czy to tylko placebo ??

 

Pzdr

Placebo.

4. zbiornik toroidalny we wnęce koła zapasowego (pojemność ok 45 - 50l

Dlaczego taki mały? :shock: W moim Forku '98 mam 56L. Czy nowsze Forki mają mniejszą wnękę?

Tak po prawdzie to strzeliłem z tą pojemnością. Ostatnio montowałem forestera chyba ze dwa albo trzy lata temu więc nie pamiętam. Ostatnio się trafia trochę Imprez :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...