Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko do zagazowanych z Forkami turbo 2.0 i 2.5 :mrgreen: jakie realne spalanie odnotowujecie jezdzac normalnie w miescie i w trasie z predkosciami 140-160 :roll: oraz czy duza jest roznica w spalaniu gazu pomiedzy tymi dwoma silnikami :?:

dzieki

 

 

HAHA :) jeżdząc ---normalnie--- w miescie i w trasie 140-160 :) no to gratuluje normalnych miejskich wyników :)

kolego niewem dlaczego cie to smieszy ale dla mnie predkosci na trasie(nie chodzi mi tutaj o polskie drogi a autostrady europy :!: )140-160 to normalne predkosci :mrgreen: i dlatego pytam innych uzytkownikow ktorzy posiadaja LPG o ich realne spalanie to wszystko,

pytanko do zagazowanych z Forkami turbo 2.0

Forek 2,0 S-Turbo - średnie spalanie 14,5l/100

 

bywało też ok 13 ale i 18

pytanko do zagazowanych z Forkami turbo 2.0

Forek 2,0 S-Turbo - średnie spalanie 14,5

dzieki, a w trasie?interesuja mnie te predkosci ktore podalem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mogę spróbować przebrnąć przez cały gazowy wątek, ale to kawał drogi... a więc tak:

OBK MY2006 - komputer pokazuje spalanie benzyny (większość w trasie) około 7,8 l,

 

 

Rewelacja, gdyby mnie tak palił to bym LPG nie wsadzał. Mnie pali 9 l minimum a jak chce to do 15l/100 wersja USA automat(OBK 2006)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do zagazowanych z Forkami turbo 2.0 i 2.5 :mrgreen: jakie realne spalanie odnotowujecie jezdzac normalnie w miescie i w trasie z predkosciami 140-160 :roll: oraz czy duza jest roznica w spalaniu gazu pomiedzy tymi dwoma silnikami :?:

dzieki

 

 

S-turbo - miasto od 13,5 do 14,5.

w trasie minimalne jakie zanotowałem to ok. 11 l/100km, a maksymalne to chyba coś koło 18 l/100 km :twisted: na usprawiedliwienie mam tylko to, że tankowanie było tuż przed i zaraz po autostradzie, gdzie 140 km zrobiłem w trochę poniżej godziny :twisted:

Generalnie jest tak, że w trasie Forek jest w miarę ekonomiczny do prędkości 130 - 140 km/h, potem opory powietrza robią swoje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moje pytanko , czy jest tu ktoś kto jeździ STI 04r. na gazie i czy działa to normalnie :?: :?: :D:D

 

 

wydaje mi się że widziałem toto w warsztacie u jako; pewny nie jestem :idea: , ale proponuję kontakt z jako :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mogę spróbować przebrnąć przez cały gazowy wątek, ale to kawał drogi... a więc tak:

OBK MY2006 - komputer pokazuje spalanie benzyny (większość w trasie) około 7,8 l, po zatankowaniu do pełna okazało się, że ciągnie około 8,2, a więc jest prawie idealnie, ale na gazie (instalacja Prins ori z Belgii), po wymianie filtrów i regulacji zawodów (wymienione także świece) ciągnie około 12 l - to wynik właściwy, czy raczej nie?

Dodam, że przed regulacją zaworów i wymianą świec żarł 14 l LPG. Co Wy na to?

 

A jeszcze dodam, że gazownicy sprawdzali spaliny i wyszło, że mieszanka nie jest ani za biedna ani za bogata. Niby wszystko OKI, ale czy pali za mało benzyny, a LPG ok, czy może za dużo gazu?

 

Po pierwsze sprecyzuj, czy te spalanie LPG to odczytujesz z kompa :mrgreen: czy wyliczasz przy tankowaniu. Zarowno 12l jak 14l LPG /100km jest jak najbardziej normalnym spalaniem. U mnie waha sie od ok 9L do max 15l w zaleznosci od proporcji miasto/trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moje pytanko , czy jest tu ktoś kto jeździ STI 04r. na gazie i czy działa to normalnie :?: :?: :D:D

 

Na the Forum sie jeszcze nie spotkalem z uzytkownikiem STI mit LPG, ale wiem ze pare sztuk STI zasilanych tym alternatywnym paliwem jezdzi po PL w tym ze 2 po moim miasteczku tylko obydwie to STI przejsciowki US-spece= 2.5l boxer :idea: Jedna widuje prawie codziennie od ponad dwoch lat i ten samochod non stop jest eksploatowany i jezdzi. Mam nadzieje ze zawsze na LPG i sie bardzo nie buntuje. Jak ten typ paliwa znosi to autko niewiem i raczej nigdy sie 100%owej prawdy nie dowiem...

Wszyscy ktorzy to auto znaja mowia ze bardzo dobrze i nic a nic sie zlego nie dzialo i nie dzieje... 8) Ale jak to w zyciu prawde zna tylko owner i mechanicy/gaziarze :idea:

A szkoda :evil:

 

P.S. Pamietam tez ze dawno dawno temu na mobile.de byla do sprzedania STI hawkeye EU-spec z instalacja LPG :wink: (fotki na dowod dac :?: :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za potwierdzenie , jednak sie nie myliłem , że są takie STI :D

 

No w takim razie moje pytanie do jako:

 

Jeżeli spotkałeś się z STI na lpg lub zakładałeś taką instalacje to prosze o jakieś info :wink:

Myśle , że mimo wszystko jest kilka osób które zastanawiają się nad taki pytaniem , czy to może działać dobrze w STI :?: :!: :?: :D

Pozdro / kopytt91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie tak jak w opiesie mam OBK MY05 2.5 bez turba i teraz prosze o wypowiedzi jak te silniki znosza gaz chce zalozyc instalacje Princa.

 

Pozdr

Ważne kto zakłada!!!. Mnie założyli Landi Renzo Omegaz - podobno dobra instalacja, ale zapomnieli odpowietrzyć układ chłodzenia i doszło do przegrzania - poszła uszczellka pod głowicą i OBK stoi 4 tydzień w ASO :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_lEszEk_, Bartekfi, dzieki za wasze odpowiedzi teraz mam szanse mniej wiecej na obliczenie kosztow LPG w moim przyszlym Forku :twisted:

kopytt91, co do Twojego pytania odnosnie LPG w STI to wydaje mi sie ze jako, chyba posiada takie cudo :mrgreen: ale pewny nie jestem pytaj jego :!: :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Twojego pytania odnosnie LPG w STI to wydaje mi sie ze jako, chyba posiada takie cudo :mrgreen: ale pewny nie jestem pytaj jego :!: :wink:

pozdrawiam

Jako owszem posiada Subaru ale nie STI tylko, stare szybkie Legacy Turbo.

STI było przez niego gazowane. Taki był stan na czerwiec 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_67 napisał(a):

uszkodzony czujnik temperatury parownika

 

jak to się leczy?

 

Leczy się tak, że się wymienia. U mnie nie tyle czujnik był upadł co kabelkologia do niego. Robert wymienił całość (czujnik+nowa kabelkologia) i po bólu. Całość roboty 30 minut i można się nadal cieszyć tańszym zasilaniem. Bardzo si, grazie Roberto :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek: LPG - dyskusje i pytania

 

Nie mam pytań :mrgreen:

http://img440.imageshack.us/f/vipernagaz.jpg/

 

Gdybyś miał w aucie silnik rodem z ciężarówki też byś się nie zastanawiał, tylko montował gaz :P

A'propos: amerykanie wymyślili silnik na wodę morską. Musi to być jedynie woda z Zatoki Meksykańskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...