Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz,

 

mam namiary telefoniczne: 361 80 30 i komóra 601 71 87 37 i www.sparko.com.pl (ta właściwa firma to ta z ulicy Grabiszyńskiej)

Tez zamierzasz zagazować? Ja przymierzam sie na październik, jak robisz wcześniej to fajnie by było jakbys sie podzielił uwagami jak to wygląda :)

 

Tapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki za namiary, ta strona właśnie nie działa.

Tak planuje założenie BRC Sequent24 u nich ale jeszcze decyzji ostatecznej nie podjąłem. Kilka lat temu zakładałem taką samą instalację do Imprezy w polecanym Abarcie. Niby wszystko ok ale podejście do klienta mieli nieciekawe tzn. jak przyjechałem po kilku miesiącach z problemem (potem się okazało że uszkodzony wtryskiwacz gazowy - wymiana na gwarancji) to gość mnie opiepszył że nie wymieniłem uszczelki pod deklem; nie lubię jak ktoś mnie z góry traktuje i opierd.. za usterkę w aucie; może miał zły dzień ale przepraszam się należało przynajmniej; od tej pory abart omijam skutecznie (a to nie był jedyny taki incydent z nimi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać

 

od niedawna posiadam mojego Forestera (hehe chyba ze 3 lata) i sytuacja obecna przyczyniła się do zmiany podejścia do gazu

 

jaki warsztat w wawie możecie polecić - chce założyć jeszcze przed końcem roku

 

model to ładny i zacny 2000r. 2.0T

 

pozdrawiam

koren

 

ps

teraz doczytałem ze Jako jest z Wawy ??? - jak się do Ciebie dostać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Jako i właścicieli zagazowanych H6tek. Z uwagi na coraz bardziej dokuczliwe koszta codziennego dojazdu do pracy, 1.6 kkm miesięcznie co daje koszt 1 kpln coraz częściej zastanawiam się nad projektem zredukowania tych kosztów poprzez zagazowanie Subaryny. Czy możecie napisać jakie są wasze dotychczasowe doświadczenia z zagazowanymi silnikami H6.

 

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6 nowszy czy starszy, wsio rawno, czas zagazować gada, skoro jest globalny kryzys to ja też zaczynam oszczędzać, na początek na paliwie. Mam jeszcze kilka pytań do użytkowników OBK'ów LPG:

1. Jakie i gdzie macie zamontowane zbiorniki LPG

2. Czy są dostępne dojazdówki do OBK'a?

 

I ostatnie pytanie do JAKO, czy możesz mi podesłać koszt instalacji do mojej Subaryny (na PRV), muszę zaplanować budżet :-)

 

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań do użytkowników OBK'ów LPG:

1. Jakie i gdzie macie zamontowane zbiorniki LPG

2. Czy są dostępne dojazdówki do OBK'a?

 

Pozdro

Jaro

 

Wprawdzie mam tylko imprezę kombi, ale myślę, że z montażem butli będzie podobnie. Masz dwie opcje: jeśli zależy Ci na bagażniku, często coś przewozisz i w tym celu składasz tylne fotele - montuj butlę toroidalną zamiast koła zapasowego. Koło zapasowe z bagażnika zawsze możesz wyjąć, postawić za przednimi fotelami, generalnie zagospodarować i wykorzystać cały bagażnik. Jeśli nie potrzebujesz takiej przestrzeni bagażowej, montuj klasyczny, owalny zbiornik za tylnymi fotelami, pomiędzy wnękami kół. Bagażnika pozostanie Ci jeszcze niezła powierzchnia, koło zapasowe będzie na swoim miejscu, nie będzie latać po pustym bagażniku. Wybór jest Twój.

Jeśli chodzi o dojazdówkę: na pewno dopasujesz coś do swoich kół, jeśli nie z WRXa lub STI, to którąś z dojazdówek toyoty. Ważne, żeby promień zataczania odpowiadał mniej więcej średnicy Twoich kół (możesz to sprawdzić z tabeli, albo odpowiednim programem, np. Tyrosaurus - znajdziesz go tu: http://ftp.capri.pl/user/mysza/narzedzia/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze takie pytanie postawię do JAKO i użytkowników z doświadczeniem w temacie.

Co waszym zdaniem będzie lepiej się sprawdzało (i mniej kłopotów sprawiało) na LPG, OBK H6 MY06 czy Forek 2.5 XT MY06-07? Czy będzie różnica w kosztach instalacji LPG?

 

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.5 XT MY06-07

 

Zdecydowanie ta opcja. Kilka jeździ i nic im nie dolega.

 

Czy będzie różnica w kosztach instalacji LPG?

 

Sądzę, że będzie na korzyść 2,5 XT - to ostatecznie tylko cztery cylindry (vs. sześć w H6). Ale tu niech się lepiej wypowie Robert.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 XT

ja mam 2.0 S-Turbo, z mocą taką jak 2.5XT czyli 230KM i 320NM, gaz i remap u Jako.

Spalanie jak widać w podpisie, tj. ok. 15 LPG + 1litr noPB w mieście, i 12,5 LPG na trasie.

Nie wiem, jakie byłoby spalanie na benzynie, ale szacuję, że pewnie koło 13-14 litrów w mieście (GT-ek mi palił ok. 14).

Różnica w kosztach na 100 km w mieście: ponad 60 zł na benzynie, 40 zł na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów instalacji LPG w subarkach

 

posiadam Subaru Legacy 2.2 GX 94 KW z 1994 roku automat

chce go zagazować

jaki koszt będzie instalacji z montażem do tego autka ?

 

domyślam się ze mnie pokierujecie do JAKO :mrgreen:

bo jestem z Łodzi, chyba że mi polecicie jakiś warsztat w moim mieście.

aha najważniejsze w grę wchodzi narazie tylko warsztat z opcją ratalną bo całą kasę wydałem na autko :mrgreen:

a warte jest tej ceny co zabuliłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...