Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, togus napisał:

A nie lepiej raz na 100 tys km wymienić wtryski? 

Jeśli chodzi o wtryski keihin to teoretycznie ich przewaga nad wtryskami innych marek ( mam na myśli wtryskiwacze lpg ) ujawnia się w precyzji dawkowania oraz trwałości. Koncern Keihin jest producentem m.in. układów wtryskowych przeznaczonych na pierwszy montaż, ma on ogromne doświadczenie w produkcji wyżej wymienionych układów. Gdzieś czytalem, że żywotność wtryskiwaczy lpg produkowanych przez Keihina wynosi 240.000 km. Oczywiście można zamontować inne wtryski i jak piszesz wymienić co 100.000 km ( możliwe, że wytrzymają 200.000 i więcej) ale wydaje mi się, że najlepszą precyzją dawkowania, zwłaszcza po większym przebiegu będą charakteryzowac się wtryski Keihin. Im większa precyzja dawkowania tym lepiej dla zaworów. Wtryskiwacze Keihina wykorzystywane są w instalacjach Prinsa a jak pokazują testy w przypadku tych instalacji spadek mocy na lpg jest prawie nie zauważalny, wydaje mi się, że spory wpływ na to mają wtryskiwacze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keihiny są bardzo chwalone. Prawie tak samo dobre są ori wtryski w zestawach brc. I chyba równie drogie. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamontować i wymienić jakieś tańsze po około 100.000 na nowe. Te największe Yeti na przykład nie są źle. Podobno. No i niedrogie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przemyslawn napisał:

Wtryskiwacze Keihina wykorzystywane są w instalacjach Prinsa a jak pokazują testy w przypadku tych instalacji spadek mocy na lpg jest prawie nie zauważalny, wydaje mi się, że spory wpływ na to mają wtryskiwacze. 

Spadki mocy to były na instalacjach I/II gen., na sekwencji w NA moc jest taka sama, a w Turbo na lpg można więcej wycisnąć niż na benzynie. Oczywiście jak monter potrafi to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hugo napisał:

Spadki mocy to były na instalacjach I/II gen., na sekwencji w NA moc jest taka sama, a w Turbo na lpg można więcej wycisnąć niż na benzynie. Oczywiście jak monter potrafi to zrobić.

Ja mam na to dobry przykład, mam Volvo s80 2.4 t nominalnie 200 hp autoa swoje lata 16. Byłem na hamowni na Pb wyszło 170 hp natomiast na lpg 185... Wiem że zaraz ktoś napisze ze auto niesprawne i będzie miał rację, wymieniłem przepływomierz ale nie byłem na ponownym pomiarze. Powiem więcej autko na lpg jest nadal silniejsze, lpg ma więcej oktanow ponad 100 co przekłada się na stabilność spałania

Edytowane przez togus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/26/2018 at 12:34 AM, Sasha_A80 said:

Most often there was EZ36 to EZ30 swap.  EZ36 is rather rare to find.

For LPG you just need EZ36 head.

Mechanics told me that heads are compatible anyway have not check this personnally.

 

And yes, the original ecu maybe used for any combination EZ30\EZ36 short blocks and heads. Exhaust AVCS and AVLS is not a limitation.

 

I am probably incorrect about EZ36 LPG compatibility.

There most probably were 2 generation of EZ36.

The first one pre MY08 has no advantages against EZ30 for LPG installation.

The next generation has completely another cooling system that cools engine heads down first of all and makes cylinders hotter.

LPG should runs longer without valve clearance inspections. Oil consumption should rise sooner.

Edytowane przez Sasha_A80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 18:34, przemyslawn napisał:

Lpg ma więcej oktanów, ale gdzieś czytałem, że spala się wolniej niż benzyna. 

Liczba oktonowa do zdolność do spalania stykowego, im większa tym trudniej odpalić mieszankę. Z mocą nie ma wiele wspólnego. Ot co jak masz więcej oktanów to możesz dać większe ciśnienie na cylinder i nie będzie stuku - stąd bierze się wieksza moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi może ktoś ma jakiś pomysł jak zresetować wskaźnik paliwa? Podczas jazdy na LPG cały czas mi teoretycznie "ubywa" paliwo, po trasie pow 100km wskaźnik sam się resetował i wracał do realnych wskazań jednak teraz jeżdżę po mieście po kilkanście albo kilkadziesiąt km i wskaźnik nie wraca już do realnych wskazań i zszedł do rezerwy ;) 

Można go jakoś zresecić? ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mogę znaleźć a było to gdzieś. Da się jakoś zamocować koło zapasowe na stojąco w bagażniku? Pozbyłbym się rolety bo ona chyba ogranicza miejsce. Wstępnie to przymierzyłem. Mam kratkę między bagażnikiem a pasażerami. Zostaje mi do przyciemnienia jeszcze szyba z tylu (boczne mam). Koło jest pełnowymiarowe 205/70R15. Ma ktoś może tak zamocowane koło?

 

 

Ok znalazłem już temat :)

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na modernizację mojej ,,fabrycznej'' instalacji LPG Koltec Nekam która przejechała juz ponad 300 tyś. km. Trzęsie silnikiem na wolnych obrotach, problem z odpaleniem po chwili postoju. Ostatnio pojawił się dwa razy błąd informujący o wypadającym zapłonie na drugim cylindrze. Na benzynie wszystko ok. Wybór padł na starego znajomego, maniaka motoryzacji który zajmuje się montażem instalacji lpg firmy Stag. W ciągu najbliższych dni wybieram się do niego na oględziny i ustalenie szczegółów. I tu mam kilka pytań.
1. Na ile możliwe jest pozostawienie starych komponentów z mojej holenderskiej instalacji? Zależy mi na pozostawieniu butli którą dopiero co zalegalizowałem a jest duża (77l) co daje wygodę dużych przebiegów na tankowaniu.
2. Jakie elementy z tych pod maską polecacie do takiej instalacji Staga? Jakieś dobre, konkretne wtryskiwacze? Reduktor? Co polecacie do Forestera SG DOHC 158KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Daniel2.0 napisał:

2. Jakie elementy z tych pod maską polecacie do takiej instalacji Staga? Jakieś dobre, konkretne wtryskiwacze? Reduktor? Co polecacie do Forestera SG DOHC 158KM?

Po "przećwiczeniu" 3 kompletów wtrysków Hana, które trzeba było wymieniać co roku, tak padały, założono mi Stag AC W03-4 i jest dużo lepiej. Jak na to, że to auto wybitnie nie lubi gazu (przynajmniej mój egzemplarz), to jest naprawdę dobrze :) Wtedy to była trochę "nowość", a teraz moi gazownicy mówią, że w większości te montują.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...