Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz iść do mającego najlepsze opinie. Powiedzieć czego oczekujesz, że ma to być zrobione tak a nie inaczej. Poznacz śrubki ma kolektorze/pompie wspomagania. Zweryfikujesz czy demontowali kolektor. Jak założysz instalacje STAG to w zasadzie prosto sprawdzić ich sumienność jeśli chodzi także o strojenie. Oprogramowanie darmowe a kabel kosztuje parędziesiąt PLN

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 17:12, elmot napisał:

Mam mały problem z LPG w moim Forku i teraz pytanie, czy macie kogoś dobrze ogarniającego temat LPG w Subaru w Krakowie lub Nowym Sączu? Z góry dziękuję za sugestie.

Robiłem u tych fachowców:

https://www.m-gas.pl/

Jestem zadowolony, polecam. Samo Subaru dobrze znają, a w LPG są wg mnie świetni. Jednak gdybym miał więcej kasy, nie gazowałbym takich "wrażliwych" silników jak w Subaru, tylko jeździł na benzynie. No i ta masa "rupieci" pod maską... Ale zarobki maleją, a ceny rosną, więc jestem skazany na LPG - przejście na fach złodziejski wykluczam, nie nadaję się do polityki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tichy napisał:

Robiłem u tych fachowców:

https://www.m-gas.pl/

Jestem zadowolony, polecam. Samo Subaru dobrze znają, a w LPG są wg mnie świetni. Jednak gdybym miał więcej kasy, nie gazowałbym takich "wrażliwych" silników jak w Subaru, tylko jeździł na benzynie. No i ta masa "rupieci" pod maską... Ale zarobki maleją, a ceny rosną, więc jestem skazany na LPG - przejście na fach złodziejski wykluczam, nie nadaję się do polityki ;)

Dzięki, ugadałem się już z wcześniej sugerowanym zakładem i zobaczymy co zdziała. Co do LPG, to był plan na kupno „czystego”, ale wyszło jak wyszło, więc jak już mam, to czemu nie korzystać, tym bardziej, że przy moim stylu jazdy wychodzi tego sporo. Na trasy teoretycznie miał być TDI, ale od kiedy jest Forek, to TDI stoi i się kurzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem forka z 2006roku 2.0 158km z silnikiem EJ204 który rujnuje moja kieszen z racji braku lpg.

Jaki gaz jest polecany do tego silnika? Wiem ze nie jest to silnik dedykowany do gazu i bedzie trzeba czesciej regulowac luzy na zaworach ale cos za cos, moze jest jakis sposob zeby to zniwelowac?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra instalacja z dotryskiem PB. Można dać lubryfikacje ale elektroniczna. Zwykła podcisnieniowa to jakieś nieporozumienie. Dawkuje wtedy kiedy nie musi, tzn gdy występuje duże podciśnienie, czyli na wolnych obrotach.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość japońskich marek ma gniazda zaworowe zrobione z dość słabych materiałów, ale przy odpowiednio dobranej instalacji, jej poprawnym montażu i poprawnym wystojeniu nie ma się czego bać. Mój brat miał kiedyś Hondę Prelude gen. 4, przy przebiegu 230.000km założył lpg, w momencie sprzedaży samochód miał przejechane 340.000km i jeździł bdb. Zawory nie były regulowane ( myśleliśmy, że ten silnik jest wyposażony w hydrauliczna kompensacje luzow i nikt nie myślał o ich regulacji ). Honda również nie ma najmocniejszych gniazd zaworowych, ale instalacja była z górnej półki i nie było problemów. Kluczowe znaczenie ( nie wspominając o prawidłowym montażu i wystrojeniu bo to jest oczywiste ) ma zastosowanie dobrych wtryskiwaczy. Dobre wtryskiwacze podają paliwo bardzo precyzyjnie i ich precyzja utrzymuje się nawet po dużym przebiegu. Ja do swojego też będę montowal lpg i myślę o wtryskach Keihin. Są one bardzo drogie, ale na rynku nie ma chyba nic lepszego. Niestety nie wiem czy w moim samochodzie Keihiny dadzą radę bo mój ma 260km mocy.

Edytowane przez przemyslawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość japońskich marek ma gniazda zaworowe zrobione z dość słabych materiałów, ale przy odpowiednio dobranej instalacji, jej poprawnym montażu i poprawnym wystojeniu nie ma się czego bać. Mój brat miał kiedyś Hondę Prelude gen. 4, przy przebiegu 230.000km założył lpg, w momencie sprzedaży samochód miał przejechane 340.000km i jeździł bdb. Zawory nie były regulowane ( myśleliśmy, że ten silnik jest wyposażony w hydrauliczna kompensacje luzow i nikt nie myślał o ich regulacji ). Honda również nie ma najmocniejszych gniazd zaworowych, ale instalacja była z górnej półki i nie było problemów. Kluczowe znaczenie ( nie wspominając o prawidłowym montażu i wystrojeniu bo to jest oczywiste ) ma zastosowanie dobrych wtryskiwaczy. Dobre wtryskiwacze podają paliwo bardzo precyzyjnie i ich precyzja utrzymuje się nawet po dużym przebiegu. Ja do swojego też będę montowal lpg i myślę o wtryskach Keihin. Są one bardzo drogie, ale na rynku nie ma chyba nic lepszego. Niestety nie wiem czy w moim samochodzie Keihiny dadzą radę bo mój ma 260km mocy.
Keihiny brązowe czyli najwydajniejsze dadzą radę bez problemu, z zapasem. Ewemtualnie jeśli monter chce ustawić względnie niższe ciśnienia na reduktorze to mały dotrysk benzyny pid obciążeniem załatwi sprawę. W mniej wydajne nie polecam iść.
Alternatywą są Yeti plus - wydajność też będzie z zapasem. Cena niższa, opinie dobre, ale feedback z użytkowania nie jest duży z racji względnie małej popularności i młodości produktu.
Można rozważyć Barracudy 130ki - ponoć dają radę w Forkach 2.5XT w serii - najwyżej dotrysk benzyny pod max obciążeniem będzie potrzebny. Produkt sprawdzony, bdb stosunek cena/jakość.

Jest jeszcze parę innych modeli na których temat nie mam zdania - Herculesy, Dragony (wcześniej był jakiś problem ale coś poprawili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, togus napisał:

Tak z ciekawości zapytam, ile Ci teraz pali? Bo mi Pb przy jezdzie do 100 kmh pali 10 l na 100.

Coś dużo chyba.

Znajomemu pali 8.

Ja nie wiem ile mój pali Pb bo dość spory czas mam 3/4 w zbiorniku ;) LPG -12/ 100.

Na nowej instalce jeżdżę niecałe 2000 tyś km, przy 3 mam jechać na sprawdzenie i jakąś tam regulacje.

Poprzednią zakupiłem wraz z Forkiem ( Elpigaz ) i wywaliłem w diabły bo niechciał jechać ani sie wystroić z uwagi na słabej jakości wtryski oraz ubogi komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dr.elich napisał:

Keihiny brązowe czyli najwydajniejsze dadzą radę bez problemu, z zapasem. Ewemtualnie jeśli monter chce ustawić względnie niższe ciśnienia na reduktorze to mały dotrysk benzyny pid obciążeniem załatwi sprawę. W mniej wydajne nie polecam iść.
Alternatywą są Yeti plus - wydajność też będzie z zapasem. Cena niższa, opinie dobre, ale feedback z użytkowania nie jest duży z racji względnie małej popularności i młodości produktu.
Można rozważyć Barracudy 130ki - ponoć dają radę w Forkach 2.5XT w serii - najwyżej dotrysk benzyny pod max obciążeniem będzie potrzebny. Produkt sprawdzony, bdb stosunek cena/jakość.

Jest jeszcze parę innych modeli na których temat nie mam zdania - Herculesy, Dragony (wcześniej był jakiś problem ale coś poprawili).
 

Było by super, gdyby keihiny dały radę bez dotrysku benzyny. Mój "master" od gazu mówił dokładnie to co Ty, gdyby nie dawały rady przy wysokich obrotach to ustawi się dotrysk benzyny. Ze względu na koszty również doradzał mi barracudy, ale ja mimo wszystko chyba zdecyduję się na keihiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keihiny mają duży zapas w np Forkach 2.5XT z tego co wiem. Ja też idę w Keihiny ale regenerowane. Jeśli nie to Yeti plus albo Barracudy właśnie. Dotrysk i tak stosuję jako ochronę gniazd zaworowych. Forek XT żony rzadko widzi czerwone pole więc nawet jak od 5krpm poszedłby na samej benzynie nie byłoby kosztowo specjalnie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...