Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, dcd84 napisał:

Czy to normalne, że przy temperaturze jak dziś (ok. 10 °C) muszę przejechać ok. 6km żeby Legacy III 2.0 N/A przełączył się na LPG? 

Instalacja to BRC SF. 

Nie. Powinno wystarczyć 1,5-2, max 3km. Może termostat puszczać albo jest mało płynu, albo układ chłodniczy zapowietrzony / zagazowany (tfuuu). Podłącz ELM-a pod złącze obd i zobacz, jakie są wskazania temp. i przy ilu przełącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dcd84 napisał:

Sprawdzałem. Przy 50°C.

Może to kwestia ustawienia temperatury przejścia na LPG?

Nie mogę połączyć się ze sterownikiem gazu bo ma jakieś zabezpieczenie.

Trzeba sprawdzić, na ile jest ustawiony sterownik BRC. 50 stopni to chyba trochę za dużo. Można zejść do np. 35, ale w to niech się już pobawi gazownik. Inna opcja jest taka, że jest ustawione w BRC te 30 albo 35 stopni, ale układ jest zapowietrzony, źle podłączony reduktor, coś z termostatem, itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak określić w EU Legacy 2.0 2011r typ silnika/gniazd? Tabliczka/naklejka znamionowa - nie ma...
Z góry dziękuję za podpowiedź :D

 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Zbieram sie do  kupienia Outbacka 2,5   2007. Podpowie mi ktoś gdzie w Kraku najlepiej  założyć gaz do  niego?  czy może nie szukac kwadratowych jaj , tylko pyknąc do  Bolęcina? gazowłem juz dwa samochody w Pegazie na Przewóz w Krakowie, ale zastanawiam sie czy Chłopaki dadzą sobie radę z Subarynką. Do tej  pory  zrobili  mi  żonowów Focusa  i  moją Sabinę 93. Na razie nie mam co  narzekać,  ale Sub to inna para kaloszy

  

Edytowane przez peradon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Subaru Legacy 2008r, 2.0 benzyna.
Czy moglibyscie doradzic mi czy oplaca sie w tym momencie instalowac lpg?
Samochod posiadam od nowosci, przez kilka pierwszych lat serwisowany w aso, wzglednie zadbany, przebieg dotychczasowy 175tys.
Jak wyglada faktyczna oszczednosc przy zalozeniu ok. 20tys. km rocznie (oszczednosc na paliwie, eksploatacja, ewentualne naprawy i konserwacja etc.) w perspektywie najblizszych 4-5 lat (bo moze tyle nim pojezdze).
Jaki przyjąć ewentualnie koszt regulacji zaworów, co ile km?

kod silnika: EJ204LTELB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG mam od prawie 3 lat, w tym czasie zrobiłem około 57 tyś km, instalacja zwróciła mi się po około 7 miesiącach, z dodatkowych rzeczy doszła regulacja zaworów (po przejechaniu ~ 50 tyś km na LPG, przy czym wcześniej nigdy zawory nie były ustawiane, a auto ma teraz około 267 tyś km). Jak dla mnie warto, bo chociaż po odjęciu kosztów montażu i serwisu LPG (razem z regulacją zaworów) wychodzi mi na czysto około 6 tyś zł oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, markos007 napisał:

przy EJ204 trzeba przyjąć co 50 tys., przy EJ20FL na pewno rzadziej.

 

Przy EJ20F kontrola co 60 kkm, regulacja nie zawsze jest konieczna.

 

12 godzin temu, markos007 napisał:

Trzeba pamiętać, że na jednym i drugim silniku człowiek i tak będzie oszczędzał :P

 

Dokładnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 08:42, rydzada napisał:

Trzeba sprawdzić, na ile jest ustawiony sterownik BRC. 50 stopni to chyba trochę za dużo. Można zejść do np. 35, ale w to niech się już pobawi gazownik. Inna opcja jest taka, że jest ustawione w BRC te 30 albo 35 stopni, ale układ jest zapowietrzony, źle podłączony reduktor, coś z termostatem, itp.

 

Powodem długiego przechodzenia na LPG był wadliwy czujnik temperatury w reduktorze. Zrobiłem nowy i przeniosłem go w inne miejsce na reduktorze (był na samym końcu i bardzo długo łapał właściwą temperaturę).

Dla potomnych: czujnik w BRC Genius G to termistor i rezystor połączone równolegle. Oba o wartości 3k3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja założona, kilkaset km już przejechane i pojawiło się kilka pytań. Co pokazuje komputer pokładowy podczas jazdy na gazie? Ma to jakieś odniesienie do realnego spalania? 

Podczas jazdy na wskaźniku spada poziom paliwa, po ponownym odpaleniu wraca do stanu faktycznego. Tak ma być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Górski, komputer pokazuje spalanie benzyny na podstawie czasu otwarcia wtrysków. Prostą matematyką dolicz sobie do tego 15% i masz spalanie gazu.

 

Mam inne pytanie. Byłem przed chwilą u swojego gazownika i zauważyliśmy różnicę w czasie otwarcia wtrysków benzyny dla jednej i drugiej głowicy.

Jedna strona miała powiedzmy po 2,4 druga po 2,8. To normalne? Z czego może wynikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

mam zagwostkę  ze swoim LPG, może ktoś doradzi gdzie szukać przyczyny. W ciągu dnia pn-pt nie mam jak podjechać do zakładu...

 

Pacjent: Forester My2007 2,5XT 230KM

LPG: sterownik AC Zenith Pro, 2x AC R01, wtryski Hana niebieskie (wszystkie już nowe, poprzednie wymienione bo telepało budą na wolnych); instalacja ma 3,5 roku, przejechane 50kkm, świece zmieniane 50kkm temu po założeniu LPG, zawory nie regulowane dotychczas, przebieg forka teraz 190kkm

 

Pozostał jeden problem - na wolnych obrotach sinik pracuje równo (wcześniej przez zmianą wtrysków pracował krzywo ;) ), jednak co 5-8 sekund obroty spadają na moment, do 500-600 rpm, od razu zostają podbite, popracuje równo te kilka sekund i znowu spadają -  i tak w kółko. Objaw czasem bardziej widoczny, czasem mniej. W zasadzie widoczny najbardziej po osiągnięciu temperatury roboczej. Na zimnym w zasadzie niezauważalny.

 

Mam wrażenie jakby na wolnych dostawał za dużo gazu i się przylewał. Tak do mnie przemawiają te objawy. Na noPb pracuje normalnie, ale wiadomo, że LPG uwydatnia wszelkie problemy.

 

Od czego zacząć? Podpięcie do komputera LPG da odpowiedź? Czy umawiać się na luzy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RadziejS napisał:

Koledzy,

 

mam zagwostkę  ze swoim LPG, może ktoś doradzi gdzie szukać przyczyny. W ciągu dnia pn-pt nie mam jak podjechać do zakładu...

 

Pacjent: Forester My2007 2,5XT 230KM

LPG: sterownik AC Zenith Pro, 2x AC R01, wtryski Hana niebieskie (wszystkie już nowe, poprzednie wymienione bo telepało budą na wolnych); instalacja ma 3,5 roku, przejechane 50kkm, świece zmieniane 50kkm temu po założeniu LPG, zawory nie regulowane dotychczas, przebieg forka teraz 190kkm

 

Pozostał jeden problem - na wolnych obrotach sinik pracuje równo (wcześniej przez zmianą wtrysków pracował krzywo ;) ), jednak co 5-8 sekund obroty spadają na moment, do 500-600 rpm, od razu zostają podbite, popracuje równo te kilka sekund i znowu spadają -  i tak w kółko. Objaw czasem bardziej widoczny, czasem mniej. W zasadzie widoczny najbardziej po osiągnięciu temperatury roboczej. Na zimnym w zasadzie niezauważalny.

 

Mam wrażenie jakby na wolnych dostawał za dużo gazu i się przylewał. Tak do mnie przemawiają te objawy. Na noPb pracuje normalnie, ale wiadomo, że LPG uwydatnia wszelkie problemy.

 

Od czego zacząć? Podpięcie do komputera LPG da odpowiedź? Czy umawiać się na luzy? :)

 

Zacznij od podpięcia kompa pod LPG :) 
Tam powinna być odpowiedź ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać informacje od osób które mają w Legacy z silnikiem H6 zamontowaną instalację gazową. Słyszałem opinie że te silniki nie tolerują gazu i lepiej nie zakładać. Jak to jest w rzeczywistości? Macie problemy z silnikiem po zamontowaniu instalacji? Jeśli coś się zaczęło dziać to po jakim przebiegu?

Mocno zastanawiam się nad instalacją gazu lub sprzedażą samochodu z powodu wysokiego spalania benzyny (jeżdżę głównie po mieście i spalanie jest w okolicach 22 litry). Wiem że gazu mniej nie spali ale ten jest połowę tańszy więc biorę to pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie przeliczyć czy się opłaci. Dobra jakościowo instalacja założona przez fachowca zwróci Ci się już po około 20tkm. Tanich opcji nie rozważaj. Miałem gaz w H6 z badziewnymi wtryskami. Chodziło to ŹLE i do tego żarło głowice. Jak doliczysz okresową regulację zaworów to też się opłaci,  o ile robisz więcej jak 20 tkm rocznie. Tak mniej więcej. Musisz jednak tego pilnować i mieć świadomość,  że co 40 tkm trzeba auto odstawić na 2 dni nawet do tygodnia na regulację. Chyba że znajdziesz speca, co robi to szybciej.  Jednak przy okazji zawsze coś wychodzi do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegi u mnie skromne. Maksymalnie 10tys rocznie, teraz może będzie trochę więcej ale wątpię. Niedługo będę musiał kupić fotelik dla dziecka i mam zamiar dopasować go pod samochód więc najbliższe 5 lat będę jeździł jednym samochodem więc w takiej perspektywie montaż gazu mi się zwróci. Dobrze mi się jeździ Legacy i wolałbym nie zmieniać. Ale jeśli by się miało okazać że trzeba będzie robić remont silnika (a to nie będą tanie rzeczy) to w moim przypadku nie będzie warto wsadzać gazu a kupić inny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...