Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

No więc wracamy do początku :( Nadal nie wiem gdzie, u kogo ani co powinienem założyć :( A jak te inne zestawy co podałem? 

 

Komputer KME Nevo, Reduktor Gold, wtryskiwacze Baracuda/Yeti Plus, wielozawór Tomasetto, filtry LPG - Mimar cena 2800zł

Komputer Optima Nano, reduktor KME TUR wtryskiwacze Barracuda, 3600zł

 

Co o tych opcjach myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał Górski napisał:

No więc wracamy do początku :( Nadal nie wiem gdzie, u kogo ani co powinienem założyć :( A jak te inne zestawy co podałem? 

 

Komputer KME Nevo, Reduktor Gold, wtryskiwacze Baracuda/Yeti Plus, wielozawór Tomasetto, filtry LPG - Mimar cena 2800zł

Komputer Optima Nano, reduktor KME TUR wtryskiwacze Barracuda, 3600zł

 

Co o tych opcjach myślicie?

Yeti plus do NA to zbyt wydajny wtryskiwacz, zwykłe Yeti wystarczy.

Zestaw 2 gdyby był Gold byłby spoko. Optima to sterownik firmy Alex. Może przejrzyj jakie reduktory Alex ma w ofercie, z tego co pamietam Shark 1500 może być za słaby, Turbot jest na wyrost ale stosunkowo drogi. 

 

To nie jest aż tak ważne co włożysz tylko kto to zrobi. Tak naprawdę do Twojego auta dobry zestaw to sterownik jakikolwiek nowy, redkutor na wyrost, wtryski Barracuda.

Pamiętaj, że to co producenci piszą o wydajności reduktorów jest niemal zawsze zawyżone o 50-100KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem, że temat już się pojawiał ale wątki są dość stare i często urwane bez konkretnej odpowiedzi.
Aktualnie poluję na Forestera SG z końcowych lat produkcji i skłaniam się do silnika 2,5 turbo 230 km.
Będę robił spore przebiegi (ok. 25-30 tys. rocznie) i to głownie po Warszawie tak więc muszę go zagazować.
W związku z tym mam kilka pytań:
- wiadomo że w modelach z silnikiem 2,0 bez turbo pojawiały się wersje z wzmocnionymi gniazdami zaworów co można było zidentyfikować po kodzie w VIN (EJ20F). Ponoć te wersje zdecydowanie bardziej nadawały się do gazu. Czy to prawda czy mit?
- czy w wersjach 2,5 l. również występowało adekwatne rozwiązanie? Jaki kod wówczas pojawiał się w VIN?
- jak ogólnie sprawuje się wersja z turbo w porównaniu z wolno ssącym silnikiem jeśli chodzi o gaz? Czy generuje więcej problemów?
- wszyscy na forum (choć w starych wątkach) polecają do gazowania niejakiego JAKO. Czy ten człowiek nadal działa i jest liderem w tej dziedzinie? Czy można prosić jakiś namiar na niego (link do www, telefon)?

Będę wdzięczny za pomoc i nie hejtowanie laika :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz montować LPG w XT,to radziłbym doinwestowanie i zamontowanie przy okazji instalacji lubryfikacji,wydłuży to życie zaworków .Mój Fordek(wolnossące 2.0) ma taką 200k km przebiegu na LPG,zawory i kompresja w stanie BDB. No i od siebie mogę polecić BRC sequent 56,ładnie pracuje i spalanie 10L/100km mi pasuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrła, pogięło ich z tymi cenami. To w GZW na Śląsku do Subaru z wiatrakiem dostałem ofertę za 3k pln i pewnie tam pojadę skoro tutaj takie ceny. Wiem daleko, ale dają gwarancję na 100kkm. Wątpię aby ktokolwiek w pl przebił coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam, to mnie już by się odechciało tego gazu.
Dokładnie tak jak piszę Hugo.

Po prostu potrzeba trochę więcej zaangażowania i wyszukania w swojej okolicy dobrego fachowca.
Czasem trzeba podjechać parę kilometrów dalej.
Trzeba bardziej dbać o stan auta i jego części eksploatacyjnych.
Ale suma sumarum jazda na LPG na dzień dzisiejszy, jest o połowę tańsza od benzyny.

Wybór należy do Ciebie
Ja tam wolę zaoszczędzoną kasiorkę w skali roku przeznaczyć na ciekawsze rzeczy niż benzynę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za instalację do Forka XT płaciłem 4500 z rabatem. Miało  być tip-top i z zapasem a była czterokrotna podmiana reduktora, wymiana przewodów, itd.itp. Kupa nerwów, straconego czasu, zostawione łącznie ok. 6 tys. u gazownika. Do tego musiałem się doszkolić sam, poprawiać mapy. W końcu pojechałem gdzie indziej - do Bytowa, do inżyniera pasjonata i jest ogarnięte.

Najważniejsze jest kto zakłada a parę stów w jedną czy drugą stronę nie ma większego znaczenia.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
to szukać z turbo czy bez? Ma to jakieś znaczenie przy późniejszym gazowaniu?
Chce się już skupić na szukaniu konkretnej opcji bo tych aut jak na lekarstwo. Na allegro z turbo MY'06 i w górę są chyba 2 sztuki.
Patrzę w Holandii bo mam tam szwagra i mógłbym do niego się przelecieć pojeździć po komisach ale ceny (przynajmniej na portalach) są w mocno wyśrubowane. Za zadbane egzemplarze  krzyczą po 9 tys. euro i więcej. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ20F robi na LPG >100 kkm zwykle bez regulacji zaworów. Silnik prosty, instalacja tańsza.

Turbo - regulacja co 35-50 kkm. Zabawy dużo więcej.

W lubryfikację nie wierzę, ale nie mam dowodów naukowych na brak jej skuteczności. Na forum LPG natomiast znajdziesz foty kolektorów zakitowanych tym świństwem. Bardziej wierzę w dotrysk benzyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ibar napisał:

Było, nawet chyba dwie osoby zagazowały, ale to 6 generacja, wtrysk ciekły, więc opinii jak na lekarstwo

Trzeba dodać, że 5gen to też wtrysk ciekły tylko dodatkowymi wtryskiwaczami. Natomiast 6gen to wtrysk ciekły realizowany przez wtryskiwacze benzynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczor napisał:

Uwaga Panowie... kij w mrowisko wkładam ;) LPG w Forku IV 2.0XT - ktos gazowal? 

Szukalem w szukajce info na ten temat, ale bez dobrego rezultatu

Bo ta szukajka tu jest do dupy.

Poczytaj tą przepychankę:

Znajdziesz tam paru użytkowników GAZU do FA20/FA20F DIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Miałki napisał:

Bo ta szukajka tu jest do dupy.

Poczytaj tą przepychankę:

Znajdziesz tam paru użytkowników GAZU do FA20/FA20F DIT.

 

Hej, dzieki. Przeczytalem i widze, ze swiezych informacji brak. Ktos w Polsce juz gazowal XTeka? koszt to nadal 10tys czy cos sie zmienilo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...