Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, oboje piszecie bzdury (przynajmniej częściowo), tym samym wprowadzacie ludzi w błąd.

Gaz LPG w zbiorniku nigdy nie ulegnie zapłonowi, ponieważ występuje tam zbyt mało tlenu koniecznego do stworzenia wybuchowej mieszaniny gazowo-powietrznej. Zapłon paliwa gazowego może nastąpić po opuszczeniu zbiornika, gdzie nastąpi wymieszanie z powietrzem i stworzenie palnej mieszanki. Nawet gwałtowna deformacja zbiornika (bez dostarczenia energii zdolnej do zapalania mieszaniny gazowo-powietrznej) nie spowoduje zapłonu gazu LPG. Co najwyżej taka deformacja może doprowadzić do wzrostu ciśnienia gazu w zbiorniku i spowodować otwarcie zaworu bezpieczeństwa i wyrzut nadmiaru gazu poza zbiornik. Mówimy tutaj o przypadku deformacji zbiornika bez jego uszkodzenia  (!!!). Inaczej będzie się miała sprawa w przypadku uszkodzenia powłoki zbiornika, to zupełnie inny przypadek, tutaj faktycznie może powstać energia, która zapali uchodzący ze zbiornika gaz (choć nie zawsze). Polecam przejrzeć wyniki prób na przestrzelenie zbiornika. takie próby co prawda wykonuje się tylko dla zbiorników CNG, ale były także próby przeprowadzone dla zbiorników LPG. Proszę pamiętać że cały czas piszę i mam na myśli zbiorniki samochodowe. W przypadku zbiorników przemysłowych stosowane są zupełnie inne zabezpieczenia.

Samochodowy zbiornik LPG jest zabezpieczony w dwojaki sposób:

1. Zawór nadciśnieniowy, którego otwarcie jest przepisami wymagane na poziomie 27 bar,

2. Zawór topikowy, którego otwarcie jest możliwe kiedy korpus zaworu rozgrzeje się do temperatury 110 stC.

Zawór nadciśnieniowy (tzw. PRV) to zazwyczaj zawór sprężynowy, który będzie się cyklicznie otwierał i zamykał w takt wzrostów i spadków ciśnienia w zbiorniku. Konstrukcja zaworu zapewnia wyrzut fazy ciekłej poza zbiornik. Zatem ta faza musi odparować w powietrzu i dopiero wówczas stworzy palną mieszankę paliwową. Wówczas jest konieczne źródło energii które podgrzeje mieszankę do temperatury 420 - 440 st C żeby ją zapalić. W praktyce wygląda to tak, że paliwo gazowe spala się poza zbiornikiem w odległości ok 1 - 1,5m, pod warunkiem istnienia źródła zapłonu np. płomień z palącego się samochodu.

W przypadku zaworu topikowego jego otwarcie jest jednorazowe, ponieważ jego konstrukcja opiera się o wykorzystanie korka cynowego ( w uproszczeniu), który w odpowiedniej temperaturze ulegnie stopieniu i uwolni gaz. Zapłon paliwa gazowego (wraz z tlenem oczywiście) w takim przypadku może się dobywać w pewnej odległości od zbiornika lub nie. Wszystko zależ od usytuowania wylotu zaworu topikowego.

Kolejna sprawa to opróżnianie zbiornika. W celu doprowadzenia do całkowitego zatrzymania procesu parowania ciekłej mieszaniny LPG trzeba schłodzić nie tylko zbiornik ale również atmosferę wokół zbiornika. Temperatura parowania propanu (w warunkach normalnych) to -16 stC, butanu ok 0 stC, zatem zgromadzona w samochodowym zbiorniku mieszanina LPG (przy założeniu proporcji propanu i butanu 50/50) to -8 stC. Dostarczenie niewielkiej energii momentalnie powoduje odparowanie paliwa gazowego. Nie zgodzę się również z twierdzeniem, że opróżnienie zbiornika trwa kilka minut. Opróżnienie zbiornika o pojemności ok 40 litrów gazu może trwać kilka godzin. Niestety odparowanie tak dużej ilości paliwa jest czasochłonne.

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się gaz zapali to bardzo możliwe, jednak nie ma szans żeby cała objętość gazu z butli w jednej chwili się zapaliła robiąc wielkie bum. Będzie wybuch mieszaniny która pomieszała się z powietrzem, a potem regularny pożar z powstałego otworu. Filmiki na youtubach generalniej potwierdzają moją koncepcje - nagły nieduży wybuch a potem albo pożar, albo wyciek samego gazu bo wybuch ugasił pożar. Ja przyczepiłem się do powiedzenia że cała objętość wybuchnie - a tu nie ma takiej możliwości. Musi się najpierw pomieszać z tlenem, a o ile nie zderzysz zbiornika lpg z ciekłym tlenem to raczej na pewno wybuchnie tylko jakaś niewielka część gazu zgromadzonego w butli.

Godzinę temu, rydzada napisał:

Gwarantuję Ci, że jakby w napełniony do 99% zbiornik, zamknięty we wnęce koła w bagażniku, wjechał iny samochód i zbiorniki ten rozszczelnił by się w wyniku deformacji i nadmiernego wzrostu ciśnienia, to nie trzeba by dokładać dodatkowej energii w postaci np. iskry mechanicznej, czy elektrycznej do zainicjowania wybuchu.

DO wybuchu potrzeba mieszaniny gazu z powietrzem - sam gaz nie jest palny, tak samo jak płynny lpg. Proste. Nie dostarczysz powietrza to Ci nic nie wybuchnie choćbyś nie wiem jak się starał.

10 minut temu, Paulus napisał:

Nie zgodzę się również z twierdzeniem, że opróżnienie zbiornika trwa kilka minut. Opróżnienie zbiornika o pojemności ok 40 litrów gazu może trwać kilka godzin. Niestety odparowanie tak dużej ilości paliwa jest czasochłonne. 

Mam tylko doświadczenie z butlą napełnioną mniej więcej do połowy - po odkręceniu zaworu, uleciało dużo gazu po czym uspokoiło się a cały zbiornik się oszronił i widać było jak w środku się gotuje ciecz. Po 10 minutach nie było już gazu w środku.

Edytowane przez Michał Guz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma zewnętrznego źródła ciepła to faktycznie płomień pochodzący oda wydostającego się paliwa gazowego będzie niewielki. Jest to także spowodowane tym, że ciśnienie wewnątrz zbiornika zaczyna spadać. Generalnie to przy braku zewnętrznego źródła płomienia zawór nadciśnieniowy powinien się zamknąć i uszczelnić zbiornik. Zapewne na tych filmikach na YT były jakieś badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej że badziewia - bo jaka dobra instalacja wybuchnie podczas jazdy, albo tankowania? Fizyka jest tu nieubłagana. Żeby dochodziło do utleniania musi być tlen.

 

50l cieczy lpg (propan) to 12,7m^3 gazu przy ciśnieniu atmosferycznym.

 

Mieszanka stechiometryczna gazu z powietrzem to 1:15.3, czyli dla gazu żeby się całkowicie spalił potrzeba 194,31^3 powietrza. To trochę dużo i myślę że w pobliżu auta nie ma tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał Guz napisał:

194,31^3 powietrza. To trochę dużo i myślę że w pobliżu auta nie ma tyle.

 

Oczywiście 194,31 m^3, ale to tak na marginesie. Prostopadłościan o krawędziach 4x6x8,5 m to 216 m^3. Wstaw do niego samochód, a okaże się, że chyba jednak jest... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast teoretyzować poczytajcie trochę w necie o mechanizmie powstania mieszaniny wybuchowej i przyczynach,  skutkach samych wybuchów. Nie ma nic na wprost,  że tyle a tyle np. powietrza potrzeba. W praktyce to tak nie działa. I już nie jeden się naciął na omijaniu przepisów bezp. Marginesy bezpieczeństwa muszą być dużo większe niż teoria. Niemniej 90% wypełnienia jest moim zdaniem bezpieczną granicą. Jak pisałem wcześniej,  są firmy/ludzie, którzy całkiem wyrzucają pływak !!! Debile i tyle w temacie. Poczytajcie też o efekcie JETFIRE i BLEVE w aspekcie uszkodzonego, przepełnionego zbiornika albo np wyrwanego z korzeniami zaworu bezp. Nie straszę, ale świadomość trzeba mieć. Są też fajne filmiki w necie,  jak zwykle - z Rosji  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko! Mam impreze wrx 2.0T Jakies 225-250 koni, byla w niej instalacja gazowa niestety została wymontowana. Mam butle w kole, reduktor kme red1 gold i sterownik stag 4 qbox plus. Czy taki zestaw jest dobry do tego silnika i ew jakie wtryskiwacze do tego dobrac? Polecacie kogos w Warszawie lub okolicach od strony Raszyna kto by to lub cos innego był w stanie założyć do tego silnika i zrobił to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartesiak1 napisał:

Pytanko! Mam impreze wrx 2.0T Jakies 225-250 koni, byla w niej instalacja gazowa niestety została wymontowana. Mam butle w kole, reduktor kme red1 gold i sterownik stag 4 qbox plus. Czy taki zestaw jest dobry do tego silnika i ew jakie wtryskiwacze do tego dobrac? Polecacie kogos w Warszawie lub okolicach od strony Raszyna kto by to lub cos innego był w stanie założyć do tego silnika i zrobił to dobrze?

Zestaw, o ile sprawny, jest dobry. Wtryski takie, żeby wydoliły 70 KM / cylinder. Gazownik Ci dobierze odpowiednie. Namiary na W-wę znajdziesz niedaleko, bo w tym wątku, na poprzedniej (-nich) stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają użytkownika jako. Z tego co mi się udało ustalić przyjmuje na Mechaników 11 w serwisie nie ASO Subaru. 

Mój kolega który od kilku lat użytkuje Honde w LPG poleca mi Klinikę LPG na ochocie. 

Jest jeszcze EGP na Ostrobramskiej ale opinie mają średnie. Jak jest ok to jest ok a jak się coś krzaczy to umywają kręcę podobno i zwalają wine na producenta podzespolów. 

 

Edytowane przez Michał Górski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bartesiak1 napisał:

Pytanko! Mam impreze wrx 2.0T Jakies 225-250 koni, byla w niej instalacja gazowa niestety została wymontowana. Mam butle w kole, reduktor kme red1 gold i sterownik stag 4 qbox plus. Czy taki zestaw jest dobry do tego silnika i ew jakie wtryskiwacze do tego dobrac? Polecacie kogos w Warszawie lub okolicach od strony Raszyna kto by to lub cos innego był w stanie założyć do tego silnika i zrobił to dobrze?

Jedź do Jako, to będziesz spał spokojnie. Ja użytkuję FXT z lpg jego montażu już od 7 lat i ponad 100tkm i wszytko jest ok. Oszczędzisz teraz kilka złotych w innym zakładzie, za to później możesz wydać znacznie więcej.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa forki turbo zagazowałem w Regułach, eco tech. (również dlatego, że to moja strona miasta)

Łącznie przejechałem na LPG forkami ok 120tkm. W obecnym FXT były małe sprawy do poprawy, ale ogólnie polecam zakład, właściciel z fajnym nastawieniem na rozwiązanie problemów. Teraz po 50tkm (ponad 3 lata) padł mi jeden wtrysk, akurat wymieniłem sobie we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko, 

 

A czy na śląsku jest ktoś kto wystroi samochód na gazie z sondą szerokopasmową, nie bazując na odczytach z ECU..

 

Chodzi o to że aktualnie GT ładuje mi w okolicach 1.00 - 1.10 (peak) w momencie gdy seryjne doładowanie to około 0.80 - 0.85b, chciałbym to nadgonić mapą gazową.

Edytowane przez gawinyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę podzwoniłem i się dowiedziałem.

Różnie polecają i różne ceny dają :( 

Komputer KME Nevo, Reduktor Gold, wtryskiwacze Baracuda/Yeti Plus, wielozawór Tomasetto, filtry LPG - Mimar cena 2800zł


Komputer Optima Nano, reduktor KME TUR wtryskiwacze Barracuda, 3600zł


Komputer AEB MP48 OBD KING, reduktor KME SILVER F8, wtryski Hana 2001, 3890zł

Jeszcze był jeden zakład ale już nie pamiętam co polecali :( Ceny od 2800 do 3890 :( 
Ciężko wybrać jak się człowiek nie zna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest WRX to ani KME Silver ani Tur nie bedzie wystarczająco wydajny.

We wtryski Hana bym nie szedł. Barracuda 130 powinna dać radę, ewentualnie można podlać benzyną u góry. Yeti Plus mało popularne więc mało opinii co do trwałości , wydajność z zapasem. Sterownik chyba każdy da radę. Ja bym chciał mieć dotrysk benzyny choć nie jest pewne na ile chroni zawory. King na pewno ma, pozostałych nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 08:17, gawinyo napisał:

Siemaneczko, 

 

A czy na śląsku jest ktoś kto wystroi samochód na gazie z sondą szerokopasmową, nie bazując na odczytach z ECU..

 

Chodzi o to że aktualnie GT ładuje mi w okolicach 1.00 - 1.10 (peak) w momencie gdy seryjne doładowanie to około 0.80 - 0.85b, chciałbym to nadgonić mapą gazową.

@Paulus ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to zwykłe 2.5i wolnossące. 
To wtedy każdy z zestawów powinien być ok. Choć ja bym dołożył te parę groszy do mocniejszego reduktora (różnica 100 pln). Co do wtrysków - Barracudy będą dobrym wyborem. Hany obecnie są zawodne, sterownik to wg preferencji gazownika. Koniecznie się upewnij, że:
1. Zdejmie kolektor do wiercenia
2. Da pojedyncze wtryskiwacze na każdy cylinder
3. Wystroi pod kontrolą AFR

Po przemyśleniu - Silver i Tur będą raczej co najwyżej na styk - zależy jakie to 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michał Górski napisał:

W ostatniej opcji wtryski mają być na aluminiowej listwie. Co to znaczy wystrojenie pod kontrolą AFR? 

Silnij 2.5 163kM jak dobrze pamiętam.

 

Instalacja gazowa ma to do siebie, że można ją stroić realtime w przeciwieństwie do fabrycznego sterownika silnika.

 

Więc w przypadku jakiejkolwiek modyfikacji coś czego komputer fabryczny nie jest w stanie zrobić ( chociaż fabryczny komputer też ma jakąś tolerancję procentową gdzie jest w stanie nadgonić ) komputer gazowy jest w stanie nadgonić, nie sam ale za pomocą człowieka. 

 

W wypadku gdzie turbo ładuje więcej niż ładuje fabrycznie ( do pewnej granicznej ) to powietrza jest za dużo, paliwa za mało, wtedy AFR czyli mieszanka jest zbyt uboga itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Michał Górski napisał:

W ostatniej opcji wtryski mają być na aluminiowej listwie. Co to znaczy wystrojenie pod kontrolą AFR? 

Silnij 2.5 163kM jak dobrze pamiętam.

To może ja.

Wtryski na listwie, zwłaszcza przy bokserze, gdzie wloty do cylindrów są daleko od siebie, nie jest dobrym rozwiązaniem. Każdy z cylindrów (kolektorów) lepiej, żeby miał osobny wtryskiwacz, podłączony możliwie krótkim wężykiem do kolektora. Najlepiej, żeby filtr fazy lotnej był taki z jednym wlotem, a dwoma wylotami. Te dwa wyloty po to, żeby rozdzielić gaz równomiernie na prawą i lewą stronę silnika, czyli na cylindry 1,3 i 2,4.

Strojenie z sondą AFR polega na tym, że dobiera się wydatek gazu nie tylko na podstawie tego, ile podpowiada komputer auta, ale również od tego, co mówi sonda AFR mierząca stonek powietrze-paliwo w spalinach. Ważne zwłaszcza przy dużych obciążeniach silnika. Sondę wtyka się w rurę wydechową, jeździ i dostraja instalację gazową.

... niektórzy gaziarze stroją praktycznie każde auto z sondą AFR, ale tylko niektórzy (czytaj: dobrzy)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...