Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim mam foresters z 2015 r silnik 2.5L H4 SOHC 16V model fb25 sprowadzony z USA. Powiedzcie mi proszę bo jestem zielony jak jest z założeniem instalacji lpg do tego modelu. Autko ma przejechane 8800km. Jakiej firmy instalacje polecacie gazownik proponuję mi lavato lub landi renzo?? A wy co sądzicie?? Pozdrawiam wszystkich I dziękuję za szczera odpowiedź.. 

Edytowane przez Td601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Forester 2006 USA, automat, silnik SOHC, bez turbo, instalacja BRC. Po nagrzaniu silnika muszę "zakręcić" kilka razy żeby auto odpaliło. Nie ma problemu z odpalanie gdy silnik jest zimny. W zimę auto może stać nie odpalane nawet 2 tygodnie i pali na dotyk. Po nagrzaniu, problem. 

Czy ktoś z Was ma podobny problem, lub wie jaka może być przyczyna takiego uruchamiania silnika? Na samej benzynie problemu nie ma.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 06:52, Td601 napisał:

Cześć wszystkim mam foresters z 2015 r silnik 2.5L H4 SOHC 16V model fb25 sprowadzony z USA. Powiedzcie mi proszę bo jestem zielony jak jest z założeniem instalacji lpg do tego modelu. Autko ma przejechane 8800km. Jakiej firmy instalacje polecacie gazownik proponuję mi lavato lub landi renzo?? A wy co sądzicie?? Pozdrawiam wszystkich I dziękuję za szczera odpowiedź.. 

 

Ja mam LPG w FB25 (to jest DOHC, nie SOHC jak piszesz). Założyłem instalacje na STAGu w lokalnym zakładzie. Mieli mały problem z ustawieniem mapy ale zrobili za drugim razem poprawnie. Potem wynikły kolejne problemy - nie sprawdzili stanu przepustnicy przy robocie z gazem (nie wyczyścili jej). Przynajmniej tak stwierdzili że "to jest to". W każdym razie od tego czasu śmiga bez problemu ;-) Pali w zależności od ciężaru nogi i stylu jazdy także nie wiem dokładnie. 16-20 mpg.  O samym silniku w różnych miejscach różnie mówili/pisali i w końcu sam nie wiem: niby ma hydrauliczne popychacze i nie trzeba często regulować zaworów (co nie znaczy że nie kontrolować). Ja tam mechanikiem nie jestem - będzie trzeba to się zrobi. Sam silnik nawet bez turbo to sama radość jazdy ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 19:59, Michał Guz napisał:

Sprawdź szczelności instalacji lpg za reduktorem. 

Dzięki za radę. Reduktor do regeneracji. Koszt 200 PLN. Miał prawo "odmówić" prawidłowej pracy. Auto na tej instalacji LPG przejechało ok. 200 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprawdź czy wtryski nie wymagają kalibracji, wymień przewody gumowe na nowe bo po takim kilometrażu może Ci się rozszczelnić niedługo i sprawdź wszystkie cybanty czy trzymają gaz. Najłatwiej to nosem, bo gaz LPG podobnie śmierdzi jak gaz do kuchenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba trochę przesadzona metoda, no jakkolwiek dokładna by nie była :P Mi się na węch udało załatać wszystkie mikro wycieki, lepsze cybanty kupiłem wymieniłem gdzie nieszczelność była i po problemie, ciśnienie gazu jest nawet kilka dni po zgaszeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieków lepiej szukać metodą płyn do naczyń plus woda i pianą pokrywać łączenia.
Jaki to dokładnie reduktor?
Są pianki do sprawdzania szczelnosci- spray kosztuje dychacza a tworzy gęstą pianę która utrzymuje się kilka minut. Na all... "tester szczelnosci lpg". Działa bardzo fajnie.

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, tak też sprawdzałem. Jak się psika samą piana i silnik zassa to też nie ma ryzyka że coś się stanie, bo za mało wody aby krzywdę zrobiło. Za to trzeba uważać na złącza żeby nie pochlapać na pracującym silniku bo może być kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dr.elich napisał:

Wycieków lepiej szukać metodą płyn do naczyń plus woda i pianą pokrywać łączenia.
Jaki to dokładnie reduktor?

Nie mam pojęcia jaki to reduktor. Sam nie będę szukał wycieków. W czwartek zostawiam auto na pół dnia u gazownika. Z ciekawości spytam jaką mam instalację, reduktor, wtryski.

W dniu 23.07.2018 o 18:14, Michał Guz napisał:

Przy okazji sprawdź czy wtryski nie wymagają kalibracji, wymień przewody gumowe na nowe bo po takim kilometrażu może Ci się rozszczelnić niedługo i sprawdź wszystkie cybanty czy trzymają gaz. Najłatwiej to nosem, bo gaz LPG podobnie śmierdzi jak gaz do kuchenek.

Dzięki. Powiem gazownikowi o przebiegu na LPG, zasugeruję sprawdzenie wtrysków (kalibracja), sprawdzenie szczelności lub wymianę przewodów,

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2018 o 22:00, dr.elich napisał:

Wycieków lepiej szukać metodą płyn do naczyń plus woda i pianą pokrywać łączenia.
Jaki to dokładnie reduktor?

BRC Genius mb 1500.

W dniu 24.07.2018 o 22:18, Michał Guz napisał:

Oby przejechał drugie tyle na tym gazie :)

Odebrałem auto od gazownika. Regeneracja reduktora, regulacja instalacji i wymiana dwóch przewodów gumowych, koszt 220 PLN. Pali na dotyk i mam wrażenie że do forestera gazownik założył turbinę. 

Pozdrawiam

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest ktoś na forum, kto już regulował luzy zaworowe w FB25 i może powiedzieć czy mając urządzenie do wciskania zaworów idzie wymienić płytki bez demontażu wałków?

 

Cały czas myślę o LPG do mojej Legacy, ale ta regulacja, o której wszyscy piszą że straszna, jest ciągle nie jasna.... Mało faktów trochu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Legacy2013User napisał:

Czy jest ktoś na forum, kto już regulował luzy zaworowe w FB25 i może powiedzieć czy mając urządzenie do wciskania zaworów idzie wymienić płytki bez demontażu wałków?

 

Cały czas myślę o LPG do mojej Legacy, ale ta regulacja, o której wszyscy piszą że straszna, jest ciągle nie jasna.... Mało faktów trochu.....

regulacja 2,5 wolnossącego to bułka z masłem. koszt 250 pln 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2018 o 07:41, kamson napisał:

Od którego roku weszły FB?

 

 

W Legacy FB25 po lifcie który był pod koniec 2012.

 

Znalazłem na forach amerykańskich już info, że do wymiany płytek nie trzeba demontować wałków rozrządu, trzeba mieć narzędzie do wyciskania zaworów, i wtedy wymienia się płytkę.

 

Niestety nie znalazłem info czy w Legacy?Outback jest to do zrobienia od dołu w przestrzeni pomiędzy podłużnicami bez opuszczania silnika.

 

Ale chyba u Nas jeszcze nikt z forum się z tym nie bawił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szanowni mam pytanie o montaż LPG w Outbacku '05 w wersji 250 konnej. Taka informacja widnieje w specyfikacji: 2.5L Turbo, 250hp with active valve control (premium fuel required) 

Czy to oznacza, że LPG nie jest dobrym pomysłem przy tej wersji? Na innym forum powiedziano mi, że zarówno 98 jak i 95 oktanów jest ok, natomiast poniżej tego może załączać się tryb serwisowy. Jak to ma się do LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Górski napisał:

Witam,

OBK 2010 2,5i. Orientuje się ktoś jaki koszt instalacji i gdzie najlepiej sie udać w Warszawie albo jej okolicach? 

 

Korzystam z egp.pl, dotychczas w 4 samochodach - wszystko gra. Tylko terminy mają typu za 2 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...