Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnośnie wlewu. Ma ktoś pełnowymiarowy wlew LPG pod klapką w Imprezie GD? 

Standardowo montuje się ten mini + przejściówka wkręcana. Brat w Volvo S80 ma pełnowymiarowy wlew i nic nie musi wkręcać, ale nie wiem, czy jest szansa, by to sie zmieściło pod klapką GD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie jej teraz pokazać, bo Forek w Kraku a ja w wawie. Co prawda jest to sprzęt z Forum, ale o tych instalacja Tomasetto nie słyszałem nigdy, dlatego pytałem. Mam go oglądać w sobotę. Na co zwrócić uwagę szczególnie poza oczywiście ogólna estetyka wykonania instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomesetto jest w miarę ok. Tylko nie każdy to serwisuje. A wlewka to może i wejdzie pod klapką ale ciasno z pistoletem może być, ja bym montowal z przelotka, możesz nawet kupić taką z dodatkowym filtrem!

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć , jestem nowy, więc przede wszystkim .. cześć

oczywiście pomocy potrzebuję

mam legacy z 2014r. 2.5 167 KM bezturbo z USA,

to mój 6-sty subarak, wcześniej legacy i forki,

zastanawiam się nad zdrad i zgazowaniem, bo jeżdżę na razie min 50% miasto (wawa), któ mi pomoże?

najwięcej słyszałem o "Jako", ale nie znam, nie mam kontaktu.

Ktoś mi doradzi jako instalkę wziąć aby było dobrze i legaś się nie obraził

 

serdecznie wszystkich pozdrawiając

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Michał Guz napisał:

Hejka mam pytanie odnośnie 2.0 turbo z LPG - ile to powinno palić? Przy dynamicznej jeździe w mieście? Spala mi teraz 17-20 litrów i coś czuję że tak nie powinno być... 

Trochę przydużo, nawet jak na "dynamiczną jazdę w mieście"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam od niedawna Forestera 2001, zresztą kupionego od miłego formumowicza :)

Forek ma dwuletnia instalację gazową Stag, zawory wymienione trzy miesiace temu - ponoc wszystko działało bez problemu - tyle że u mnie jakoś nie chce..

MOże pech, a może inna franca.

Najpierw gaz sie przestał włączać (migała lampka gotowości do przełączenia - ale nic dalej - manualnie też się nie udawało)- pojechałam do gazownika, zresztą namiar wyśledzony gdzieś z trudem na Forum Subaru (potrzebuję w Warszawie) - pan bardzo miły, pogrzebał, zmienił filtr, podłaczył do kompa, cos wyregulował - powiedział że zbyt niskie ciśnienie gazu było w systemie. Przejechaliśmy się - zaczelo działac.

Tylko ze działalo raptem trzy tygodnie - i to w dodatku po miescie w ogóle nie jeżdze - tylko w weekendy robie około 300 km szosowo-polnych.

Tym razem auto się przełączało na gaz, ale mniej więcej po minucie wszsytkie lampki od kontrolki gazu gasły i auto z lekkim czknięciem wracało na benzynę. manualnie na gaz się przełaczyc nie dawalo, tylko po kazdorazowym odpaleniu auta próbował się przelączyc na gaz na chwile i znów zdychal. Oczywiście mowa jesto sytuacji z pełnym bakiem gazu.

 

NIe bardzo mi się uśmiecha wracac do tego samego gazownika (kto wie, moze to była  autoreklama - ze niby ktos go poleca - taki wpis byl tylko jeden), choc może to wcale nie jego skucha,  a nie potrafię znaleźć aktualnych namiarów na jakiś inny sensowny warsztat gazowy w Wawie (kiepska ze mnie tropicielka)

 

Ktos może cos podpowie, albo poleci jakiegoś speca w Warszawie?

 

Pozdrawiam AnaiC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie straszna Ci podróż do Bytowa to pan Piotr Kopczyński (Scantel) założy Ci to jak nikt inny. To nie jest gazownik robiący to dla zarobku ale naukowiec z pasją. Mój Forek właśnie u niego dziś wylądował na poprawki po poprzednim instalatorze. 

Znajdziesz kontakt w googlach. Na forum LPG znany jako Piotr_K - możesz obejrzeć jego instalacje. 

Minusem są terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące silników 1,5 stosowanych w Imprezach , czy te silniki tez posiadały wersję z utwardzonymi gniazdami zaworów czy nie ? Jak w nich się sprawuje instalacja LPG ? Moze ktoś już ma doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2018 o 18:19, AnaiC napisał:

Hej,

 

mam od niedawna Forestera 2001, zresztą kupionego od miłego formumowicza :)

Forek ma dwuletnia instalację gazową Stag, zawory wymienione trzy miesiace temu - ponoc wszystko działało bez problemu - tyle że u mnie jakoś nie chce..

MOże pech, a może inna franca.

Najpierw gaz sie przestał włączać (migała lampka gotowości do przełączenia - ale nic dalej - manualnie też się nie udawało)- pojechałam do gazownika, zresztą namiar wyśledzony gdzieś z trudem na Forum Subaru (potrzebuję w Warszawie) - pan bardzo miły, pogrzebał, zmienił filtr, podłaczył do kompa, cos wyregulował - powiedział że zbyt niskie ciśnienie gazu było w systemie. Przejechaliśmy się - zaczelo działac.

Tylko ze działalo raptem trzy tygodnie - i to w dodatku po miescie w ogóle nie jeżdze - tylko w weekendy robie około 300 km szosowo-polnych.

Tym razem auto się przełączało na gaz, ale mniej więcej po minucie wszsytkie lampki od kontrolki gazu gasły i auto z lekkim czknięciem wracało na benzynę. manualnie na gaz się przełaczyc nie dawalo, tylko po kazdorazowym odpaleniu auta próbował się przelączyc na gaz na chwile i znów zdychal. Oczywiście mowa jesto sytuacji z pełnym bakiem gazu.

 

NIe bardzo mi się uśmiecha wracac do tego samego gazownika (kto wie, moze to była  autoreklama - ze niby ktos go poleca - taki wpis byl tylko jeden), choc może to wcale nie jego skucha,  a nie potrafię znaleźć aktualnych namiarów na jakiś inny sensowny warsztat gazowy w Wawie (kiepska ze mnie tropicielka)

 

Ktos może cos podpowie, albo poleci jakiegoś speca w Warszawie?

 

Pozdrawiam AnaiC

Brzmi tak jak brak gazu - możliwości kilka.

Zapchany filtr fazy ciekłej - wykręcić dasz radę sama - zależnie od ustawienia zaworu robota na 5-30 minut.

Brak podciśnienia na parowniku - parownik się nie otwiera przez co brak gazu - choć w to wątpie, nawet w pozycji zamkniętej podawałby wystarczającą ilość gazu na wolnych obrotach.

Zepsuty/zatkany/zakręcony zawór przy butli.

Uszkodzony któryś z czujników.

Urwany/przetarty/ zaśniedziały kabel. Sprawdź te przy akumulatorze.

Elektrozawór się popsuł - czy słychać kliknięcie przy przełączaniu na gaz?

 

Ja miałem taką sytuacje, że gaz przestał działać a wcześniej robił mi cyrki - piszczał świecił, odłączał gaz - gdy padł to nawet się kontrolki nie świeciły. Wypiął się jeden kabel przy wtyczce wyświetlacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2018 o 22:30, ted58 napisał:

Mam pytanie dotyczące silników 1,5 stosowanych w Imprezach , czy te silniki tez posiadały wersję z utwardzonymi gniazdami zaworów czy nie ? Jak w nich się sprawuje instalacja LPG ? Moze ktoś już ma doświadczenia w tym temacie?

Niestety te silniki nie maja utwardzanych gniazd zaworowych. regulacja zaworów przy zasilaniu LPG co ok. 50.000 - 60.000 km. Mamy na koncie takiego Bloba. Jak większość Subaru również i ten dobrze sie zachowuje na LPG. Warunek - zawsze ten sam - poprawny montaż i dobry dobór komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2018 o 23:00, Paulus napisał:

Niestety te silniki nie maja utwardzanych gniazd zaworowych. regulacja zaworów przy zasilaniu LPG co ok. 50.000 - 60.000 km.

 

Hmm... Ja posiadając EJ20F zostałem poinformowany, że sprawdzenie - i ewentualną regulację mam zrobić właśnie co 60 kkm.

Przy silnikach innych, niż "F" i zasilaniu LPG wypadało zrobić to co 30 kkm. Czy tutaj jest jakoś inaczej?

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Malyboss napisał:

Przy silnikach innych, niż "F" i zasilaniu LPG wypadało zrobić to co 30 kkm. Czy tutaj jest jakoś inaczej?

 

No jakieś szaleństwo

Przy dobrze zestrojonej instalacji spokojnie można śmignąć bez regulacji 80 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głowica co 30 kkm wymaga regulacji luzów bo siadają jej gniazda, to jak to się skończy w dłuższej perspektywie? ;) Co wtedy, czy to propan-butan jest zły czy raczej pan gazownik zrobił lipę i kazał sprawdzać, chuchać, dmuchać i regulować? Jasne że nie zaszkodzi często sprawdzać, tylko bez obsesji, ale jak trzeba często regulować to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szamot napisał:

Na tych innych się nie reguluje ;)

 

6 godzin temu, mirasek napisał:

Jak głowica co 30 kkm wymaga regulacji luzów bo siadają jej gniazda, to jak to się skończy w dłuższej perspektywie?

 

6 godzin temu, mirasek napisał:

Jasne że nie zaszkodzi często sprawdzać, tylko bez obsesji, ale jak trzeba często regulować to coś jest nie tak.

 

Dokładnie tak. Zwracam uwagę, że ja napisałem właśnie o sprawdzaniu co 30 kkm - i dopiero ewentualnej regulacji.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Malyboss napisał:

 

@szamot, chyba Cię poniosło trochę... albo pomyliłeś fora  :biglol:

 

Nic nie pomylił. Sam sie zastanów.

Zrobiłem STurbo 105kkm bez regulacji i bez problemów z obrotami. Auto po wypadku poszło na części, ale jeździło do końca jak wściekłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...