Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada może ktoś Zenita pro OBD?  Potrzebuję zdjęcie, bo zakładałem go ostatnio i chyba dali mi sterownik bez OBD....  Ale chce się upewnić, poniżej na zdj jest ten co mi go założyli. Dodatkowo rozumiem że OBD ma mieć wtyczkę wpiętą w OBD pod kierownica? 
IMG_20170702_103404_788.thumb.jpg.14c31e54d01d1423bf2e5689e54e32ed.jpg

Moim zdaniem to wystarczy, że wpieli Ci się w wiazke gdzieś w okolicach silnika ale nie mam więc tak tylko sugeruję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr dwa:

Czy przy wymianie Stako 630x225 na Stako 680x240 trzeba wymienić również wielozawór? Ze względu na większą wysokość zbiornika? Czy nie ma to znaczenia i zadziała prawidłowo, ten co jest w starym, mniejszym Stako?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rydzada napisał:

Pytanie nr dwa:

Czy przy wymianie Stako 630x225 na Stako 680x240 trzeba wymienić również wielozawór? Ze względu na większą wysokość zbiornika? Czy nie ma to znaczenia i zadziała prawidłowo, ten co jest w starym, mniejszym Stako?

Niestety trzeba wymienić wielozawór. Po pierwsze (teoretycznie) nie zatankujesz wymaganej ilości paliwa, chyba, że podegniesz pływak. po drugie podczas przeglądu rejestracyjnego diagnosta ma prawo odmówić podbicia przeglądu ze względu na niedostosowany wielozawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paulus napisał:

Niestety trzeba wymienić wielozawór. Po pierwsze (teoretycznie) nie zatankujesz wymaganej ilości paliwa, chyba, że podegniesz pływak. po drugie podczas przeglądu rejestracyjnego diagnosta ma prawo odmówić podbicia przeglądu ze względu na niedostosowany wielozawór.

Dzięki za info. W takim razie komplet z wielozaworem. Trudno. Muszę to sobie przeliczyć. Pływak i tak miałem lekko podgiąć, oczywiście w granicach rozsądku. Jak mnie napadnie jakaś jesienno-zimowa depresja to wymienię zbiornik samodzielnie. 

Hugo,dzięki za poradę.  Ma to sens, ale nie będę raczej rzeźbił. Zawór to w końcu nie majątek. 

Edytowane przez rydzada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej! Chcę podłączyć się pod wątek w sprawie mojego Subaru Impreza. Czy do tych aut montuje się LPG? Jak to wygląda w praktyce? Co powinienem wiedzieć zanim podejmę ostateczną decyzję? Autem jeżdżę bardzo dużo i pomyślałem o oszczędnościach.

Samochód to Subaru Impreza  2.0 T 260 KM 2003 rok

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, klemens89 napisał:

Hej! Chcę podłączyć się pod wątek w sprawie mojego Subaru Impreza. Czy do tych aut montuje się LPG? Jak to wygląda w praktyce? Co powinienem wiedzieć zanim podejmę ostateczną decyzję? Autem jeżdżę bardzo dużo i pomyślałem o oszczędnościach.

Samochód to Subaru Impreza  2.0 T 260 KM 2003 rok

Pomożecie?

Da się. Gazuje się Subaru nawet grubo ponad 300-konne. Musi to jednak zrobić ktoś mądry a nie warsztat który nie ma doświadczenia w takich autach. Po założeniu gazu wskazana, a wręcz wymagana jest regulacja zaworów co max. 40-50 tkm. W wielu modelach boksera wiąże się to z wyjęciem silnika. 

1 minutę temu, rydzada napisał:

Da się. Gazuje się Subaru nawet grubo ponad 300-konne. Musi to jednak zrobić ktoś mądry a nie warsztat który nie ma doświadczenia w takich autach. Po założeniu gazu wskazana, a wręcz wymagana jest regulacja zaworów co max. 40-50 tkm. W wielu modelach boksera wiąże się to z wyjęciem silnika. 

Na Allegro jest aktualnie fajna zakuta czarna Impreza prawie 400 koni. Zagazowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory reguluje się zawsze, czy to na LPG czy benzynie. Po prostu interwały na LPG są częstsze. Jeśli tego dawno nie robiłeś to polecam od razu przy zakładaniu zrobić regulację. Będziesz miał pewnośc na te kilkadziesią tys km.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kolejny raz sprostuje - najpierw robi sie SPRAWDZENIE LUZOW (bez wyciagania silnika), a dopiero potem, jesli trzeba, robi sie regulacje (zazwyczaj, ale nie zawsze, trzeba zrzucac silnik). Mam juz prawie 250k przejechane, sprawdzalem luzy 3x, tylko raz musialem regulowac i to tylko na jednym zaworze.


 

 

T.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tummi napisał:

To ja kolejny raz sprostuje - najpierw robi sie SPRAWDZENIE LUZOW (bez wyciagania silnika), a dopiero potem, jesli trzeba, robi sie regulacje (zazwyczaj, ale nie zawsze, trzeba zrzucac silnik). Mam juz prawie 250k przejechane, sprawdzalem luzy 3x, tylko raz musialem regulowac i to tylko na jednym zaworze.


 

 

T.

 


 

Jeżeli przekonany jesteś, że luzy zaworowe są właściwe to zakładaj gaz. Porządny gazownik po założeniu instalacji winien sprawdzić pracę takiej instalacji w pełnym zakresie pracy silnika, zarówno podczas spokojnej i bardziej agresywnej jazdy. Wtedy powinny wyjść wszelkie niedomagania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adek83ak napisał:

Jeżeli przekonany jesteś, że luzy zaworowe są właściwe to zakładaj gaz.

 

 

 


 

"Przekonanie" nie ma tu nic do rzeczy ;) Trzeba sprawdzac luzy co jakis czas, ale regulowac tylko, gdy jest potrzeba.

 

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tummi napisał:

 

 

 


 

"Przekonanie" nie ma tu nic do rzeczy ;) Trzeba sprawdzac luzy co jakis czas, ale regulowac tylko, gdy jest potrzeba.

 

T.
 

Pełna zgoda z powyższym. Wiem z autopsji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rydzada napisał:

Pełna zgoda z powyższym. Wiem z autopsji

W każdym bądź razie sprawdzenie luzu zaworowego nie powinno być drogie. Bodajże w tym wątku był opisany jeden z objawów niewłaściwych luzów zaworowych polegający na tym, że przy dojeżdżaniu do świateł i wysprzęglaniu auta (oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem)obroty spadały prawie do zera. Taki objaw miałem kiedyś w civicu. Po regulacji zaworów objaw znikł. Ponadto powyżej 130-140 potrafiło szarpać mi silnikiem. Nie wiem czy taki objaw w tym silniku występuje. Jeszcze nie regulowałem zaworów u siebie. Inny objaw wywalonych zaworów to podobno bujanie budą od silnika.

Jeśli się mylę to proszę o korektę. W 2.0 n/a dohc są szklanki, więc jeżeli jedna ze szklanek utraciła parametry powodując niewłaściwy luz zaworowy to i tak trzeba wyjmować silnik lub jeżeli ktoś da radę zrobić to na samochodzie. Z tego wnoszę, że sprawdzenie luzów zaworowych powinno nastąpić po stwierdzeniu objawów, które wymieniłem wcześniej lub innych opisanych w tym wątku (sorki, że nie wymieniłem ale nie znam tego wątku na pamięć). Ma na uwadze zalecenia producenta w tym temacie ale po mimo to obstaję przy swoim. Jestem zdania, że są pewne elementy serwisowe, które można usuwać dopiero po stwierdzeniu niewłaściwej pracy danego układu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do regulacji (uwzgledniajacej wyciaganie silnika) koszt samego sprawdzenia bedzie nizszy, ale nie jest to groszowa sprawa, bo powinno sie przy okazji wymienic uszczelki pod deklami (i mozliwe, ze pod swiecami), ktore kosztuja w granicach 300PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adek83ak napisał:

Ponadto powyżej 130-140 potrafiło szarpać mi silnikiem. Nie wiem czy taki objaw w tym silniku występuje. Jeszcze nie regulowałem zaworów u siebie. Inny objaw wywalonych zaworów to podobno bujanie budą od silnika.

o  pacz  pan  wystepuje  u  mnie   :D




tyle  tylko  ze  objaw  zanika   po  przełączeniu  na  noPb  wiec  nijak  ma  sie  do  teorii :):P  

10 minut temu, uxon napisał:

 ktore kosztuja w granicach 300PLN.

160 pln na  znanym  sklepie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, uxon napisał:

Nie wiem, ktory popularny sklep masz na mysli, ale w tym ktory jako pierwszy skojarzylem jest cena 320PLN za "KOMPLET ORYGINALNYCH USZCZELEK POKRYW ZAWORÓW DO SUBARU IMPREZA / FORESTER / LEGACY Z SILNIKAMI EJ205"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, uxon napisał:

W porownaniu do regulacji (uwzgledniajacej wyciaganie silnika) koszt samego sprawdzenia bedzie nizszy, ale nie jest to groszowa sprawa, bo powinno sie przy okazji wymienic uszczelki pod deklami (i mozliwe, ze pod swiecami), ktore kosztuja w granicach 300PLN.

Teoretycznie zgadzam się z tą wymianą ale pod jednym warunkiem, że uszczelkom bliżej już do plastiku niż do gumy.

6 godzin temu, Patryk Andrzej napisał:

o  pacz  pan  wystepuje  u  mnie   :D




tyle  tylko  ze  objaw  zanika   po  przełączeniu  na  noPb  wiec  nijak  ma  sie  do  teorii :):P  

160 pln na  znanym  sklepie 

Opisałem dwa przypadki szarpania i bujania. Nie wiem, o którym pisałeś. W hondzie szarpało tylko na gazie i błąd na szafie wyskakiwał na pb było oka. Co do bujania to nie wiem jak reaguje 2.0 n/a dohc ale wydaje mi się, że na podtlenku i pb będzie bujało podobnie patrząc na pracę tłoków, tj. na boki. Szarpie przodem a tył pozostaje nieruchomy. Stąd pewno efekt bujania jest bardziej odczuwalny niż w hondzie gdzie tłoki chodzą góra - dół. Wiem, że praca tłoków równoważy się inaczej szarpałoby cały czas ale jeżeli mamy wywalone zawory to ta równowaga jest trochę zachwiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adek83ak napisał:

Opisałem dwa przypadki szarpania i bujania. Nie wiem, o którym pisałeś

oba  przypadki  

i  tak  jak  napisałem  tylko  na  lpg  :confused:  

ale  spoko,  sie  ogarnie  - to  auto  ma  u  mnie  dożywocie   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Patryk Andrzej napisał:

oba  przypadki  

i  tak  jak  napisałem  tylko  na  lpg  :confused:  

ale  spoko,  sie  ogarnie  - to  auto  ma  u  mnie  dożywocie   

Honda to też japońska myśl techniczna, więc regulacja zaworów powinna pomóc w przypadku Subaru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelek dekli to jeśli są w dobrym stanie, nie sparciałe i nie twarde jak kamień to śmiało można je zakładać ponownie, u siebie tak zrobiłem przy regulacji zaworów i nic nie cieknie, nic nie poci.

Lecz moje mogły bać niedawno zmieniane bo były w idealnym stanie.

Edytowane przez STomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...