Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, nie rozumiesz podstawowej zasady. Lovato jest gówno warte, a to że wg Ciebie każdy warsztat ma znak dystrybutora, to pewnie tylko dlatego że rozdają go za darmo, byle tylko się reklamować. Nie wiem dlaczego masz taki interes w tym lovato, ale napiszę jeszcze raz - to gówniany sterownik. Bardzo gówniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuzerFranek lovato jest dobre, ale jeśli chodzi o parowniki do I, II gen.

Sam mam i chwale, ale jeśli chodzi o sekwencję to polskie produkty są o wiele lepsze i Twoje posty niewiele tu zmienią.

Wolę kupić rodzimy produkt choćby dlatego, żeby zarobił Nasz producent, a nie byli faszyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie rozumiesz podstawowej zasady. Lovato jest gówno warte, a to że wg Ciebie każdy warsztat ma znak dystrybutora, to pewnie tylko dlatego że rozdają go za darmo, byle tylko się reklamować. Nie wiem dlaczego masz taki interes w tym lovato, ale napiszę jeszcze raz - to gówniany sterownik. Bardzo gówniany.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Sterownik lovato produkowany jest przez firmę AEB, model MP48 jest bardzo dobry.

Firma AEB to historia elektroniki auto-gazu.

Np ich tester OBD z 2002 roku do dzisiaj czyta wszystkie marki po dwóch aktualizacjach, działa 13 lat bez usterki i działa lepiej niż większość kupowanych obecnie scanerów OBD.

Elektronika AEB jest stosowana przez wielu producentów systemów LPG. Np Bigas, landirenzo, lovato, emmegas, elpigaz, zavoli, gms i kilku innych.

Na przełomie wieku Aeb produkowało dla landi i landirenzo elektronikę do systemów trzeciej generacji IGS i LIS jednocześnie opracowało system wtrysku lpg za pomocą wtryskiwaczy lpg ale działający jak wcześniejsze systemy na bazie sygnałów z sond lambda i tps. Jako pierwszy z tym rozwiązaniem w Polsce pojawił się BIGAS i zdobył sporą popularność na początku lat dwutysięcznych. Zaraz potem pojawiły się pierwsze rozwiązania wtrysku sekwencyjnego realizowanego na bazie odczytu sygnałów z wtryskiwaczy benzyny, które są rozwijane do dzisiaj.

Specyfika pracy z elektroniką Aeb może powodować niechęć u ludzi przyzwyczajonych do pracy ze stag czy tech czy innych polegających na przesuwaniu punktów na linii oznaczających przelicznik czasu wtrysku Pb na LPG.

W AEB podobnie jak w sterownikach benzyny od początku pracuje się na mapie, zależnej od czasu wtrysku Pb oraz obrotów silnika. Daje to większą możliwość regulacji.

Dostępne podstawowe opcje jak wzbogacenie przy przyspieszaniu czy filtry ekstrawtrysków działają i pozwalają doregulować pracę systemu LPG. Strategie dotrysku benzyny, wyjścia z cutoff, przerostów ciśnienia. To wszystko jest od dawna w niej i działa!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tech 224 / Barracuda / KME Tur

2) Lovato Smart

3) KME NEVO, Reduktor KME, wtryskiwacze Barakuda

 

 

Ok, dzieki za porady w temacie, to teraz tylko uzupelnie ze chodzilo o warsztaty (warszawskie):

 

Ad.1 Klinika LPG, cena 3400

Ad.2 Klinika Autogaz, cena 2200

Ad.3 EGP ;), cena 2800

 

PS. Chyba pojde jednak w to Lovato...pytalem w paru warsztatach (innych, nie wymienionych tutaj) i wszedzie mowia ze do tego typu silnika i auta ta instalacja jak najbardziej jest wystarczajaca, cena tez kuszaca (promocyjna, normalnie kolo 2800 chodzi).

 

Edytowane przez Niko Ramos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa i pierwsze kuku od założenia instalacji LPG 35 tys. km temu. Wracając z Krakowa zatankowałem do pełna na Lukoilu na Opolskiej i instalacja LPG zaczęła się zgrywać. Od pierwszego przyspieszenia po wyjeździe ze stacji zaczęła pod obciążeniem przełączać na Pb. Podczas drogi do Sącza starałem się zaobserwować, w jakich warunkach przełącza, no i wychodzi na to, że pod losowym obciążeniem. Zachowuje się podobnie do jazdy przy prawie pustym zbiorniku, ale możliwe było mocniejsze dodawanie gazu (z górki i pod górkę) niż przy kończącym się gazie. Po drodze próbowałem dotankować na wszelki wypadek, ale nadal przełączało na benzynę.

 

Im bliżej Sącza, tym większe musiało być obciążenie, aby układ przełączył się na benzynę. Dodatkowo w drodze do Krakowa wszystko działało jak należy, wykrzaczyło się dopiero po zatankowaniu na Lukoilu.

 

Jakieś pomysły, co mogło się stać, czy wróżymy z fusów i wybrać się do speca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakieś pomysły, co mogło się stać, czy wróżymy z fusów i wybrać się do speca?

 

Kiedy ostatnio wymieniałeś filtry w instalacji ? Warto też przyjrzeć się elektrozaworowi przy parowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedy ostatnio wymieniałeś filtry w instalacji ? Warto też przyjrzeć się elektrozaworowi przy parowniku.

Wymieniałem 5 tys. km temu. Instalator uparł się na wymianę obu filtrów co 10 tys. km, przy przeglądzie.

 

hugo, kabelka nie mam. Sam wykonuję konserwację podstawową:

- mycie auta,

- dolewanie oleju,

- uzupełnianie płynu do spryskiwaczy,

- walenie w deskę rozdzielczą, aby uciszyć przeszkadzajki.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybrałem się przed chwilą do gazownika, żeby sprawdzić co tam w instalacji szumi, no i powiedzieć trzeba, że renoma go wyprzedza, bo, rozumiem że chyba ze strachu, sterownik ani raz nie przełączył z powrotem na benzynę przy ostrym pałowaniu. Wobec czego zadowolony zawróciłem do domu.

 

Być może kwestia przegrzania czujnika gazu we wczorajszych wysokich temperaturach? Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybrałem się przed chwilą do gazownika, żeby sprawdzić co tam w instalacji szumi, no i powiedzieć trzeba, że renoma go wyprzedza, bo, rozumiem że chyba ze strachu, sterownik ani raz nie przełączył z powrotem na benzynę przy ostrym pałowaniu. Wobec czego zadowolony zawróciłem do domu.

 

Być może kwestia przegrzania czujnika gazu we wczorajszych wysokich temperaturach? Hmm...

 

Ja tak miałem właśnie jak czujnik ciśnienia gazu wariował od wysokiej temperatury latem i w losowych momentach przełączało na benzynę.

Po wymianie na nowy jak ręką odjął. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Outback 2.5 BiFuell JTG 2006r.

Przy nagłym przyspieszeniu przelacza na benzynę czy to może być zła jakość gazu a może coś poważniejszego zapalił mi się też błąd silnika i zaczęła migac kontrolka od tempomatu Instalacja jest fabryczna piątej generacji

Panowie,

ma ktoś założoną instalkę V gen. ? Jak wygąda sprawa z trwałością pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast lepiej grzebać w instalacji samemu, jedzcie do jakiegoś dobrego gazownika! Mój znajomy jakiś czas temu przez takie grzebanie w samochodzie rozwalił elektronike! Nie warto! Czasem jednak wystarczy zainwestowac troche czasu i pojechać i skonsultować co sie stało!

Ja polecam warsztat w Radomiu firmy Auto Gaz Centrum. Raz 3 lata temu naprawiałem tam wtrysk po ostatnim włascicielu Imprezy i wszystko hula do dziś, a było to 5 lat temu! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Outback 2.5 BiFuell JTG 2006r.

Przy nagłym przyspieszeniu przelacza na benzynę czy to może być zła jakość gazu a może coś poważniejszego zapalił mi się też błąd silnika i zaczęła migac kontrolka od tempomatu Instalacja jest fabryczna piątej generacji

Panowie,

ma ktoś założoną instalkę V gen. ? Jak wygąda sprawa z trwałością pompy?

 

 

 

Stawiam na pompę.

 

 

 

Instalacja V generacji dla gazu LPG

 

Instalacje piątej generacji wyznaczają zupełnie nowy standard w dziedzinie LPG. Gaz wtryskiwany jest tu w postaci ciekłej, co za tym idzie doprowadzające go przewody mogą być elastyczne, nie zaś metalowe. W zbiorniku gazu znajduje się pompa, tłocząca płynny gaz aż do cylindrów. Dopiero tam następuje samoistne rozprężenie gazu i jego przejście do stanu lotnego. Zjawisku temu toważyszy wytwarzanie się niskiej temperatury, co w połączeniu z wtryskiem ciekłego, a nie lotnego paliwa, pozwala uzyskać znacznie lepsze wypełnienie cylidrów i w rezultacie efektywniejsze spalanie. Teoretycznie instalacje gazowe V generacji powinny w granicach kilku procent podwyższać moc silnika i obniżać jego spalanie. W praktyce, z powodu rozprowadzania w Polsce gazu LPG o niższych niż wymagają to standardy europejskie parametrach, można powiedzieć, że nie powodują one zauważalnego spadku osiągów silnika.

Zaletą układów V generacji jest to, że można je stosować praktycznie do wszystkich samochodów wtryskowych. Ich wadą zaś jest koszt. Ceny takich instalacji rozpoczynają się od 5000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

byłem wczoraj na przeglądzie gazu i jak podłączyliśmy kompa podczas jazdy wyszło, że nie ma "cut off-a"
tzn. przy odjętym gazie wtryski dalej podają. Normalnie bym nie pytał  :Pale to automat 4eat w imprezie gx.
i nie wiem, czy tak ma być ?

Edytowane przez tomek_pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ratujcie-Pacjent Impreza n/a GF8 125hp. Objaw-ogólnie jakby lekko zmulona,a przy pełnym ogniu niewiele się dzieje,przedtem w okolicy 3-4k rpm czuc bylo fajnie przyrost NM,teraz tego nie ma.za to jak odpuszczę gazu(w sensie cofnę troche pedał gazu) to zaczyna lepiej przyśpieszać.

Zakupiłem już filtry lpg - stare mają przejechane ok 12k.

Instalacja Stefanelli.Wszystkie rzeczy typu eksploatacja wymieniane na bieżąco.

filtr powietrza ,świece Denso ze zmniejszoną szczeliną na 0,9(mają przelatane 13k,zamówiłem nowe),zawory regulowane 10k temu,przewody NGK przejechane 10k.

NIestety w Poznaniu nie ma serwisu stefanelli(oba zrezygnowały)

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... tydzień temu wyjezdziłem lpg do konca, gdy zatankowałem forek juz nie chciał wskoczyc na lpg,niby sie przełączył ale wcale nie reagował na dodawanie gazu...odstawiłem go do gaziarza wymienił membramy w reduktoze i wyczyścił rozdzielacz,wymienił filtry...nic nie regulował bo ,,w koltecu sie nic nie reguluje,,słowa fachowca... zadowolony wróciłem do domu na lpg 20km. drugi wyjazd po 10km gdy sie rozgrzał przeskoczył na lpg przy 80km/h nizej poszarpuje lekko. i znów postój 15min,jade 10km i przeskakuje na Pb... cóż to moze byc? oczywiscie w poniedziałek pojade do ,,fachowca,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

witam... tydzień temu wyjezdziłem lpg do konca, gdy zatankowałem forek juz nie chciał wskoczyc na lpg,niby sie przełączył ale wcale nie reagował na dodawanie gazu...odstawiłem go do gaziarza wymienił membramy w reduktoze i wyczyścił rozdzielacz,wymienił filtry...nic nie regulował bo ,,w koltecu sie nic nie reguluje,,słowa fachowca... zadowolony wróciłem do domu na lpg 20km. drugi wyjazd po 10km gdy sie rozgrzał przeskoczył na lpg przy 80km/h nizej poszarpuje lekko. i znów postój 15min,jade 10km i przeskakuje na Pb... cóż to moze byc? oczywiscie w poniedziałek pojade do ,,fachowca,,

Nic się nie reguluje bo nie ma oprogramowania gaziarz... Zmien fachowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisem kolteca to ciężko ale jeśli to instalacja III generacji z rozdzielaczem to jesli reduktor jest ok i trzyma ciśnienie to może byc jeszcze kwestia rozdzielacza i jego silnika krokowego, może się blokuje trzpień.

 

Nowy silnik krokowy kosztuje 20zl, ewentualnie można przeczyścić rozdzielcz i delikatnie go nasmarować aby trzpień wewnątrz luźno chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...