Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to wątek do dyskusji i pytań dotyczących zasilania samchodów Subaru LPG. Zakłądam go żeby uniknąć tworzenia codziennie piętnastu wątków na ten sam temat. Nadal apeluję o korzystanie z wyszukiwarki gdyż większość informacji i tematów była już na forum poruszana.

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba malo. powinno byc cos na ksztalt malego podforum, tak jak K/S

(no moze nie na glownej stronie...). sa rozne problemy/pytania, wystepuja

w roznych autach. nowe tematy i tak beda zakladane, bo bedzie bajzel.

jakby byl osobny dzial to wszysctko co ma zwiazek z gazem przeklejasz i z glowy.

 

pozdr,

abt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus

Ja bym zostawił jak jest...

Sam ma LPG w festerze i wiem, że to kontrowersyjny temat na forum subaru. Jeden przyklejony w zupełności wystarczy.

Wykasowałbym te 3 posty i przekleił temat "subaru a instalacja gazowa" ten co ma już 3 strony.... jest tam już sporo info na ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na info od kolegi który zagazował forestera turbo o spalaniu i odczuciach odnośnie użytkowania.

 

O mnie mowa ?? :lol:

 

Ja już pisałem jak mi się jeździ... dodzisiaj nic się nie zmieniło... odpukać PUK PUK w niemalowane.

 

No to zacytuję z innego wątka coby juz się nie pojawiał więcej i nie drażnił oczu.

 

 

 

 

Zainstalowałem w swoim foresterze instalację firmy PEGAZ w wersji E-GAS. Jest to mało znana instalacja wtrysku sekwencyjnego, dopiero wchodząca na rynek. Zastanawiałem się nad BRC ale doszedłem do wniosku, że to nie ma większego znaczenia.

Kosztowało mnie to w Olsztynie 3400 bez rat... część rozłożyłem sobie na raty i w sumie wyszło 3700.

Spalanie w mieście jest na poziomie około 13 litrów. W trasie w zasadzie pali tyle ile się jedzie. Czyli 100 km/h = 10 litrów, 150 km/h = 15 litrów.

Po zamontowaniu instalacji na drugi dzień chciałem juz demontować ten sprzęt ponieważ na wolnych obrotach między 1000 a 3000 obr, czyli zakres uzytkowy w mieście przy równej prędkości szarpał mi.

Podjechałem na regulację i przyznali się, że nie wiedzieli jak się ustawia instalację pod turbo.

Ustawili mi inne ciśnienie.... na mieszalniku czy na listwie.. nie potrafię dokładnie powiedzieć i teraz w pełnym zakresie obrotów zachowuje się jak na benzynie. Do tego stopnia, że skończył mi się gaz jeżdżąc po Warszawie.. jeszcze nie wiedziałem jak ten wskaźnik od gazu działa... i nie rozpoznałem, że jadę na benzynie.

 

Z rozsądku nie kręcę silnika na wysokie obroty jeżdżąc na LPG, pomijając oczywiście wyprzedzanie i takie tam sytuacje. Wychodzę z założenia, że jeśli szaleć to najlepiej na benzynie.

 

Nie potrafie powiedzieć jak się to będzie miało mna dłuższą metę. Na dzień dzisiejszy zrobiłem około 5 000 km i wszystko jest w najlepszym pożądku.

 

Koszt przejechania 100 km wacha się w zależności od warunków jazdy między 17 pln a 25 pln. Zainstalowałem zbiornik w miejsce koła zapasowego - 40 litrów, więc łatwo przeliczyć jak często muszę zajeżdżac na stację.. trasa max 400 km. w mieście zdaża się poniżej 300 km. szczególnie w zimie jak jeżdżę na krótkich odcinkach.

 

Maksymalne spalanie jakie zanotowałem... w zimie na odcinku dom - praca 3km. więc silnik nigdy nie dogrzany 16 litrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to mogę się już pochwalić i wykorzystać zapomniany wątek o LPG.

Zaadaptowaliśmy moje legacy turbo do jazdy na gazie. (oczywiście instalacja sekwencyjnego wtrysku)

Było z tym trochę roboty bo w komorze silnika wersji turbo jest na prawdę niewiele miejsca.

Samochód od pierwszego ustawienia jeździ rewelacyjnie.

Różnica pomiędzy jazdą na benzynie i gazie jest praktycznie nieodczuwalna.

Informacje na temat zużycia gazu oraz zdjęcia za kilka dni.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mamusia nie ma czasem koszmarow, ze jakis szalony, podstepny gazownik zagazowal przemoca jej auto? :mrgreen:

Pocieszajace jest to, ze i tak mamusia nic by nie zauwazyla. A moze to nie byl zapach z taksowki???

 

Pozdr,

Slawo.

P.S. Zreszta nie raz juz tu czytalem, ze mamusia byla, jest i bedzie na gazie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

P.P.S. Wszystkiego najlepszego z okazji dnia matki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogę się już pochwalić i wykorzystać zapomniany wątek o LPG.

Zaadaptowaliśmy moje legacy turbo do jazdy na gazie. (oczywiście instalacja sekwencyjnego wtrysku)

Było z tym trochę roboty bo w komorze silnika wersji turbo jest na prawdę niewiele miejsca.

Samochód od pierwszego ustawienia jeździ rewelacyjnie.

 

No to gratulacje :) Nareszcie podjąłeś tę decyzję ... subaru bardzo dobrze przyjmuje LPG - moje jeździ bajka !

Nadal wszystko jest ok a w portfelu ... duzo wiecej pozostaje na inne kocie ruchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje :) Nareszcie podjąłeś tę decyzję ... subaru bardzo dobrze przyjmuje LPG - moje jeździ bajka !

Nadal wszystko jest ok a w portfelu ... duzo wiecej pozostaje na inne kocie ruchy :)

 

Hehe, to mniej więcej tak jakbyś gratulował Dyrekcji zakupu Subaru do użytku własnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zagazowany legas zaczal sie nieco dziwnie zachowywac, ale o dziwo na benzynie. Silnik na wolnych obrotach chodzi nierowno raz po zapaleniu nawet zgasl i sprawia wrazenie jakby mial ochote znowu gasnac a po przelaczeniu na gaz rowno, ze az milo sluchac :o

Przychodza mi tylko 3, dosc dziwne, przyczyny do glowy

1. Dwa miesiace temu do legasia dotykal sie serwis, ktory wymienial sprzeglo. Jakims tajemniczym zbiegiem okoliczcnosci silnik mial az dwa wycieki po tej interwencji i trzeba bylo go jeszcze raz podnosic, ale czy to moze miec cos wspolnego :?:

2. Wyczytalem, ze niby nie powinno sie zalewac calego zbiornika benzyna w zagazowanych autach, tylko czesciej uzupelniac mala rezerwe benzyny :?:

3. W trasie wlacza sie czasem check engine 32 (sonda lambda), ale podczas jazdy na gazie.

Pozdr,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus

 

Z tego co się dowiedziałem, nie powinien się zapalać check engine na LPG sekwencyjnym. Sonda powinna normalnie działać, jeśli jest innaczej to na 80% pokazuje błąd składu mieszanki.... czyli instalacja do regulacji.

 

Jeśli na benzynie zaczął, źle chodzić to z tego co słyszałem i czytałem, przyczyną mogą być wtryskiwacze benzynowe... które to mogły się zatrzeć od nieużywania i jazdy na gazie.

Gdzieś ktoś się rozpisywał na temat środków do czyszczenia wtrysków.

 

Nie słyszałem, że nie można zalewać całego zbiornika benzyną.. wręcz słyszałem, że należy dbać o to, żeby pompa była cały czas zamoczona w benzynce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecnie.mam pytanko bo w tym poscie nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

chce zamontowac gaz ale mam NOWEGO forestera wiec co z GWARANCJA czy szlag jej nie trafi.

bardzo bede wdzieczny za podpowiedz.

pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecnie.mam pytanko bo w tym poscie nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

chce zamontowac gaz ale mam NOWEGO forestera wiec co z GWARANCJA czy szlag jej nie trafi.

bardzo bede wdzieczny za podpowiedz.

pozdrawiam serdecznie :D

 

Przeczytaj dokładnie warunki gwarancji w dokumentach, które otrzymałeś (nie wiem, jakaś książeczka gwarancyjna?)

Tam chyba powinno być wyjaśnienie?

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - tez sadze, ze bokser nie ma tu nic do rzeczy. Moj Legacy ma 330 kkm przebiegu, od nowosci LPG, mam pelna dokumentacje serwisowa (faktury) i nie widze zadnych wpisow wskazujacych, ze cokolwiek dzialo sie z silnikiem. Na wszelki wypadek kupilem zapasowy silnik, ale mam nadzieje na obecnym dociagnac do 500kkm o ile mi sie auto nie znudzi :D

 

Drugie autko, Impreza 296kkm, LPG od nowosci. Moj brat ma Legacy 2.0 230kkm przebiegu, tez LPG od nowosci. Nie znam pelnej przeszlosci tych aut, aktualnie nic im nie jest.

 

Wszystkie instalki sa 4 generacji (wtrysk fazy lotnej). Subaru Benelux od lat oferuje LPG bez naruszenia praw gwarancyjnych.

 

Vert - czy przypadkiem wydmuchane uszczelki nie zdarzaly sie glownie w silnikach 2.5l? - bo to chyba zupelnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Arku brzmi niezle co piszesz napawa mnie otucha ze moze jednak sie da.w rozmowie z delerem diler stwierdzil ze jesli chodzi o silniki 2litrowe to tez jest problem.ale pal go szesc.jesli dalbys mi namiar na twojego mechanika u ktorego sie zgazowales to bylo by super.a jaka cena takiej przyjemnosci ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...