Jump to content

mp3 - jak nagrać na CD, żeby odtwarzacz to przeczytał...

Godlik
 Share

Recommended Posts

Pytanie może wydawać się banalne, ale ja nie potrafię sobie z tym poradzić...

Outback 2009, wersja US, z fabrycznym odtwarzaczem z wbudowaną zmieniarką na 6 CD (P206-UHB).

Na obudowie wyraźnie napisane jest 'MP3/WMA'

Próbowałem nagrywać mp3 w katalogach, próbowałem też bez (pliki od razu w 'głównym' katalogu CD) i nic. Wciąż ten sam komunikat 'CHECK DISK'...

Nagrywam przy pomocy Nero, bez żadnych udziwnień typu dysk wielosesyjny, itp...

Ma ktoś jakiś pomysł?

Zobacz jaką prędkość ma ustawione nero - jak ja nagrywam cd albo ripy na PS2 to prędkość musi być bardzo niska ustawiona, bo albo radio nie odczyta muzyki, albo ps2 gry. Z płytkami CD wypalanymi nie ma problemu?

• 3 years later...

Dołącze do pytania (tak wiem, kiedy był ostatni post)

Jako, że zanabyłem ostatnio Forka z tym odtwarzaczem.

Jak nagrać płytę, żeby działało czytanie mp3 ? Dostaję tylko informację Check Disk

Jak wyżej, czyli nagrać CD z danymi z niską prędkością nagrywania i zamknąć sesję nagrywania. Płyty audio CD działają? Może soczewka lasera jest też brudna...

Czasami znaczenie może mieć typ płytki - jeśli nie chce czytać jakichś konkretnych, to można spróbować na innych (inny producent, powłoka, kolor strony zapisu - czasem ma to znaczenie dla poprawnej pracy).

Wszystkie AudioCD działają. Zarówno kupne jak i nagrywane samemu.

Może ktoś z was może udostępnić obraz płytki, która działa to potestuje.

Radio z obrazka.

IMAG0528.jpg

Edited by maver1ck

Spróbujcie użyć programu Mp3tag (to prosty w użyciu edytor tagów ID3 odczytujący ID3v1.1-, ID3v2-, APEv2-Tags oraz Vorbis Comments.) prostym językiem służy też do kasowania wszystkich informacji takich jak wykonawca tytuł nazwa albumu itp pliku mp3. Jak miałem stacje multimedialną to był problem z odczytem przez to urządzenie plików mp3. Po usunięciu tych tag-ów każda mp3 później została odtworzona w radiu.

• 1 month later...

Zmienić nagrywarkę. W optycznych, niestety często się zdarza, że są niekompatybilne. UDF  To jakaś paranoja. Kilka razy, po trzech miesiącach, nie byłem w stanie odczytać danych. Na "zawsze" to tylko złote płyty Kodaka. Niestety, od kilku lat nie produkują. Brak zainteresowania na rynku !!!.. Mam kilka nagranych, 15 lat !!!, Samochód, dom, wszystkie działają !!!.