Skocz do zawartości

felgi Justy I


fastrider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam do was takie małe pytanko jako ze mam tylko zimowe opony do Justynki a pasuje mi kupić jakieś letnie opony z felgami (mogą byc nawet jakies alu o ile cena nie bedzie zbyt wygórowana :) ) i pytanie od czego macie w swoich dobrane felgi bo kupić coś do Justynki w dobrym stanie łatwo nie jest.

Jakiem macie rozmiary felg założone i jakie na tym opony?

Życze wszystkim Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna za pewne ma rozstaw 4x100...Kwestia ET...choć podejrzewam, że wszelakie "stalówki" maja podobne ET do Siebie...Jeśli planujesz zakup felg z innego niż Justy samochodu-najlepiej byłoby je po prostu przymierzyć....Żadne porady wirtualne tego nie zastąpią :)

Ważna rzecz przy doborze felg z innego samochodu to otwór centrujący na piastę...bez pierścienia wtedy się nie obędzie :)

Do Justy I optymalnym rozmiarem będą 14tki...max 15"

 

Ja w Swoim pudełku na ten przykład mam alu 14"...choć fabrycznie są tylko 13tki....Ale przeznaczyłem je i tak na zimę a na lato zakupiłem 15"x 7" szerokie :D

A że felgi mają inną średnicę otworu na piaście to trzeba Mi jeszcze dokupić odpowiednie pierścienie..Ot i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna za pewne ma rozstaw 4x100...Kwestia ET...choć podejrzewam, że wszelakie "stalówki" maja podobne ET do Siebie...Jeśli planujesz zakup felg z innego niż Justy samochodu-najlepiej byłoby je po prostu przymierzyć....Żadne porady wirtualne tego nie zastąpią :)

Ważna rzecz przy doborze felg z innego samochodu to otwór centrujący na piastę...bez pierścienia wtedy się nie obędzie :)

Do Justy I optymalnym rozmiarem będą 14tki...max 15"

 

Ja w Swoim pudełku na ten przykład mam alu 14"...choć fabrycznie są tylko 13tki....Ale przeznaczyłem je i tak na zimę a na lato zakupiłem 15"x 7" szerokie :D

A że felgi mają inną średnicę otworu na piaście to trzeba Mi jeszcze dokupić odpowiednie pierścienie..Ot i tyle :D

7 cali przymierzałeś już i jeździłeś, czy tylko kupiłeś? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilki wystarczyło...całkiem sporo zwojów zostało....także powinno trzymać- ale fakt....dokupić do kompletu trzeba sporo...pierścienie nakrętki dekielki wentyle...Ale nie róbmy już OT :)

Kolega / autor wątku chyba dostał odp.na Swoje zapytania...Ewentualnie niech coś odp....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby ktoś był chętny to mogę pozbyć sie zestawu 14-ek. Opony to Conti SportContact 185/50R14 na stalowych felgach pomalowanych na biało - nawet te felgi nie są jakoś specjalnie zniszczone - troche odprysków i otarć się znajdzie - w końcu jeździły w rajdówce - ale ogólnie ujdą. Z tymże z tyłu wchodzą na styk - może być wymagany 4-5mm dystans, co nie jest problemem (mogę dorzucić w komplecie), bo bębny z tyłu fabrycznie nie posiadają centrowania do felgi, koło centruje sie jedynie na szpilkach. Na tych kołach (szerokośc) Justy wyglada bardzo powarżnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze uzywam tego kalkulatora do przeliczania rozmiarow:

http://www.opony.com...opon/155/70r13/

 

wyglada na to, że zestaw, który proponujesz jest nawet mniejszy od seryjnego o 6.6 mm, wiec nie powinno byc zadnego problemu jeśli chodzi o wysokosc. Problem moze natomiast byc w odsadzeniu (ET, offset). Jezeli znacznie odbiega od seryjnego opona moze ocierac o rant nadkola przy duzych nierownosciach (b.male ET) lub o wewnetrzna czesc nadkola przy skrecie (b.duze ET). Nie wiem, jakie jest odsadzenie seryjnych felg, ale stawiam, ze od ok. 35 do 45 (w mm). Jesli takie mniej wiecej jest w tych, ktore chcesz kupic, to bedzie ok.

 

Ja natomiast odradzam felgi 14", bo są cięzkie, a przewaga Justy tkwi właśnie w masie. Chyba, że to do jazdy cywilnej :)

 

Jeśli chodzi o rozmiary to Justy do zawodów, to ja używam na zime nalewki bez kolców 145/80 R13, dystanse 25mm, felgi stalowe, seryjne, przedni zawias obnizony, ustawiony w negatyw, lekko zbieżny, cały twardy, przednie nadkola wyrolowane - jedzie jak po torach, tylko sniegu nie ma w tym roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...