Jump to content
RedSun

Justy II gen - zwiększenie prześwitu

Recommended Posts

cześć

tata zastanawia się nad Subaru w teren, jako że jest leśniczym. Myśli nad Foresterem - ale bałby się że szybko zakatowałby biedne auto.

Padł więc pomysł kupienia Justy II gen, bo ceny są niziutkie w porównaniu do tego co oferuje - i tu pytanie, czy po zamontowaniu opon z wysokim profilem, zamontowaniu płyty pod silnik i podwyższeniu prześwitu dałoby radę to użytkować w LEKKIM terenie?

i pytanie nr 2 - są jakieś gotowe zestawy, albo elementy z innego Subaru które pozwoliłyby na zwiększenie prześwitu?

Justy tak samo zakatujecie jak Forestera.

A serio kupcie lepiej Nive lub Patrola, Vitare...

Będzie o niebo bardziej zadowoleni.

Justy tak samo zakatujecie jak Forestera.A serio kupcie lepiej Nive lub Patrola, Vitare...

Będzie o niebo bardziej zadowoleni.

Nie zgadzam się.

Forester w lekki teren uzbrojony w płyty pod silnikiem i przyzwoite opony całkiem nieźle nadaje się dla leśniczych. Dużą zaletą forka jest jego waga, w porównaniu do innych terenówek. Ojciec myśliwy ujezdża fotka II gen. od chyba 5 lat na gazie - żadnych poważnych strat nie było. Brat już chyba ze 3 lata forkiem I gen. po lesie pomyka i też jest ok, a auto lekko nie ma.

Sent with Tapatalk

Z czym się nie zgadzasz? Z tym, że napisałem, iż Justy tak samo szybko zakatują jak Forestera?

Do w/w aut można dużo łatwiej (nawet używane) lift kity kupić....

Jak tak patrzeć to znam kilku leśniczych i po za terenowymi autami głównie po lasach jeżdżą maluchami....

Edited by huzar105

Z tym, że Forester się nie nadaje. Myślę, że przy użytkowaniu z głową będzie wdzięcznym autem do poruszania się po lesie.

Sent with Tapatalk

Jak tak patrzeć to znam kilku leśniczych i po za terenowymi autami głównie po lasach jeżdżą maluchami....

mój ojciec wspominał że długo długo używali, ale ponoć łatwo urwać parę rzeczy przy silniku.. :P

chodzi też o to że nawet jeśli zakatujemy Justy to nie będzie aż tak szkoda - Justy II gen są dość tanie w porównaniu do Forków 2gen..

Wystarczy założyć odpowiednią płytę i mamy efekt sanek :)

Prawda jest taka, że każde stare auto (metalowe) nie plastikowe, wytrzyma dłużej.

W popularnych modelach jest dużo łatwiej i tyle...

Do justy nie ma liftkitów do forka coś tam kiedyś widziałem, ale wystarczy wejść na forum Nivy i tam prawię za darmo oddają ludzie graty do tego.