Skocz do zawartości

sprężyny przeznaczone do WRX na zawieszeniu Sti


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

moje auto to WRX 2005r z zawieszeniem od Sti (chyba starszym, ponieważ w 2005 w Sti były 114,5?) z PL salonu. Pochodzenia zawiasu Sti nie znam.

na temat sprężyn które chcę kupić, to jedyne dane które znam to to, że przeznaczone były do WRX 01-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie zapewne dotyczy także pasowania czapek kolumn, między rocznikami wrx i sti oraz EU i US się różniły...

tzd czym się różniły?

 

dokładnie nie wiem czym, ale pamiętam, jak ktoś kupił sprężyny od STI 04 i tylne nie pasowały do WRX 01 US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie p&p.Żeby złożyć tylne musisz zmienić górne poduszki

Dokładnie tak jak piszesz, przednie są takie same a tylne w rocznikach 01-02 są szersze u góry od nowszych, trzeba dopasować odpowiednie poduszki i tyle.

Teoretycznie wszystko pasuje, niezależnie czy to wrx czy sti, sedan czy kombi, 5x100 czy 5x114 - sprężyny będą pasowały...

Co do samych sprężyn prodrive, to jak dobrze pamiętam były 2 rodzaje: niebieskie do wrx i czerwone do sti ... i nie wiem czy mając teraz sprężyny sti odczujesz różnice montując niebieskie dedykowane do wrx (może się obniży 1cm)

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz sprężyny wyjęte z kolumn, "długość/wysokość" rozpiętej luźno sprężyny, z obu kompletów przód i tył i porównaj wyniki w cm

będziesz "mniej więcej" wiedział co się stanie po zmianie, seryjnie wrx miał wyższe sprężyny niż sti i to zauważalnie,

więc obniżone dla wrx mogą wcale nie dawać obniżenia w stosunku do sprężyn dla sti

 

niczego teoretycznego nie znajdziesz: jest wiele sprzecznych informacji, pozostaje zmierzenie, a na końcu założenie do auta i zmierzenie odległości środek koła - najwyższy punkt błotnika po ułożeniu się sprężyn (trzeba kilkaset metrów przejechać przed mierzeniem)

Edytowane przez kons6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz sprężyny wyjęte z kolumn, "długość/wysokość" rozpiętej luźno sprężyny, z obu kompletów przód i tył i porównaj wyniki w cm będziesz "mniej więcej" wiedział co się stanie po zmianie

nic to nie da jeśli sprężyny są zrobione z "różnego drutu" ;)

 

seryjnie wrx miał wyższe sprężyny niż sti i to zauważalnie

zmieniłem sprężyny WRX->STI , zostawiając te same amortyzatory = wysokość się nie zmieniła (ale za to praca zawieszenia znacznie uległa poprawie) ... dopiero na czerwonych prodrive (sti spec-c) auto stoi niżej i prowadzi się jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem sprężyny WRX->STI , zostawiając te same amortyzatory = wysokość się nie zmieniła (ale za to praca zawieszenia znacznie uległa poprawie) ... dopiero na czerwonych prodrive (sti spec-c) auto stoi niżej i prowadzi się jeszcze lepiej :D

 

trzeba sobie jakoś uzasadniać wydawanie pieniędzy na części ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...