Skocz do zawartości

Sterownik oświetlenia wnętrza


SUBARU DO LASU I DO BARU

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy zwracam się z pytaniem czy ktoś wie gdzie znajduję się sterownik oświetlenia wnętrza ten który jest sprzężony z otwieraniem i zamykaniem drzwi i z opóźnieniem wygaszenia oświetlenia . Problem mój polega na tym że po zabawie z oświetleniem (chciałem sprzężyć przód z tyłem ) chyba spaliłem takowy ponieważ po otwarciu drzwi nie ma oświetlenia a po manualnym przełączeniu na "on" świeci i tylko w tej pozycji .

 

oczywiście pytanie dotyczy samochodu tego który znajduje się w awatarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Nie wiem gdzie jest ten sterownik w forku ale w legacy/obk05r znajduje się pod kierownicą,przesyłam Tobie link do forum,jest tam opisane jak to naprawić,generalnie spalił się tranzystor mosfet,musisz się udać do elektronika i niech ci go wymieni powinno ruszyć, zmiana tego modułu w legacy/obk nic nie da bo trzeba kodować immobilizer z tego co kojarze więc u ciebie może być podobnie

http://legacygt.com/...ion-177954.html

 

masz tutaj jeszcze link jak podlączyć lampkę wewnętrzną środkową z przednią,to też jest schemat do legacy/obk

http://legacygt.com/forums/showpost.php?p=2090704&postcount=178

 

pzdr

Edytowane przez neighbor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie świeci tylko lampka środkowa a chciałem aby świeciły i te przy lusterku wstecznym po "chamsku" dolutowałem kabelek i połączyłem z przodem metodą prób i błędów źle podłączyłem i spaliłem jak się dowiedziałem mosfet .idę szukać, tak najlepiej odpoczywam w niedzielę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Na 100% padł tranzystor przerabiałem ten temat ja nie miałem pod ręką nowego to zastosowałem jakiś wyciągnięty z modułu komfortu z audi a6 bo taki akurat leżał u mnie na półce

a co do światełek to zrób jak w schemacie i bedzie dobrze, pamiętaj żeby w przednich lampkach zamienić piny

 

pzdr

Edytowane przez neighbor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Robiłem to jakiś czas temu nie pamiętam dokładnie, tranzystor z komfortu audi wylutowalem gdzieś midzy przekaźnikami wygląda identycznie jak na zdjęciach z linków które Ci przesłałem takie ustrojstwo z trzema stopkami.Różni się od tego który jest u Ciebie w module ale spełnia te same funkcje musisz dolutowac kabelki do tego nowego i przyczepic gdzieś na płycie najlepiej z jakimś radiatorem bo mosfet lubi się grzać ale nie może dotykać nigdzie do płytki z twojego modułu.Najlepiej go wlutuj zamontuj i sprawdź czy działa i później zamocuj z radiatorem.

 

Herostrates nie ma możliwości włączenia świecenia przednich lampek trzeba dołożyć parę kabelków dolutowac diody i spiąć z lampką środkową i będą świecić przednie razem z tą środkową wszystko jest opisane w linkach które przesłałem na początku postu.

Pzdr

Edytowane przez neighbor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć tego modułu ze spalonym tranzystorem , przegrzebałem pół auta i nie ma nic spalonego i pod kierownicą i za schowkiem też znalazłem dwa moduły i pod stopami pasażera chyba główny komp sterujący i też nic... ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W outbacku jest pod kierownicą i jest na nim napisane chyba BIU(nie pamiętam dokładnie a nie chcę teraz rozbierać auta)

W każdym razie w outbacku po jego wypięciu zgasła lampka na desce informująca o otwartych drzwiach i nie mrugała kontrolka immo(kluczyka) w forku może jest osobno immo.Spróbuj wypinać sterowniki i patrz czy zgaśnie lampka od drzwi i pisałeś że lampka sufitowa działa w jakiejś pozycji ,to też jak trafisz ten sterownik pewnie zgaśnie.Napisz czy wcześniej miałeś w aucie tzw zwłokę czasową lampki sufitowej?(czy lampka po zamknięciu drzwi gasła po jakimś czasie?)I jak wygląda w środku lampka ,czy nie ma w niej elektroniki?

pzdr

Edytowane przez neighbor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego lampki są bez elektroniki ,kable lecą prawdopodobnie po słupku pasażera ponieważ nad podsufitką lęcą w tymże kierunku , co do zwłoki czasowej to owszem była, nie zwróciłem dokładnie na to uwagi ale na pewno wiem że jak silnik pracował i zamknąłem drzwi to jeszcze 2-3 sekundy świeciła bo zwróciłem na to szczególnie uwagę bo mnie to denerwowało a co do zwłoki po zamknięciu z pilota to gasło od razu innych przypadków nie pamiętam . Mała pierdoła a denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIU - body integrated unit control module ,będę szukać ale chyba już po nowym roku no chyba że ktoś przypadkowy podpowie w międzyczasie , a jutro zamiast grzebać przy elektronice to będę pilnować czy kochana żona dobrze lepi pierogi. Wesołych Dla Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopuje temat, bo mam ten sam problem. Udało Ci się go jakoś rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podłączę się pod temat.

Grzebałem przy lampce sufitowej i teraz nie działa oświetlenie wnętrza bagażnika, podświetlenie stacyjki i lampki w drzwiach. Bezpiecznik sprawdzony i jest dobry.

Forester IV 2017.

Jak to naprawić?

 

Znalazłem

Spalił się bezpiecznik nr 15.

Edytowane przez pepedealer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...