Skocz do zawartości

Korekty zapłonu - prawidłowe/nieprawidłowe wartości


kitewinger

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem dashcommanda i dopiero ostatnio zacząłem podpinać pod Forka. Wśród iluś parametrów, które w miarę ogarniam i wiem jakie są wzorcowe wartości zagadką są dla mnie prawidłowe wartości korekty zapłonu.

 

Wiem, że na wolnych obrotach powinno być 15 a jak to powinno wyglądać podczas np. jazdy na 4 biegu podczas wciśnięcia pedału gazu w podłogę? Powinno nastąpić cofanie kątu wyprzedzania zapłonu? Jeżeli tak to do jakiej wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o korektę (learned ignition timing) czy całkowity kąt wyprzedzenia zapłonu? Pozdrawiam

Chodzi dokładnie o timing (spark advance) - przynajmniej tak ta pozycja nazywa się w dashcommand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ecuExplorerze wszystko co na minusie czyli każda ujemna wartość to ZLE...

ja obserwuje głownie timing ignition i knock correction ...

 

zwłaszcza po resecie ECU, kiedy ECU sie uczy, występuje sporo stuków i cofania zaplonu

Edytowane przez saszynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku.

W programie Evoscan zwie się to Ignition Advance i wyrażone jednostką Deg BTDC.

Na wolnych obrotach jest to 15 -16 stopni. Maksymalnie podczas jazdy osiąga 45 st. Przy raptownym wciśnięciu pedału gazu, sterownik od razu nie przyśpiesza zapłonu tylko nazwijmy to "proporcjonalnie" do narastających obrotów i te zmiana po wciśnięciu pedału może zmienić się np. od 22st do wspomnianych 45st. Jeżeli samochód jedzie ze stałą prędkością czyli silnik nie jest obciążony wówczas wyprzedzenie zapłonu maleje o kilka stopni w porównaniu do maksymalnej wartości przyśpieszania. Np. przy jeździe na 4 biegu z obrotami 2300 wyprzedzenie zazwyczaj wynosi ok. 40st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...