Skocz do zawartości

halogeny dalekosiężne


Seb_ek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odkopię temat… u mnie po dwóch latach i kilku dłuższych wyprawach doszedłem do wniosku, że halogeny muszą zniknąć z grilla. Samochód od dłuższego czasu ma problemy z chłodzeniem przy prędkościach min 140km/h. Zrobiłem już rewizję wszystkich elementów ukł. chłodzenia i prawie zabierałem się za UPG, gdy mechanik zasugerował, że powietrze rozbijające się o halogeny nie ma jak trafić do grilla… ma to jakiś sens ;)

 

gallery_4941_123_258908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z mechanikami, takie halogeny nie powinny mieć znaczącego wpływu na chłodzenie. A mam bardzo podobnie zamontowane i żadnych problemów tez nie zauważyłem. Chociaż raczej mało latami z prędkościami 140+

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozwiązaniem są prostokątne reflektory? O np. takie http://sklep.wesem.pl/4/6610/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_hp5 ? Mimo że są dość spore to jednak mniej zasłaniają chłodnice.

A czy ktoś ma sposób na montownie reflektorów? Chodzi mi o jakieś rozwiązanie bez wiercenia w zderzaku. I czy reflektory mocowane tylko za pomocą fabrycznej śruby  (od spodu) nie trzęsą się w czasie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli jednak reflektory muszą być dodatkowo zamocowane od góry

Nie muszą, bo halogeny stoją bardzo stabilnie.

 

 

ta blacha trzyma się na tych samych śrubach co tablica rejestracyjna

Nie. Dodatkowo śruby przechodzą przez zderzak i belkę zderzaka, a te poprzeczki od góry, to tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@cybel, Chłodnica czysta ale planuje ją wyciągnąć, może pomiędzy chłodnicą a skraplaczem jakiś zdechły kot zaległ.

Chłodnica z wiekiem traci doroznosc nie tylko od zew ale tez od środka , opisywalemm to kilka kartek wcześniej, po wymianie u mnie na nową temp silnika spadła o kilka stopni co również wpłynęło bardzo odczuwalnie na moc samochodu.  I zmień mechanika bo kłamie :)

 

PS: a ja już mam dzień w nocy :) jak by ktoś miał problemy z podłączeniem przekaźnika 541 to piszcie ,bo ja biorąc schematy i opisy z internetu walczyłem 3dni z podłączaniem. Blednie pozaznaczane gdzie jaki kabelek ma być wpięty to samo tyczyło się opisu wtyczki H4.

 

co do montażu wpierdzieliłem się z partyzanta od frontu kątownikami przykręciłem czterema długimi blachowkręta pod tablicą. Trzymają się dosyć twardo i nie drgają podczas jazdy, można oczywiście jakieś usztywnienie dać od góry halogenu do grilla ale nie ma sensu.

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wpierdzieliłem się z partyzanta od frontu kątownikami przykręciłem czterema długimi blachowkręta pod tablicą. Trzymają się dosyć twardo i nie drgają podczas jazdy, można oczywiście jakieś usztywnienie dać od góry halogenu do grilla ale nie ma sensu.

Foto! Będzie ktoś mógł rozważyć różne opcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wpierdzieliłem się z partyzanta od frontu kątownikami przykręciłem czterema długimi blachowkręta pod tablicą. Trzymają się dosyć twardo i nie drgają podczas jazdy, można oczywiście jakieś usztywnienie dać od góry halogenu do grilla ale nie ma sensu.

Foto! Będzie ktoś mógł rozważyć różne opcje :)

 

Nie ktoś a ja :)  Po świętach zabieram się za montaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglądają halogeny zamontowane u mnie w WRXie, pewnie podobnie można je zamontować i w Forkach - do belki zderzaka zostały przykręcone płaskowniki, a w zderzaku zostały wycięte na nie otwory. Reflektory trzymają się pewnie, nie drgają w czasie jazdy.

y0f8.jpg

i1hj.jpg

4sp4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wpierdzieliłem się z partyzanta od frontu kątownikami przykręciłem czterema długimi blachowkręta pod tablicą. Trzymają się dosyć twardo i nie drgają podczas jazdy, można oczywiście jakieś usztywnienie dać od góry halogenu do grilla ale nie ma sensu.

Foto! Będzie ktoś mógł rozważyć różne opcje :)

 no przecież jest foto !!!! na poprzedniej stronie ostatni post  :)  muszę tylko blachowkręty wymienić na takie co mają płaski łeb  bo lekki banan z rejestracji się zrobił miałem pod ręką takie na klucz 10. Bałem się troszkę że będą za mało sztywne te mocowania ale jest Ok halogeny nie drgają. Te WESEMy świecą naprwde bardzo dobrze a kosztują grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no przecież jest foto !!!! na poprzedniej stronie ostatni post :) muszę tylko blachowkręty wymienić na takie co mają płaski łeb bo lekki banan z rejestracji się zrobił miałem pod ręką takie na klucz 10. Bałem się troszkę że będą za mało sztywne te mocowania ale jest Ok halogeny nie drgają. Te WESEMy świecą naprwde bardzo dobrze a kosztują grosze.

Faktycznie, nie zauważyłem :)

 

 

A tak wyglądają halogeny zamontowane u mnie w WRXie, pewnie podobnie można je zamontować i w Forkach - do belki zderzaka zostały przykręcone płaskowniki, a w zderzaku zostały wycięte na nie otwory. Reflektory trzymają się pewnie, nie drgają w czasie jazdy.

Jak dla mnie całkiem spoko, choć wolałbym, aby były nieco bliżej siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, a w jaki sposób włączacie dodatkowe światła?

Zastanawiam się nad filozofią włączania, czy podpiąć się np.: pod włącznik świateł parkowania na kolumnie, czy też do przewodu długich i wtedy zapalą się automatycznie z długimi, to drugie rozwiązanie wydaje się wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...