Skocz do zawartości

halogeny dalekosiężne


Seb_ek

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślicie o zamontowaniu halogenów dalekosiężnych w miejscu oryginalnych przeciw mgielnych w SF5 ?

Czy w majestacie Prawa jest to legalne ??

I czy ewentualnie Pan Władza rozróżni je na oko, od przeciwmgielnych ?

Myślę że, jedynie po znaczku homologacji jeśli nie to po czym ??

Chodzi o to że, standardowe halo nie świecą za ciekawie, a jakoś nie mógłbym się pogodzić z montażem dodatkowych przed grillem na zderzaku.

Żona szczególnie.

A "Trochę" światła więcej nie zaszkodzi.

Tym bardziej że klosz od strony kierowcy jest zbity, sklejony taśma i słabo świeci przez zniszczony odbłyśnik.

I tak myślę i dumam że, zamiast kupować ori może wpasować dwa nowe Wessemy.

Doradźcie :)

 

40fd68b60b9afb3fm.jpg

Edytowane przez Max 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co myślicie o zamontowaniu halogenów dalekosiężnych w miejscu oryginalnych przeciw mgielnych w SF5 ? Czy w majestacie Prawa jest to legalne ?? I czy ewentualnie Pan Władza rozróżni je na oko, od przeciwmgielnych ? Myślę że, jedynie po znaczku homologacji jeśli nie to po czym ??

Wielu chłopaków nagminnie robi coś takiego w imprezach. Przeróbka nie będzie nielegalna, jeśli zmienisz sposób włączania świateł, zgodnie z tym, co napisałem na poprzedniej stronie: przeciwmgielne włączasz przy włączonych światłach (postojowych/krótkich/długich) i wyłączasz na osobnym wyłączniku. Dalekosiężne muszą się wyłączyć przy wyłączeniu świateł długich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pytanie trochę z innej beczki: co z chłodzeniem Forestera po zamontowaniu dużych lamp które w dużej mierze zasłaniają chłodnice?

Żadnych problemów z chłodzeniem nie mam i nie miałem od czasu zamontowania lamp, wiec w mojej opinii problem nie istnieje.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo dobra wiadomość :) Gorsza wiadomość to taka że chyba muszę zrobić coś z układem chłodzenia, przy wysokich temperaturach powietrza i katowaniu auta na jedynce na różnych serpentynach temperatura silnika podskakuje.

 

U mnie pękła stara chłodnica wymieniłem na nową temp silnika spadła o kilka stopni widzę po wskaźniku. Stara chłodnica traci z wiekiem drożność kup nową koszt 300zł i odczujesz zmianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OOOO Kużwa Grubaśny zderzak.

Petarda.

U mnie trochę by było przerostu formy nad treścią .... z powodu braku kurnika :biglol:

 

kubabb

 

A masz może jakiś namiar albo pamiętasz skąd zamawiałeś ten zamiennik ?

Cały czas zastanawiam się nad tym modem, żeby to jakoś wyglądało.

I myślę jak to będzie wyglądać.Bo otwór w zderzaku prostokątny a nowe halo okrągłe.

Edytowane przez Max 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza wiadomość to taka że chyba muszę zrobić coś z układem chłodzenia, przy wysokich temperaturach powietrza i katowaniu auta na jedynce na różnych serpentynach temperatura silnika podskakuje
Zdemontuj chłodnicę cieczy. Przepłucz ją, przedmuchaj z zewnątrz, przedmuchaj kondensator klimy, zmontuj układ, zalej całość Evansem zgodnie z procedurą... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza wiadomość to taka że chyba muszę zrobić coś z układem chłodzenia, przy wysokich temperaturach powietrza i katowaniu auta na jedynce na różnych serpentynach temperatura silnika podskakuje
Zdemontuj chłodnicę cieczy. Przepłucz ją, przedmuchaj z zewnątrz, przedmuchaj kondensator klimy, zmontuj układ, zalej całość Evansem zgodnie z procedurą... ;)

Dziękuje za radę :) Efekt operacji sprawdzimy w Albanii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W koncu zamontowalem. Osobny wylacznik . Jest moc :) juz łosia na poboczu wypatrzylem. A zamontowane tak, przykrecone katowniki grube do belki zderzaka za tablica a do nich reflektory. Mam jeszcze zaslepki. Wyglada bardzo dobrze.

post-11918-0-92154100-1395436432_thumb.jpg

post-11918-0-35838000-1395436470_thumb.jpg

post-11918-0-68332400-1395436500_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu zamontowalem. Osobny wylacznik . Jest moc :) juz łosia na poboczu wypatrzylem. A zamontowane tak, przykrecone katowniki grube do belki zderzaka za tablica a do nich reflektory. Mam jeszcze zaslepki. Wyglada bardzo dobrze.

 Ale widzę że wycinałeś otwory i chyba ściągałeś zderzak?

 

. Ja myślałem przykręcić kątownik pod tablice do zderzaka i dalej do belki długimi blachowkrętami, a druga płaszczycie kątownika wysunąć ponad zderzak i dać w stronę atrapy ,do niej halogeny tak żeby nie wystawały za wiele poza obrys zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ja myślałem przykręcić kątownik pod tablice do zderzaka i dalej do belki długimi blachowkrętami, a druga płaszczycie kątownika wysunąć ponad zderzak i dać w stronę atrapy ,do niej halogeny tak żeby nie wystawały za wiele poza obrys zderzaka.

 

Dobrze kombinujesz, mam podobnie u siebie zrobione. Jak będę w końcu przy aucie, zrobię jakieś foty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...