Skocz do zawartości

halogeny dalekosiężne


Seb_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję dorzucić do forka halogeny dalekosiężne przed grilem,

widziałem na avatarach niektórych kolegów że nie wygląda to źle,

możecie się pochwalić zdjęciami z bliska oraz krótkim opisem modelu lampy/ sposobu mocowania takiej modyfikacji?

 

czy takie dodatkowe halogeny muszą się załączać osobno, czy razem z drogowymi fabrycznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najwygodniej, jak się załączają razem z "długimi" (wg przepisu powinny razem gasnąć, jeśli dobrze pamiętam). Podłączenie jest proste: bierzesz zasilanie od "długich" i puszczasz przez przekaźnik. Każdy elektryk to ogarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej, jak się załączają razem z "długimi" (wg przepisu powinny razem gasnąć, jeśli dobrze pamiętam). Podłączenie jest proste: bierzesz zasilanie od "długich" i puszczasz przez przekaźnik. Każdy elektryk to ogarnie...

 

z kabelkami sobie poradzę spokojnie bez elektryka :)

 

te co podlinkował viking1232 są kozackie, ale szukam czegoś skromniejszego,

też zwróciłem uwagę na wesem, tylko rozważam różne sposoby mocowania, tak aby jak najmniej wystawały poza zderzak,

ma ktoś ich zdjęcia na forku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sredniaq, na Ciebie czekałem :) :) :)

wysyłałem Ci kiedyś priva w tej sprawie,

 

to jest ten model: http://sklep.wesem.pl/4/6696/halogeny_drogowe_ze_wiat_em_pozycyjnym_w_wiat_owodzie_typu_hos2 ?

 

rozumiem że ringi mają sie świecić razem z postojówkami fabrycznymi?

a jak z włączaniem osobno, czy razem z drogowymi?

 

rozstaw między lampami nie jest chyba określony przepisami? szukałem i nic nie znalazłem.

 

masz może zdjęcie z bliska samego mocowania? w moim MY2006 jest krótsza część zderzaka przed grilem... muszę to zobaczyć z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać mi co trzeba kupić, tak żeby było dobrze? 2 reflektory :) jakieś przekaźniki? Przewody? Z góry dziękuję za pomoc. Dodam, że chce kupić wesemy śr. 15cm

 

Czy możecie napisać mi co trzeba kupić, tak żeby było dobrze? 2 reflektory :) jakieś przekaźniki? Przewody? Z góry dziękuję za pomoc. Dodam, że chce kupić wesemy śr. 15cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kabelkami sobie poradzę spokojnie bez elektryka

 

Zgadza się, takie to proste, zwłaszcza z zestawem, który zaproponował kubabb ;)

 

rozstaw między lampami nie jest chyba określony przepisami? szukałem i nic nie znalazłem.

 

Nie, w przypadku "długich" nie ma to znaczenia.

Szczegółowe warunki, jakie należy spełnić montując światła zewnętrzne pojazdu reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury (Dz. U. Nr 32, poz. 262) oraz (Dz. U. Nr 58, poz. 515).

 

13.1- Reflektory przeciwmgłowe:


    • zamontowane z przodu pojazdu, symetrycznie względem jego wzdłużnej płaszczyzny symetrii, nie niżej niż 250mm od jezdni i nie wyżej niż światła mijania, a dla samochodów osobowych (kat. M1) także nie wyżej niż 800mm; odległość każdego z nich od bocznego obrysu pojazdu nie może być większa niż 400mm; podane odległości mierzy się do krawędzi powierzchni świetlnej reflektora
    • tak podłączone, aby ich użycie mogło nastąpić niezależnie od włączenia świateł drogowych i świateł mijania

13.2- Reflektory dalekosiężne:


    • powinny być zamontowane z przodu pojazdu w taki sposób, aby ich użycie mogło nastąpić jedynie przy włączonych światłach pozycyjnych
    • powinny dostatecznie oświetlać drogę co najmniej na 100m przed pojazdem przy dobrej przejrzystości powietrza
    • ponadto ich wyłączenie musi samoczynnie następować po przełączeniu świateł drogowych reflektorów głównych na światła mijania

13.3 - światła do jazdy dziennej:


    • zamontowane z przodu pojazdu symetrycznie do jego wzdłużnej płaszczyzny symetrii, nie niżej niż 250mm i nie wyżej niż 1500mm od jezdni; odległość każdego z nich od bocznego obrysu pojazdu nie może być większa niż 400mm, wzajemna odległość pomiędzy nimi nie może być mniejsza niż 600mm (jeżeli szerokość pojazdu nie przekracza 1,3 m odległość ta może być zmniejszona do 400mm)
    • tak podłączone, aby nie można było ich włączyć, jeżeli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne; ponadto ich wyłączenie musi samoczynnie następować po włączeniu świateł mijania lub drogowych

Czy możecie napisać mi co trzeba kupić, tak żeby było dobrze? 2 reflektory jakieś przekaźniki? Przewody?

Bierzesz ten zestaw, który proponował kubabb + halogeny i montujesz według schematu:

http://wesem.pl/pyta..._drogowe_pl.pdf

 

Jeśli dobrze pamiętam w subaru zmiana świateł krótkie/długie realizowana jest masą, "plus" jest stały. Jeśli tak, to podłączenie na schemacie będzie następujące: do nóżki 86 zasilanie z kostki świateł ("+"), do 30/51 zasilanie z akumulatora ("+"), do 85 "masa" z kostki świateł (od długich). Tak zasilane światła będą się włączać i wyłączać z "długimi", nie jest potrzebny dodatkowy wyłącznik.

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że ringi mają sie świecić razem z postojówkami fabrycznymi?

Dokładnie tak.

a jak z włączaniem osobno, czy razem z drogowymi?

Razem z drogowymi. Mam też dodatkowy włącznik, gdybym akurat założył zaślepiki, a jednak jechał w nocy i włączał drogowe.

rozstaw między lampami nie jest chyba określony przepisami?

Nie wiem.

masz może zdjęcie z bliska samego mocowania? w moim MY2006 jest krótsza część zderzaka przed grilem... muszę to zobaczyć z bliska.

Na razie nie mam. Postaram się coś cyknąć w wolnej chwili, ale jestem na urlopie i mam mało czasu, a także ograniczony dostęp do neta.

 

Już to gdzieś pisałem: w forkach MY06 (po lifcie) widziałem na subaruforester.org, że ludzie montują dodatkowe halogeny za grilem z siatki i wygląda to naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy pod ten zestaw kabli będzie można zamontować żarówki 130W? Sprzedający napisał, że nie testowali.

 

http://allegro.pl/okablowanie-do-halogeny-wlacznik-przekaznik-i3778977374.html

 

czy lepiej dać 100W?

Edytowane przez max1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakamarkach przepisów cytowanych przez kol. Qba25, natknąłem się kiedyś na zdanie że "punktów świetlnych" z przodu pojazdu nie może być więcej niż 6. W forkach mamy 2x mijania + 2x drogowe + 2x przeciwmgłowe co wyczerpuje dopuszczalne 6. Jednak było to w czasach ujeżdżania poloneza, a w miedzyczasie zostały dopuszczone światła "dzienne". Ktoś chcący być super przepisowy mógłby się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakamarkach przepisów cytowanych przez kol. Qba25, natknąłem się kiedyś na zdanie że "punktów świetlnych" z przodu pojazdu nie może być więcej niż 6. W forkach mamy 2x mijania + 2x drogowe + 2x przeciwmgłowe co wyczerpuje dopuszczalne 6. Jednak było to w czasach ujeżdżania poloneza, a w miedzyczasie zostały dopuszczone światła "dzienne". Ktoś chcący być super przepisowy mógłby się czepiać.

W zakamarkach przepisów cytowanych przez kol. Qba25, natknąłem się kiedyś na zdanie że "punktów świetlnych" z przodu pojazdu nie może być więcej niż 6. W forkach mamy 2x mijania + 2x drogowe + 2x przeciwmgłowe co wyczerpuje dopuszczalne 6. Jednak było to w czasach ujeżdżania poloneza, a w miedzyczasie zostały dopuszczone światła "dzienne". Ktoś chcący być super przepisowy mógłby się czepiać.

 

Drogowe i mijania są w jednej lampie więc są liczone jako całość ;). Poza tym co powiem o ciężarówka z pełną elektrownią? ;]

 

Ja chcę do siebie zamontować takie dalekosiężne halogeny i chce je wsadzić za grillem ;). Jest tam dużo miejsca więc się zmieszczą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zakupiłem cały zestaw. Wcześniej rzeczone kable, wesemy 15,2cm, zaślepki do lamp. Za montuje je tak jak na zdjęciu na początku. Na katownikach przykreconych do belki zderzaka za tablicą rejestracyjną. Nie będzie widać dziur w zderzaku, a jak będę chciał je zdemontować to nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Poszukałem jeszcze raz w miare aktualny tekst wymagań technicznych. A dokładnie:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

1) 2)z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

(Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)

 

Nie znalazłem już ograniczenia ilości "punktów świetlnych", jest otwartym tekstem napisane że świateł drogowych może być maksymalnie 4, chyba że mamy 4 świała chowane to wtedy może być dodatkowo +2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...