Skocz do zawartości

Pytanie do właścicieli H6 3.0 - drgania


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ja już taki przewrażliwiony czy coś jest nie tak.

Czy możecie zwrócić uwagę czy u Was, w szczególności na wolnych obrotach da się wyczuć lekkie drgania ?

Czuć to np na kierownicy, jak się ją mocniej ściśnie to czuć, oczywiście nei jest tak, że kierownice wyrywa, nie przenosi się też na rękę, ale takie delikatne drgania czuć, podczas jazdy także, ale to mniej się odczuwa.

W H4 pamiętam, że w manuału na wolnych obrotach drążek drżał :), ale kierownica nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to nie są drgania że widać jak kierownica drży, trzeba ją dotknąć, żeby ją poczuć .. coś jak w dieslu.

Zwróćcie uwagę jak będzie w aucie, bo już sam nie wiem czy TTTM, czy mi się wydaje, czy jednak są jakieś dziwne wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś drga to coś się zaczyna dziać w silniku najprawdopodobniej, u mnie czasem jeden zapłon wypadał i też lekko drżał a h6 podobno jak v8 z Leksusa z monetą na sztorc powinno chodzić :)

 

Jaki przebieg auta? bo może zawory trzeba sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja już taki przewrażliwiony czy coś jest nie tak.

Czy możecie zwrócić uwagę czy u Was, w szczególności na wolnych obrotach da się wyczuć lekkie drgania ?

Czuć to np na kierownicy, jak się ją mocniej ściśnie to czuć, oczywiście nei jest tak, że kierownice wyrywa, nie przenosi się też na rękę, ale takie delikatne drgania czuć, podczas jazdy także, ale to mniej się odczuwa.

 

kiedy zawory regulowałeś?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie pocieszyliście :mellow: , ale dzięki za info. Muszę podjechać do serwisu, tak, żeby mój mechanik porównał. Zapłony wątpię, bo były by to odczuwalne szarpnięcia i pewnie wywaliło by checka.

Zawory tego się obawiam właśnie i pod tym kontem robię dochodzenie, przebieg to 106kkm, czyli chwila po przeglądzie 105kkm na którym nie było uwag co do pracy. Przy 90kkm przy okazji naprawy blacharskiej był wyciągany silnik, ale ich zdaniem nie było sensu nawet zaglądać w zawory. Nic podjadę to podłączą do kompa i sprawdzą parametry po m.in wyprzedzeniach zapłonu będzie widać czy zawory są ok czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
h6 podobno jak v8 z Leksusa z monetą na sztorc powinno chodzić
U mojego kumpla, który ma H6 z 2007 roku jest właśnie tak. Nie wiadomo czy silnik pracuje czy nie, zero drgań. A na liczniku 160 tys. km! Niezwykła kultura pracy motoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przebieg 10k mil i po zalaniu na jakiejś stacji pb95 też mi coś tam się działo - dodałem vpower racing w Londynie i jest już ok.

 

eee, za daleko mam do Londynu :). Podkreślam, że są to ledwo wyczuwalne drgania, trzeba dość mocno zacisnąć kierownicę ręką, żeby poczuć. Też tak miałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były jakieś drgania na zimnym silniku minionej zimy, pojawiły się nagle. Pojechałem do serwisu i okazało się, że kable od klimatyzacji jakoś źle się ułożyły i wprowadzały drgania.

Z najbardziej banalnych podejrzeń to możesz sprawdzić jeszcze czy akumulator masz dobrze przykręcony bo czasami taka pierdoła może być przyczyną Twoich zmartwień.

Serwis zadał mi to pytanie jeszcze przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj u siebie korekcje wtrysków i wygląda to tak:

 

post-2303-0-62963100-1389171601_thumb.jpg

 

czyli z tego co widze, chyba nie jest źle ?

Pytanie za 6 pkt, dlaczego SSM widzi 4 banki w silniku 6 cylindrowym :) ?

Porównałem tez drgania do innego silnika R6 i tamten ma dużo większe, kolega tez stwierził, że to żadne drgania. Bede musiał jeszce porównać kiedy z inna H6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...