Skocz do zawartości

Coś jak Cobb Accessport tylko EU?


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

W cenie COBB US nie ma odpowiednika na naszym rynku europejskim. Wielka szkoda bo to super by było rozwiązanie i ja chętnie bym taki sterownik zakupił.

 

Jest na forum w dziale sprzedaży taki Cobb z wersji US. Ktoś z kolegów pisał, że gdyby zamienić komputer EU na US w aucie EU (podobno do zrobienia) to można to wtedy podłączyć. Jak jest w praktyce nie wiem.

W związku z powyższym w naszych europejskich warunkach dostępne jest tylko mapowanie, i to najlepiej po każdej modyfikacji :unsure:

Może się ktoś wypowie mądrzejszy temacie tych accessport-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powinienem sobie sprawić takie coś bo mam wersję US, co prawda po wymianie silnika ale z tego co pamietam to kompa zostawiałem ori bo tam coś z alarmem było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powinienem sobie sprawić takie coś bo mam wersję US, co prawda po wymianie silnika ale z tego co pamietam to kompa zostawiałem ori bo tam coś z alarmem było...

Cały problem polega na tym, żeby wiedzieć co się robi, generalnie gdy już nadłubiesz w mapie i będziesz ją wgrywał do auta... to najpierw 3 paciorki,?

Jeśli natomiast nie chcesz mocno dłubać, to odczyty czujników, kasowanie błędów itp, spokojnie sobie na androidzie programem torque ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalne to są takie, które nie wykorzystują w 100% tego co masz w samochodzie. Bo niby jak producent miał przewidzieć, ze np, wymieniłeś wydech z taką i taką przepływnością spalin.? wstawisz dolot, też co innego , Nie mówię już o wtryskach.. Ja bym temu za mocno nie ufał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, racja, ale tych map jest tyle (zerknij se na ich strone), jak ktoś ma w miare starndardowe auto, do tego ciekawostki jak anty-thefty, jakies economy itd itp fajny bajer do wypróbowania wg mnie

 

Tylko, no właśnie moje pytanie dotyczyło czy jest podobne (innych firm np.) urządzenie, działające w samochodzie EU? Nic w internecie nie udało mi sie znaleźć, ale może ktoś coś akurat słyszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopię kotleta.

Używa ktoś AccessPort cobb'a? Na różnych stronach widzę coś jak by dedykowane pod STi albo GT-Ra i mam pytanie. Czy ten np od GT-Ra będzie działał w Subaru, czy to tylko są powgrywane mapy? Czy te mapy można zastąpić tymi z Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 20:06, Alkanick napisał:

Odkopię kotleta.

Używa ktoś AccessPort cobb'a? Na różnych stronach widzę coś jak by dedykowane pod STi albo GT-Ra i mam pytanie. Czy ten np od GT-Ra będzie działał w Subaru, czy to tylko są powgrywane mapy? Czy te mapy można zastąpić tymi z Subaru?

Nie będzie, wyglądają tak samo ale maja inne numerację są dedykowane. Np przy Ford ST jest inny niż Ford RS, kiedyś byłem dystrybutorem tego :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...