Skocz do zawartości

Falujące ciśnienie doładowania /filmik/


Piotr-WRX

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z doładowaniem mam już od kilku miesięcy. Po części rozwiązałem go gdy umieściłem restryktor którego nie było w przewodzie turbina -trojnik. Obecnie ciśnienie doładowania dziwnie faluje przy stałym nacisku pedału gazu - maksymalnie dochodzi do 1,1bara a po chwili wraca do 0,3 i znowu 1,1. Być może ktoś spotkał się już z takimi objawami i miałby pomysł co mogłoby być przyczyną takich skoków.

Pacjent Impreza WRX 01 (lpg)

 

Filmik bardziej obrazuje ten problem

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yn-YWwn7S1U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie brzęczy ten wskaźnik. Miałem kiedyś taki zegar w starym aucie i wiem, że ten wężyk od podciśnienia lubił pękać. Jeśli auto po za tym jedzie normalnie to spróbuj sprawdzić ten przewód, ew. może po prostu sam wskaźnik niedomaga. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falowanie czuć przy przyspieszaniu - przyspiesza i zwalnia. Zachowuje się to rzeczywiście jakby komp. odcinał. Restryktor obecnie ma otwór 1.2 mm i z tego co wyczytałem na zachodnich forach taki powinien być wiec czy próbować go jeszcze rozwiercać ? Jutro sprawdzę wastegate czy jest dobrze ustawiony ( przy okazji ile obrotów powinna być przekręcona dźwigienka żeby było prawidłowo - 6 obrotów ?) i przeczyszczę solenoid. Dam znać czy się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba jeśli nie ma problemów.

 

Ja też jestem po odetkanym wydechu, doładowanie się podniosło o ok. 0,1, w piku też trochę podskoczyło,

ale nie ma boost cut'ów na szczęście.

 

Gdybym miał wcześniej doładownie w okolicy 1 bara to jest już możliwe, że były przeładowania.

 

U mnie przed wydechem było 0,8 stabilne i 1,0 w peaku i teraz po odetkaniu jest akurat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem :/ tylko u mnie jest 0.6-1.0 bara - właśnie miałem to opisywać.... mam wymienione turbo, uppipe przelot (przed przelotem było to samo), wymienione wężyki doładowania, nowy olej wszystko powinno być cacy - a mnie już strzela bo nie jedzie ;/ tzn. jedzie ale tak jak u kolegi :(

 

update

 

 

U mnie problem rozwiązany - pręt sterujący westgatem był skrzywiony i gruszka była nieszczelna - naruszył nawet otwór w który wchodzi. Wymieniłem westgate i auto znowu oddycha :yahoo:

A już sprawdzałem wszystko - solenoid, intercooler, kryzę .... nareszcie jedzie :D seria bo seria ale jedzie jak zła :D jeszcze go wieczorem podreguluję żeby ładnie pompował 0.9 :yahoo:

Edytowane przez mavvverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem :/ tylko u mnie jest 0.6-1.0 bara - właśnie miałem to opisywać.... mam wymienione turbo, uppipe przelot (przed przelotem było to samo), wymienione wężyki doładowania, nowy olej wszystko powinno być cacy - a mnie już strzela bo nie jedzie ;/ tzn. jedzie ale tak jak u kolegi :(

 

update

 

 

U mnie problem rozwiązany - pręt sterujący westgatem był skrzywiony i gruszka była nieszczelna - naruszył nawet otwór w który wchodzi. Wymieniłem westgate i auto znowu oddycha :yahoo:

A już sprawdzałem wszystko - solenoid, intercooler, kryzę .... nareszcie jedzie :D seria bo seria ale jedzie jak zła :D jeszcze go wieczorem podreguluję żeby ładnie pompował 0.9 :yahoo:

 

 

oby u mnie było to samo co u Ciebie bo moja jedzie, jechała fajnie ale zaczeło falować dołdowanie, teraz juz jest coraz gorzej tzn zalewa ja totalnie na wolnych obrotach, strzela na czarno i nie jedzie, dzisiaj podłącze do kompa zobaczymy co tam siedzi i będziemy szukać : )

 

 

i po problemie, 6 bledów spowodowane złym ustawieniem instalacji LPG : ) juz wszystko ogarniete idzie jak dawniej : )

Edytowane przez kamilos1919
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę to trwało ale sprawdziłem kilka rzeczy. Dziś wymieniłem przewody podciśnienia, przeczyściłem solenoid, wyregulowałem westegata i dalej jest tak samo. W jednym ze sklepów tuningowych gdzie kupowałem przewody sprzedawca wspomniał ze miał podobny problem i długo nie mógł go rozwiązać dlatego skończyło się na zamontowaniu MBC. Podobno to pomogło. Spróbuje w tę stronę uderzyć i zobaczę co będzie. Co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym ze sklepów tuningowych gdzie kupowałem przewody sprzedawca wspomniał ze miał podobny problem i długo nie mógł go rozwiązać dlatego skończyło się na zamontowaniu MBC

 

Ahaaa... czyli zamiast usunac usterke, obejsc ja...

No. Mozna w sumie i tak - kwestia tylko na jak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany i to bez użycia MBC. Idąc za radą kolegi Bywalca pobawiłem się średnicami otworu restryktora.

Pierwotny otwór 0,9mm - falowanie, 1 mm - falowanie, 1,2 mm - falowanie, ostatecznie rozwierciłem co średnicy 1,5 mm i jest już zdecydowanie lepiej - falowania brak a ciśnienie dochodzi do 0,9 bara. Spróbuje jeszcze z restryktorem o średnicy 1,4 mm myślę że będzie optymalnie. Za wszelkie podpowiedzi i sugestie wszystkim dziękuję :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany i to bez użycia MBC. Idąc za radą kolegi Bywalca pobawiłem się średnicami otworu restryktora.

Pierwotny otwór 0,9mm - falowanie, 1 mm - falowanie, 1,2 mm - falowanie, ostatecznie rozwierciłem co średnicy 1,5 mm i jest już zdecydowanie lepiej - falowania brak a ciśnienie dochodzi do 0,9 bara. Spróbuje jeszcze z restryktorem o średnicy 1,4 mm myślę że będzie optymalnie. Za wszelkie podpowiedzi i sugestie wszystkim dziękuję :bowdown:

 

A z czego robiłeś te restryktorki? Rozwiercałeś oryginalny, czy z czegoś robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem opór mojego solenoidu (GD) i wyniósł 31 Ohm więc podobnie jak u ciebie Ryjeks :). Jeśli chodzi o zrobiony restryktor to oryginalny też rozwiercałem ale ten na którym obecnie jeżdżę to totalna samoróbka - kawałek przewierconego metalowego koralika (coś na wzór oryginału).

 

Pomiar oporu solenoidu oczywiście w odpowiedzi do Hati :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki, u mnie jest 32 czyli pomiar powtarzalny. Zakupilem ostatnio jakis inny solenoid z inną wtyczką - jego opor to 24 Ohm, czyli sporo mniejszy. Dzialac dziala ale ciekawi mnei od jakiej to wersji i czy jego opor wynika z innego ukladu elektrycznego czy jest po prostu gdzies lekko zwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przerabialem temat tydzien temu.

Rozwierc delikatnie i bedzie po problemie. Problem za to jest dostac odpowiednie wiertla.

U mnie na 1,2 przeladowywal i albo szarpal albo doladowanie bujalo sie jak u kolegi powyzej.

Na okolo 1,3mm jest ideolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem restryktor o średnicy otworu 1,5mm - Wywaliło mi CEL'a i ładowanie było na poziomie 0,8 bara - stałe.

Zamontowałem fabrycznego DV'a i wrzuciłem z powrotem restryktor o średnicy 1,2mm przy którym ładowanie w peak'u to 1,1 bara i na ogół trzyma 0,9. Czy u Was ciśnienie spada przy 6,000 RPM czy trzyma do odcięcia?  :unsure:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jezu... od roku próbuje sobie poradzić z tym problemem, ale specjaliści jakcy oglądali moje auto nic nie wydumali - a tu an forum tyle pomysłów :) Zaraz biore się do roboty tylko takie pytanie laika - gdzie znajdę ten restryktor (WRX 2002) ?

Z góry dzięki !

 

Edit: ok, znalazłem restryktor. Pytanie natomiast mam o samo czyszczenie solenoida. Tak jak pisał radeklwh - mam po prostu do środka napryskać WD40 do oporu do środka a pózniej go przedmuchać sprężarką?

Edytowane przez faykee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...