Skocz do zawartości

xenony - pierwsza trasa nocna zaliczona


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj sie wycieraczkami !!!, Ja w Focusie i w STI też nie mam , byłem na przeglądach , kilkanascie razy mnie Policmajster złapał i nikt się kompletnie nie przyczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżdżę również bez zmywaczy. Problem robi się w dwóch przypadkach. Przy mokrej (czytaj) brudnej jezdni od jesieni do wiosny. Zwłaszcza zimą. Drugi problem to intensywny opad śniegu. Lampy totalnie się zaklejają, gdyż temperatura klosza nie pozwala na stopienie się śniegu.

Lampy kupiłem na giełdzie oryginalne. Stare pogoniłem na Allegro. Koszt po odliczeniu 1200PLN. Kto raz zakosztuje ksenonów i dużo jeździ, to zrobi wszystko (prawie) żeby je mieć. Przydają się zwłaszcza w porze jesienno wiosennej przy szybko zapadającym zmierzchu. Do tego mokry (ciemny) asfalt i na klasycznych żarówkach nic nie widać, zwłaszcza w intensywnym ruchu poza miastami.

Zakładanie xenonów do świateł drogowych, to moim zdaniem wyrzucone pieniądze. Na mijankach mam zasięg około 100m i nikomu oczu nie wypalam. Należy jednak pamiętać o korekcie strumienia w zależności od obciązenia.

 

FUKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Carfit - jest pierwsza klasa. Dolozylem biale postojowe i wszystko pieknie wspolgra! Tylko wciaz mnie strasza, ze wycieraczek nie mam na lampach...

 

Witam,

 

 

Bazylia daj znać gdzie zakładałeś ten zestaw.

Rozumiem ze masz lampy z soczewkami? ( pytanie moze bez sensu ale nie wiem wszystkiego ;) ). Zastanawiam się nad założeniem xenonów w moim OBK 2003 a mam zwykłe lampy ;( , grzebiąc w Allegro znalazłem coś takiego :

 

http://moto.allegro.pl/item138031218_xe ... reza_.html

 

jesli było to sorry a jesli nie to może ktoś już zakładał soczewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit - jest pierwsza klasa. Dolozylem biale postojowe i wszystko pieknie wspolgra! Tylko wciaz mnie strasza, ze wycieraczek nie mam na lampach...

 

Witam,

 

 

Bazylia daj znać gdzie zakładałeś ten zestaw.

Rozumiem ze masz lampy z soczewkami? ( pytanie moze bez sensu ale nie wiem wszystkiego ;) ). Zastanawiam się nad założeniem xenonów w moim OBK 2003 a mam zwykłe lampy ;( , grzebiąc w Allegro znalazłem coś takiego :

 

http://moto.allegro.pl/item138031218_xe ... reza_.html

 

jesli było to sorry a jesli nie to może ktoś już zakładał soczewki?

 

 

wg mnie bez sensu tylko sobie reflektor rozpierdzielisz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie wycieraczkami !!!, Ja w Focusie i w STI też nie mam , byłem na przeglądach , kilkanascie razy mnie Policmajster złapał i nikt się kompletnie nie przyczepił.

 

Bo nie trafiłeś Waść na właściwego policmajstra :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, czy ktoś sprawdził zestawy z allegro i ma na ten temat jakieś refleksje? http://www.allegro.pl/search.php?string ... rder=p&p=2

 

 

olej allegro, bierz od Carfita albo od mojego znajomego w Wawie - sprawdzone w kilku forumowych autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tez sa wystawiene na allegro tylko drożej : http://www.allegro.pl/item140898481_zes ... axlux.html

 

Kilka pytań:

1. Czy kupując zestaw na H4 z założoną barwą np. 6000K, będę mógł kiedyś tam zmienić palnik z inną temp. świecenia, czy wymagało by to jednocześnie zmianę przetwornicy?

2. Czy dany zestaw na H4 pasuje tylko i wyłącznie do H4 czy np. przekładając kiedyś owy komplet do auta z H7 będę mógł zmienić tylko palnik na H7 i po kłopocie (oczywiście przechodzę wtedy z bi-xenon na xenon)? Czy jednak zestawy H4/H7 różnią się nie tylko palnikiem, ale jest to zupełnie inna konstrukcja?

3. Czy masz w sprzedaży same palniki H4/H7? Jakie koszty?

4. Jak jest rozwiązane okablowanie bezpośrednio przed palnikiem H4? Czy są, tak jak w standardzie, 3 przewody (mijania, drogowe, masa) czy jakoś inaczej (ze zdjęć wygląda, że chyba właśnie tak)? Istotna dla mnie sprawa, bo na bazie takiego okablowania mam skonstruowaną instalację do reflektorów dalekosiężnych.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o PW .. interesują mnie te xenonki .. chce założyć to cudo do specb.

 

Apropo żarówek LED znalazłem firme BOSMA, która ma szeroką ofetę w zasadzie wygląda, że można wymienić wszystkie żaróki na LED .. na razie zamówiłem sobie komplet do tylnych kierunkowskazów żeby sprawdzić jak to będzie wyglądać i działać ..

 

http://www.bosma.pl/

 

UWAGA:

 

Baza danych w której można sprawdzić jakie żaróki stosuje sie w jakim aucie jest nie aktualna! Porównałem typy cokołów z mojego auta z tymi które podane są na stronce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja do niczego nie będe zmuszał ale też takie zabawki mam w ofercie a ze mną zawsze można się dogadać więc i jakieś rabaty będą ;)

 

cała oferta pod tym linkiem. zapraszam

http://rpmotorsport.pl/index.php?cPath=752_386

 

 

ps sam do legacy tez sobie założe jeszcze w tym miesiącu więc od razu napiszę co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie czego podaje tel do czlowieka, ktory to zaklada w wafce 600929393 ja mam u niego zalozone i MaciekSubru tez i obydwaj jestesmy bardzo z nich zadowoleni

 

o dzięki musze pogadać bo każdy kto u mnie kupuje pyta o montaż to będe odsyłał tam :wink:

 

robota profeska - slowa KISZKI serwisowej - przy okazji dlubania w komorze silnika Rudej - na serio xenon zamontowany bardzo ladnie, estetycznie i porzadnie zabezpieczony, wszystko poukladane w sensowny sposob ze w oko nie kluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax masz reflektory gładkie, czy prążkowane ? wogle ktoś zakładał do lamp prążkowanych i może złożyć relację z efektów ?

lukciasz jak wyglądała by cena "po dogadaniu" ? :wink: prześlij mi na maila, chodzi o zestaw na h4.

carfit a jak wygląda u ciebie cena na zestaw na h4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax masz reflektory gładkie, czy prążkowane ? wogle ktoś zakładał do lamp prążkowanych i może złożyć relację z efektów ?

lukciasz jak wyglądała by cena "po dogadaniu" ? :wink: prześlij mi na maila, chodzi o zestaw na h4.

carfit a jak wygląda u ciebie cena na zestaw na h4 ?

 

ja mam gladkie reflektory

 

u tego znajomego zestaw pod H4 - PLN 1950,-- z montazem, faktura i gwarancja

pod H7 PLN 1750,-- jak wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie ostatnio kupiłem żarówki H4 Phillips blue vision po 50 pln za sztukę i wiecie co?! Rewelacja. Jechałem w nocy do Zakopca, mój pas oświetlony jasnym światłem na odległość 50 - 70 metrów, bez efektu samooślepienia i plam. Pobocze oświtlone, lewa strona jezdni również. Światła długie - rewelacja. Zdecydowana różnica w porównaniu ze zwykłą H4. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie ostatnio kupiłem żarówki H4 Phillips blue vision po 50 pln za sztukę i wiecie co?! Rewelacja. Jechałem w nocy do Zakopca, mój pas oświetlony jasnym światłem na odległość 50 - 70 metrów, bez efektu samooślepienia i plam. Pobocze oświtlone, lewa strona jezdni również. Światła długie - rewelacja. Zdecydowana różnica w porównaniu ze zwykłą H4. Polecam!

 

minimalista :mrgreen:

 

a koszt samego zestawu to PLN 1500,-- za H7 i PLN 1700,-- za H4 - ale kolega niechetnie by taka opcje ogarnial, bo jak ktos Ci to zle zamontuje i cos sie bedzie dzialo to bedziesz mial pretensje to sprzedawcy, wiec stara sie ogarniac cala robote i jezeli cos sie dzieje to odpowiadac za calosc, co prawda nie bylo jeszcze problemow z tymi zestawami, ale jak to sie mowi trzeba dmuchac na zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...